İslâm Âlemi Öldü, Buyurun Cenaze Namazına!

Siyonist İsrail, İslâm âleminin bağrına bir hançer gibi saplanmıştır. İngiltere’nin öncülüğünde İslâm/Osmanlı yurdu Filistin’i işgal eden, ABD’nin himayesinde vahşeti pekiştiren, Avrupa Birliği sayesinde zulmü alışkanlık haline getiren bu hançer, her gün mazlumun bağrına saplanmaktadır.

Filistin topraklarını işgal ettiği yetmezmiş gibi, işgal ettiği topraklarda gün aşırı Müslümanları öldüren, hapse atan, evlerini yıkan, baskıyla göçe zorlayan, zorla hanelerine el koyan; çocuk, yaşlı, kadın demeden her türlü işkenceye devam eden Siyonist rejim, 7 Ekim 2023 tarihinden sonra da en ağır bombardımanla bebekleri, çocukları, kadınları, yaşlıları ve sivil erkekleri öldürmeye devam etmektedir.

1-Bu katliam, ABD ve Avrupa Birliği ülkelerindeki yönetimlerin desteğiyle devam etmektedir. Katliamın ilk gününden itibaren ABD, İngiltere ve Avrupa Birliği ülkelerinin yönetimleri Siyonist İsrail’e açıkça desteğini ilan etmiştir. Buna rağmen hiçbir İslâm ülkesi yönetimi, Filistin’e desteğini açıkça ilan edememiştir.

2-İslâm ülkelerindeki liderlerin bir kısmı Siyonist katliama tamamen sessiz kalmıştır, bir kısmı ise sadece slogan atmıştır, hiçbir icraat yapmamıştır.

3-İslâm ülkelerindeki liderlerden bir kısmı, görünüşte Siyonist katliama tepki vermekte ancak siyasi ve ticari ilişkilerine devam etmektedir.

4-Üçe bölünmüş ve açlıkla mücadele eden Yemen hariç hiçbir İslâm ülkesi Siyonist İsrail’e askeri müdahale seçeneğini telaffuz dahi edememiştir. Sadece Cezayir, parlamentosu savaş yetkisi vermiştir ancak bu yetki henüz fiili bir harekete dönüşmemiştir.

5-İslâm ülkelerinin başındaki liderlerin Siyonizm karnesinin kabarık olduğu görülmüştür. Hiçbir lider, Siyonizm’e tek kelime edememiştir.

6-Adına “İslâm İşbirliği Teşkilatı” denilen ülkeler topluluğunun “İslâm” ve “işbirliği” kelimeleriyle uzaktan yakından alakası olmadığı görülmüştür.

7-Siyonist İsrail, Müslümanları katlederken; İsrail’le normalleşme anlaşması imzalayan ülkelerle İsrail’le dostluk ilişkisini devam ettiren ülkelerin, siyasi, ekonomik ve askeri hiçbir çareye başvurmaması; siyasi ve ticari çıkarları dinî bağlardan üstün tuttuklarını göstermektedir.

8- İslâm ülkelerinin hiçbir fonksiyonunun olmadığı görülmüştür. Allah-u Teâlâ’nın yarattığı arzda, şerefli Muhammed ümmetinin hiçbir ağırlığının, hiçbir fonksiyonunun olmaması Müslümanlar için en büyük utançtır.

9-Müslümanlar, zulme karşı çıkma misyonunu kaybetmiştir. Müslümanların duruşları, şahsiyetleri, değer yargıları değişmiştir.

10-İslâm ülkelerinin başındaki liderler, ABD’nin icazeti, Yahudi lobilerinin desteğiyle iktidara geldiklerine, iktidarlarını Haçlı-Siyonist ittifakına borçlu olduklarına, onların yardımı olmadan iktidarda kalamayacaklarına inanmış, bu duyguyu içselleştirmiştir. İktidarı kaybetme korkusu, liderleri zulme karşı kayıtsız hale getirmiştir; değilse bu hodgâmlık neden?

11-İslâm ülkelerindeki halkların bir kısmı zulme gerekli tepkiyi vermekten acizdir. Bir kısmı ise müstemleke ruhlu liderlerin peşine takılmış, bu liderlerin iktidarını sonlandıracak bilinçte değildir.

12- Gazze’de direnen bir avuç mücâhid, “imanları, duruşları ve mücadeleleriyle” gerçek Müslüman şahsiyetin nasıl olması gerektiğini göstermiştir. Hatta bu duruş, dünyadaki vicdan sahiplerinin bir kısmını da harekete geçirmiştir.

İslâm Âlemi Öldü, Buyurun Cenaze Namazına!

13-İslâm ülkelerinin başındaki liderler, halkları manipüle etmeyi becerdiklerinden, yıllarca düşmana karşı silahlanmak yerine mal biriktirmeyi ve şatafat içinde yaşamayı tercih etmiştir.

14-Müslümanlar, yeterli kadar silahlanmamış, cihad ruhunu kaybetmiştir. Bu da Müslümanları kâfirlere karşı mağlubiyet psikolojisine esir etmiş, Batılılaşma içselleştirilmiş ve yenilgi duygusu yerleşmiştir. Bu da içlerine korku salmıştır. “Allah’a ve Resulü’ne itaat edin, birbirinizle çekişmeyin. Sonra içinize korku düşer ve kuvvetiniz elden gider…” (Enfâl, 46) ayetinde belirtildiği gibi…

15-İslâm ülkelerinin başındaki liderler ölmüştür, halklar ölmüştür. Hıristiyan İspanya lideri kadar, Avrupa halkları kadar Siyonist katliama tepki vermeyen İslâm âlemi ölmüştür, buyurun cenaze namazına!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Siyami Akyel - Mesaj GönderŞehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Erdoğan tarafından 'yüzde 5' ek zamla duyurulan 10 bin TL'lik emekli maaşı sizce yeterli mi?
Tüm anketler