Gazze’yi Doğru “Oku”yabilmek?!

*Gazze’yi “doğru” okuyabilirsek, dünyayı, olayları, siyaseti de doğru okuyabiliriz…

*GAZZE FETVASI: “Mazlum Gazze’ye/ HAMAS’a yardım/ destek “farz” zalim/Siyonist tarafa yardım/destek de “haram”dır.”

*Gazze olayında iki saf da ortaya çıktı: Adalet ve zulüm. Adalet safında her kimlikten insanlar olduğu gibi, zulüm safında da her kimlikten insanlar var. Allah Teâlâ adaleti emrediyor, zulmü yasaklıyor .(Hadid/25, Nahl/ 90, Hud/113) Rahmân; adalete, şeytan/tağut da zulme çağırıyor.*Zalime de mazluma da yardım edin. Zalime, zulmünü önleyerek, mazluma da yardım ederek .” (S.A.S.) *“Haksızlık karşısında susanlar, dilsiz şeytanlardır.” (S.A.S.) “Zulme: elinizle, dilinizle, kalbinizle karşı çıkın.” (S.A.S.) *“Ne zulmedin; ne de zulme rıza gösterin…” (S.A.S.) *“Zulme sessiz olmak/tarafsız kalmak, zulme ortaklık/yardımdır.” Zalimin de, mazlumun da kimliği sorulmaz; zalime karşı, mazluma yardım edilir.” Zulümde tarafsızlık, namussuzluktur.” (Cemil Meriç)

*Biz Müslümanlar öyle yüce bir dine mensubuz ki, şayet Gazze’de Yahudiler mazlum olsaydı da Müslümanlar (ırkı ne olursa olsun) zalim konumunda olsalardı, bizim zalim Müslümanlara karşı, mazlum Yahudilerin yanında olmamız gerekirdi... Zulümde tarafsızlık bile olmaz. Zalimin de mazlumun da kimliği sorulmaz. Zalime karşı, mazluma yardım edilir…

*GAZZE’DE; hem Hakk’ın, hem de halkımızın iradesi ve rızası, mazlum Gazze’den/HAMAS’tan yana iken, devletin de buna uyması gerekmez mi?

*Bir gerçek daha ortaya çıktı: insanlık da, Müslümanlık da coğrafi kimliklerle sınırlandırılamayan/tanımlanamayan evrensel/fıtri değerler/gerçeklerdir.

*Her coğrafyada; kendisini Müslüman olarak tanımlamayan, vicdanları körelmemiş insanlar da var; Müslüman coğrafyalarda da vicdanı kararmış/zalimlere meyleden kendisini Müslüman olarak tanımlayanlar da var.

*Zulümde tarafsızlık, zalime destektir. Zulme ortaklıktır.

*GAZZE konusunun ikinci plana düşürülmesi/unutturulması çabalarının, “Arzı Mev’ud”/Siyonizm/BOP a, bilerek veya bilmeden hizmet edeceğinin farkındayız.

*Şu gerçek iyice ortaya çıktı ki; Siyonist küresel egemenler, halkı Müslüman ülkelerde Hakk’ın yönetimini (İslâm) de, halkın yönetimini de görmek istemiyorlar. Demokrasi oyunuyla/halkı bölerek dışardan ülkeleri kendilerine bağımlı hale getirebiliyorlar; devşirdikleri/iktidara taşıdıkları işbirlikçilerin eliyle...

*GAZZE’DE Allah Teâlâ’nın mümin kullarına yardımına, Yahudilerin şiddetli düşmanlığına, fesadına, karşı ve nesli ifsadına, lanetli ve hilekârlığına, korkaklığına, hırs ve bencilliklerine, kibirlerine, sapık inançlı olduklarına... Müslümanların şehadetine, ayıklanıp, seçileceğine, zulüm karşısındaki tutumlarına ilişkin ayeti kerimelerin tecellisine, aynelyakin inandık...

*HAMAS’ın, devasa güçlere karşı verdiği şanlı direnişi yanında, esirlere/rehinelere karşı erdemli/şefkatli/merhametli görüntüsü, unutulabilir mi? İşte, iki medeniyet farkı… Bebek bombalayanlar/işkenceciler ile esirleri bile gülümsetenler...

*GAZZE AYNASINDA "Terörist" denen HAMAS ile "medeniyet" iddiasındaki Siyonistlerin farkı görüldü. Bu fark, inanç temelli farktır. İşkenceyi/öldürmeyi "ibadet" (?!) sayan bir sapkın inanç da, işkenceyi/öldürmeyi "haram" sayan bir inanç da kendisini aynada (görenlere) göstermiştir… İki inanç/iki medeniyet farkı... Biri, tarih sahnesinden çekilirken, öteki yeniden insanlığın üzerine doğuyor... Siyonizm, her yönüyle hızla vadedilen sonuna doğru koşmaktadır... (Araf/167)

Esirlerin/rehinelerin takasında; Yahudi olanlar, HAMAS’ın şefkat ve merhametine, Gazzeliler ise, Siyonistlerin işkencelerine şahitlik ettiler. Böylece, Gazze'ye atılan bombalar, Yahudilerin "mazlumiyet" ve " mağduriyet" elbiselerini de, HAMAS’ın "terörist" elbiselerini de yakmış oldu.

*Gazze; sadece coğrafi/HAMAS-Yahudi sorunu değildir; aynı zamanda İslâm, hatta insanlık-"Arzı Mev'ud"/Siyonizm sorunudur da. Çünkü Siyonizm, Yahudilerin dışındakileri insan saymıyor ve her şeylerini kendisine mubah görüyor... Sadece, Müslüman’ın düşmanı değil; tüm insanlık düşmanıdır.

*GAZZE'DEKİ; sadece coğrafi, tarihî bir sorun değil, aynı zamanda dini/ideolojik; özelde İslam/Müslümanlar, genelde bütün kutsal değerler/insanlık düşmanlığı temelli evrensel sorundur. Coğrafi yönden "Arzı Mev'ud" hedefiyle, ülkemizi ve bölgemizi; siyasi/ideolojik yönüyle de bütün dünyayı  “Kudüs” başkentli ırkçı Siyonist bir “tek dünya devleti” idealiyle yönetmek projesi hayalindedir.

*Belki de GAZZE, Batı medeniyeti zulmünün/karanlığının batacağı, İslam güneşinin de yeniden doğacağı bir mübarek bir vatandır. Siyonistler de, bundan sonra yeniden “zillet/meskenet” ve “lanet” elbiseleriyle başlarını eğerek aşağılanacaklar…

İnanıyor, umut ve dua ediyoruz ki; Gazze olayı, Siyonizm’in çöküşünün başlangıcı, İslâm medeniyetinin de yeniden/Kudüs’ten doğuşunun başlangıcı olacaktır, vesselam.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bahaddin Elçi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Erdoğan tarafından 'yüzde 5' ek zamla duyurulan 10 bin TL'lik emekli maaşı sizce yeterli mi?
Tüm anketler