Reklamı Kapat

Milli Gazete; aşkların en güzeli…

Balıkesir/Bigadiç’te, ‘gönül gözü’ ile gören ve 30 yıldır abonelerine her sabah Milli Gazete’yi aşk ve şevkle ulaştıran Mehmet Emin Memiş’i TV5’te Kupür Haber programında konuştuk, Muhammet Altındal ve Sürur Öztürk’le birlikte.

Peki, neler söyledi, Altındal ve Öztürk? Buyursunlar; 

Muhammet Altındal: “Milli Gazete bir misyonu temsil ettiği için okurlarından, temsilcilerine, yazarlarından dağıtıcılarına kadar, yönetim kadrosuna kadar herkes önce bu misyonu temsil ettiğini bilir. Ondan sonra haber olsun, yorum, yazı, dosya, analiz olsun, gazetecilik dediğimiz çalışmalar ondan sonra gelir. Mehmet Emin amca da işinin farkında ve bilincinde. Tabi zor. Gözleriniz sizi hayata bağlayan unsur. Gözleri görmediği halde sabahın erken saatlerinde görevini yerine getiriyor. Mehmet Emin amca bu görevini ibadet aşkıyla yerine getiriyor. Ki onu bu halde yollara düşüren güç de bu aşktır. Yoksa sıradan bir iş olarak düşünemeyiz bunu. Bazen derler ya hani, ‘Dünya böyle insanların hatırına dönmeye devam ediyor’ diye. Bu insanlardan biri de Mehmet Emin amca. Fatih Camii önünde de tıpkı Mehmet Emin amca gibi gözleri görmeyen ama Milli Gazete’yi yıllarca aşkla dağıtan bir amcanın olduğunu biliyoruz…”

Sürur Öztürk: “Bir gazetenin görünmez kahramanları var. Aslında her kurum ve kuruluşun görünmez kahramanları vardır. Onlar medya önünde çok görünmezler, bilinmezler. Ama ortaya çıkan ürün, inşa edilen kurum o görünmez kahramanların üzerine inşa edilir, aslında. Bu kardeşimiz de bu görünmez kahramanlardan birisi. Bazı kurumlar can simidi gibidir. Vapurda yüzlerce can simidi vardır. Vapura binersiniz ama can simidi size hiç gözükmez. Ona ihtiyaç duyana kadar hiç hissetmezsiniz. O her zaman bir ihtiyaç olarak görünür değildir. Ama lazım olduğunda hayat kurtarır. Bazı insanlar can simidi gibidir. İnsanlar onları hissedemezler ama hissettikleri gün de hayat kurtarırlar…”

***

Tüm, ‘gözleri görmeyen ama gönül gözleriyle dünyaya meydan okuyanlara’ bin selam olsun…

MEHMET EMİN MEMİŞ; GÖNÜL GÖZÜ İLE DÜNYAYA MEYDAN OKUYAN ADAM!

Mehmet Emin Memiş…

Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde yaşıyor.

Çok kitap okumaktan dolayı gözlerini kaybeden sevdalı bir Milli Görüşçü… Mehmet Emin Memiş’i diğer gazete dağıtıcılarından ayıran fark işte bu, ‘gönül gözü’ ile görüyor olması…

Gazetenin görünmeyen yüzü bir bakıma.

Tam anlamıyla bir bilge… Elinde tahta bastonuyla her gün aynı heyecanla Milli Gazete dağıtıyor. Bıkmadan usanmadan.

Hasta olduğu günler bile gazeteyi dağıtmaktan geri durmuyor. Tam 30 yıldır Bigadiç’te abonelerine her sabah Milli Gazete’yi ulaştırıyor.

Yağmur çamur demeden, yaz kış, sıcak soğuk demeden… 

Milli Gazete okurları, gerçek ve doğru haberleri Mehmet Emin Memiş’in ulaştırdığı gazeteden öğreniyor.

Bir önemli özelliği daha var;

Mehmet Emin Memiş, Milli Gazete’yi her gün birine okutarak dinliyor. Milli Gazete’nin tüm yazarlarını ve muhabirlerini bu anlamda çok iyi biliyor.

Bu satırları dinledikten hemen sonra ‘gönül gözü’ ile gören bu Milli Görüş sevdalısının tepkisi ne olacak, çok merak ediyorum…

***

Sosyal medyada 40 saniyelik bir videosu yayınlandı. Bu videoda; yollar karlı ve buzlu, hava da aynı oranda soğuk… Böyle bir ortamda, Mehmet Emin Memiş’in apartmanların giriş demir kapı aralıklarına Milli Gazete’yi koyduğu görülüyor.

Videoyu çeken Saadet Partisi Balıkesir/Bigadiç STK Başkanı Ömer Faruk Özcan. Sosyal medyada paylaşan ise Milli Gazete Ankara Bürodan Muhammed Vefa…

Bu videoya buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Her iki ismi de gönülden tebrik ediyorum…

KUTLU DOĞUŞUN TARİHİ; 12 OCAK 1973…

Bugün, 12 Ocak 2019; Milli Gazete’nin kuruluş yıldönümü.

Milli Görüş Lideri, Refah-Yol Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve dava arkadaşları tarafından 12 Ocak 1973 yılında kurulan Milli Gazete, bugüne kadar “Hak Geldi Batıl Zail Oldu” vurgusu ile Milli Görüş misyonunu üstlenerek, ‘zikzak yapmadan’ yoluna devam etti, ediyor.

Hayırla, nice yıllara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

İrfan Yıldız - ALLAH c.c. Milli Gazetemizi kıyamet sabahına erdirsin inşaALLAH...

Yanıtla . 1Beğen 12 Ocak 14:47
04

Ts-61 - @İrfan Yıldız 03 nolu yoruma cevabı: Amminn.!

Yanıtla . 1Beğen 13 Ocak 00:58
02

Selim Tellioğlu - Milli gazete candır... Milli Gazete canandır... Milli Gazete yerli ve millidir... Milli Gazete her sabah okura ulaşan kurtuluş müjdesidir. Milli Gazete düsturunu yolunu güzergahını değiştirmeyen tek gazetedir.

Ne mutlu milli gazete okuruna...

Ne mutlu milli görüş erlerine...

Ne mutlu ve rahmetle milli gazeteyi kuran Erbakan hoca ve yol arkadaşlarına...

Ne mutlu geçmişten bugüne kadar milli gazetenin her kademesinde bir şekilde görev alan tüm çalışanlarına, emek verenlerine...

Ne mutlu...

Yanıtla . 1Beğen 12 Ocak 09:31
01

Ts-61 - Milli gazetemizin 47'inci yıldönümü mübarek olsun.! Hayırlı, daha nice senelere ulaşması duasıyla.!

Yanıtla . 1Beğen 12 Ocak 00:54

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?