El Birliğiyle İslâm’a Sımsıkı Sarılın

      Bismillâhirrahmanirrahîm;

     İSLÂM âlemi, karşı karşıya bulunduğu tehlikenin büyüklüğünü kavrayabilmiş değil. İki aydır Gazze’de yaşananlar, İsrail ve destekçileri ABD ve AB ülkelerinin, İslâm’ı ve Müslümanları yok etmeyi göze aldığını gösteriyor. Başka bir deyişle 20. Haçlı Savaşı’yla karşı karşıyayız. Kadim ve kutsal şehir Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı hedef alıyorlar. Buna karşılık İslâm âlemi âcilen silkinip kenetlenerek tek vücut olmalıdır.

     Müslümanların karşısında yalnız İsrail yok! Baştan beri İsrail’i sonuna kadar destekleyen ABD ve AB ülkelerinin varlığını da unutmayalım! Bu ülkeler İsrail’in güvenliğini sağlamayı kendilerinin varlık sebebi sayıyorlar. Ortadoğu’da gözü dönmüş Siyonist bir çetenin İslâm dünyasını her fırsatta rahatsız edip durmasını kendi çıkarlarına uygun buluyorlar.

     Siyonist İsrail çetesi, son esir değişiminde “ateşkes” kelimesini bile kullanmadı. “İnsanî ara” diyerek bu sürenin bitmesiyle birlikte Gazze’de katliam ve soykırımını kaldığı yerden sürdüreceğini açıkladı. Öyle de yaptı! Dahası zulmünü Mescid-i Aksa ve Batı Şeria’ya yöneltti. İsrail uçakları, Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentine şiddetli saldırılar yaptı. Kana doymayan Siyonist İsrail, her katliamı göze almış durumda.

     İsrail eski Başbakanı Ehud Barak, HAMAS’ın yenilmesinin zayıf ihtimal olduğunu söyleyerek, “ABD’nin HAMAS’ı yok edip Gazze’yi işbirlikçilere devretmeyi planladığını” açıkladı. (1.12.2023) ABD, HAMAS’ı Gazze’den çıkarması için İsrail’e on binlerce silâh ve top mermisi gönderdi. (2.12.2023)

                                                 KENETLENME ZAMANI

     FİLİSTİN mücahitleri Kudüs ve Mescid-i Aksa için her fedakârlığı yapıyorlar. Bombalara, Gazze’nin enkaz yığını haline gelmesine rağmen yurtlarını terk etmiyorlar. Yüreklerin dayanamayacağı kadar tarifsiz acılar yaşıyorlar. Bebekleri gözleri önünde parçalanıyor. Anneler yüreklerine taş basıyorlar. “Minik evlâdım, beni affet!” diyerek Rabbine uğurluyorlar.

     İnsanlığın karşısında insaf, vicdan ve insanlıktan yoksun cani ruhlu, acımasız varlıklar var. İnsan olmayanlar, insan hakkını koruyamazlar. Dünya bu görüntüsüyle barışa hasret kalır. Bebek, çocuk ve kadınlarla savaşan varlıklarla dünyayı paylaşmak ne büyük acı!

     Mazlumlar ayağa kalkmadıkça zalimler diz çökmez. Şimdi mazlumların, adalet sevdalılarının ayağa kalkma zamanı! İnsanlığı öldürenler, birbirine destek veriyorsa; âdil bir dünyayı özleyenlerin de birbiriyle kenetlenmesi gerekmez mi? Bu bir tercih değil, insanlığın bekâsı adına bir zorunluluktur.

     ABD, İsrail’e şartsız destekliyor. Yılda 4 milyar; 1948’den beri 225 milyar askerî yardım yaptı. Şimdi de katil Siyonist çeteye 14 milyar askerî yardıma hazırlanıyor! İsrail, Gazze saldırısında 40 bin ton patlayıcı kullandı. ABD tonlarca silâh, askerî ekipman gönderdi. Uçak ve gemilerle İsrail’e sevkiyat yaptı. (Millî Gazete, 1.12.2023)

     Kutsalları çiğnenir, insanlar ölür, şehirler enkaz yığını haline gelir ve insanlık yok olurken İslâm dünyasının liderleri buna nasıl sessiz kalabilir? Bu ne büyük zillet ve meskenettir. Dünyada insanlıktan eser kalmadı mı? 

                                            İŞ BAŞA DÜŞTÜ

     İKİ aylık Gazze katliamı gösterdi ki, insanlık onurunun kurtarılmasında en büyük görev İslâm dünyasına düşüyor. Müslümanlar ne yapıp edip aslî kimliğine dönmelidir. Cihat, dünya durdukça taze ve diri kalacaktır. Rabbimiz uyarır: “Hepiniz el birliğiyle Allah’ın kopmaz ipi İslâm’a sımsıkı sarılınız. Sakın tefrikaya düşmeyiniz!” (Al-i İmran, 103)

     Buyruklara sımsıkı sarılacak, ayrılığa düşmeyeceğiz. “Birlikte rahmet vardır, ayrılıkta azap!” Emire itaat edeceğiz. “Ne kadar itaat, o kadar zafer!” İtaatsiz cihat olmaz. İmam Matüridî, “Cihat, kötülüğe giden yolları kapatmaktır” der. Müminler kardeştir. Kardeşlerimize gönlümüzü sonuna kadar açacağız. Sorunların çözümünde “güç birliği” yapacağız.

     Ocak 2015’te, Paris’te bir salona terörist saldırı yapıldı. 100 kadar kişi öldü. Fransa’ya destek için dünya liderleri toplandı. Bu, güzel bir tavırdı. Gazze’de 2 ayda 6 bin çocuk, 16 binden fazla insan öldü. Fakat dünya liderleri katliam ve soykırıma ilgisiz kaldı.

     Gazze ölürken, 1.12.2023 günü 180’den fazla ülke lideri, “Dünya İklim Eylemi Zirvesi” sebebiyle BM’nin öncülüğünde BAE’nin Dubai şehrinde toplandı. Çocuk katili Herzog da aralarındaydı. Burada Gazze için çözüm sunulmadı. Çözüm, İslâm ülkelerinin birliğidir. Batı’nın kurumlarından hayır yok!

     Ömrünü “İslâm Birliği’ne adamış Erbakan örneğimiz var. O, başımıza gelecekleri anlattı. Öngörüleri doğru çıktı. “Bugün takım elbiseyle yapmadığınız cihadı, yarın postalları giyerek yapmak zorunda kalırsınız” uyarısı yaptı. O gün gelmeden derlenip toparlanmalıyız.

El Birliğiyle İslâm’a Sımsıkı Sarılın

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Şakir Tarım - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

İslam Ülkeleri? - 1699 yılından beri (karlofça anlaşması) hep aynı sözler. 300 senedir dön dolaş hep aynı sözler. Üstelik o zamanlar halife vardı. Bu gün islam ülkeleri olarak adlandırılan bir çok ülke bir idi. Tek çatı altında idi. Ne oldu? Batının işgal ve talanı bitti mi? Anadoluda işgal edilmedik nereler kaldı? Tabi bize bunu da unutturmaya çalışanlar kimler? Eskiden düşman tarafından işgal edilen yerlerin kurtuluşunda anma günleri düzenlenir,, törenler yapılırdı. İzmirin, Maraşın, Antebin, İstanbulun, Samsunun, erzurumun düşman işgalinden kurtuluşu kutlanırdı. Bu işgaller hafızalardan silinmeye mi çalışılıyor? Allahın ilk emri ne? Oku ama rabbinin adıyla oku. Yani cahil olma, bilgili ol, teknolojide ve bilimde (bu her alanda tıp, psikoloji, sosyoloji, elektrik ve elektronik vs yani beşeri ve teknolojik bilimlerde) üstün ol. Rabbinin adıyla ne demek? Bilgili olmak yetmez aynı zamanda ahlaklı ol. 300 senedir biz ne okuyoruz?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 05 Aralık 11:52


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Erdoğan tarafından 'yüzde 5' ek zamla duyurulan 10 bin TL'lik emekli maaşı sizce yeterli mi?
Tüm anketler