Reklamı Kapat

Bu da kupür haber farkı!

Flaş… Flaş… Flaş…

“Aday olmayacağım” diyen ve bunu deklare eden belediye başkanı, ne olduysa, köprülerin altından hangi sular aktıysa yeniden adaylık için yeşil ışık yaktı!

Kim bu isim?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu. Biraz ayrıntı vermek istiyorum; Aziz Kocaoğlu 1 Ekim 2018 tarihinde yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “14,5 yıldır çok yoğun bir tempo içerisindeydim. Samimiyetle, her defasında elimden gelenin daha fazlasını yapmaya çalıştım. Aday olmama kararımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu noktayı 2014 seçimlerinde koymayı planlamıştım. Bugün için en büyük arzum 15 yılın sonunda CHP’li bir başka arkadaşa görevimi devretmektir.”

Aynı Aziz Kocaoğlu, önceki gün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinden hemen sonraki açıklamasında da şu ifadelere yer verdi:

“Her zaman söylediğim gibi, önce devletim ve milletim, sonra partim için çalıştım. Hiçbir zaman gizli ajandam olmadı. Hiçbir zaman kişisel menfaat ve ikbal peşinde koşmadım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını sürdürdüğü en büyük kent olan İzmir’de ortaya çıkan bu tablonun, adaylığımla ilgili tarihi bir sorumluluk yüklediğini ve bundan kaçmayacağımı Sayın Genel Başkanımızla paylaştım.”

1 Ekim 2018 ve 16 Ocak 2019…

Sahi, geçen bu 3,5 aylık süre içinde ne oldu da, ne değişti de Aziz Bey fikrini değiştirdi?

Hey gidi siyaset hey!

***

Bir son not: Biliyorsunuz, TV5’te Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 11:30’da Kupür Haber programını yapıyoruz.

Programın Pazartesi günü daimi konuklarından biri Millî Gazete Yazı İşleri Müdürü Ercan Özcan. 

Yaklaşık bir ay kadar önceydi…

İzmir Büyükşehir Belediyesi seçimlerini ve olası CHP adayını konuşurken Ercan Özcan aynen şunu ifade etti:

- “Tamam, mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yeniden aday olmayacağını açıkladı. Ama hiç de belli olmaz. Bu kararını değiştirebilir…”

Ercan Özcan’ın Aziz Kocaoğlu kehaneti gerçek oldu…

Övünmek gibi olmasın; bu da Kupür Haber farkı!

Bizi izlemeye devam…

BAKAN ABDULHAMİT GÜL’Ü DUYGULANDIRAN ANEKDOT

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Habertürk TV’de, Veyis Ateş’in hazırlayıp sunduğu ‘Akılda Kalan’ programında bir anısını paylaştı.

Gül’ün anısı, Milli Gençlik Vakfı (MGV) merhum Başkanı Adnan Demirtürk’le ilgili. Okuyalım mı;

“15 Mayıs 1999’da Samsun’da bir konser düzenledik, “İlkadım Konseri”. Orhan Hakalmaz akşam konser veriyor. Ve biz gündüz de tüm Milli Gençlik Vakfı (MGV) il başkanlarıyla bir toplantı yaptık. Bu toplantıları aylık olarak yapardık, 19 Mayıs dolayısıyla Samsun’da yaptık o ay. Ben de divanda görevliyim. Divan ve tüm hazirun da karşıda. Adnan (Demirtürk) Bey de benim hemen yan tarafımda kürsüde konuşma yapıyor. Bilenler bilir, Çorum’dan hemen sonra Samsun/Havza tarafında Çakallı mevkii var. Adnan Bey dedi ki, “Hayat boş. Biz insan olalım, birbirimizi sevelim. Bu dünya servetlere, şunlara bunlara, birbirimizi üzmeye değmez. Buradan giderken Çakallı mevkiinde hak vâki olsa Allah’ın karşısına gitsek, hayat budur, bu kadardır…” dedi. Orhan Hakalmaz konseri bitti, akşam çıktık, bilahare Adnan Bey bizden erken çıktı. Yolda otobüste giderken haber aldık, tam da o dediği yerde, bahsettiği mevkide geçirdiği trafik kazasında vefat etti. Allah rahmet eylesin.”

Dikkatimi çekti; Bakan Gül o sırada mendili ile gözyaşlarını sildi…

Bakan Abdulhamit Gül’le ilgili bir not daha; Veyis Ateş, programda, Bakan Abdulhamit Gül’ün yazdığı bir şiirini de okudu. “Gamzesine Kudüs Konduran Sevgiliye Şiir” adını taşıyan şiir şöyle:

“Yüzünün derin çizgileri arasında coğrafyamı işaretliyorum üstadım… Gözlerin bir projektör gibi tarıyor kalbimin en ücra köşelerini… Ellerini aç diyorsun gözlerinle… Ellerin kucaklasın kucaklayabildiği kadar tüm sevgileri… Afrika’dan Bilali hüzünleri… Asya’dan Selma’nın buselerini topla diyorsun.. Gözlerin kalbime sesleniyor.. Bütün bir Ortadoğu’yu sık bir yumruk misali.. Tek bir yumruk gibi yerleştir yüreğine… Çevirmiyorsa yüreğini İbrahim bahçesine... Terk et tüm yalancı cennetleri diyorsun hüzünlü gözlerinle… Gamzesine bir buçuk milyar gülücük konduran güzel… Gülümse yüreğime… Malcolm X gülüşü olsun… Bilal-i Habeşi sedası yer alsın kalbinde… Ey çehresi Kudüs aydınlığında tutuşan özlem… Kudüs miniminnacık oyuncaktı ellerinde… Sımsıcak bir sevda oldu seninle… Kanatlandı Burak’la en büyük kavga oldu… Sevdamızı altı milyara ulaştırmanın kavgası… Gamzesine bir buçuk değil, altı milyar gülücük kondurmanın sedası… Yüzünde Kudüs gülücükleri var şimdi… Sımsıkı, sımsıcak… Birazdan on milyonların gönlünü kavrayacak, Aşkın en onulmazı var şimdi.”

ŞEHİT BAŞKAN ADNAN DEMİRTÜRK’TEN ÖZLÜ SÖZLER

* Yıkmak için değil, yapmak için varız.

* Yaptıklarımızı şan, şöhret, ikbal için değil, bir gün kendisine döneceğimiz âlemlerin Rabbi’nin rızasını kazanmak için yapmalıyız.

* Ne kadar başarılı olsak, başımız öne eğiliyor. Çünkü işin sahibi Allah’tır.

* Hizmet ve çalışmayı terk eden, dedi-kodu ile meşgul olur.

* Bize verilen her görevin bir “emanet” olduğunu bilmeliyiz.

* Lügatimizde kin, nefret, haset, düşmanlık ve husumete yer yoktur.

* Dâvâmızın hayranı değil, bağlısı olmalıyız.

* Az topluluğun kıymetini bilelim. “Nice az topluluklar, çok topluluklara üstün gelmiştir.

* Saatlerinizi zafere ayarlayın.

* İş sizden korksun, siz işten değil.

* Allah rızası için çalışmak herkese nasip olmaz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj GönderYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ts-61 - Allahü teala rahmet eylesin. Mekanı Cennet olsun İnşaAllah.!

Yanıtla . 1Beğen 18 Ocak 12:43

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?