Reklamı Kapat

Alışveriş Poşeti

Yeni bir alışveriş kalemi icat edildi yeni yılla birlikte. Şöyle diyor halkımız; oğlum marketten bir koli yumurta, biraz beyaz peynir, beş kilo pirinç, iki kilo mercimek, bir tane de alışveriş poşeti al! Yumurtayı, beyaz peyniri, pirinci, mercimeği anladık da alışveriş poşeti ne! Ülkemizi yönetenler yeni bir yiyecek icat etti; alışveriş poşeti! Her markette bulunuyor, pek yaygın meret! Yöneticilerimiz ağızlarının tadını biliyorlar! Vatana millete hayırlı uğurlu olsun!

Alışveriş poşeti ister misiniz? Tadı nasıl? Zamlı! Alışveriş poşeti alır mısınız? Hayır bizde pek yenmiyor, biz Akdenizliyiz! Yöremizde pek yetişen bir ürün değil! Sevmeyiz biz! Ülkemizi yönetenler çok seviyormuş? Demek ki alışveriş poşeti zengin yiyeceğidir! Yesinler semirsinler! Halkımız mı, bakın nasıl yapıyor?

Market reyonlarından alacaklarını aldı, kasadan tek tek geçirdi, kasiyer poşet ister misiniz dedi, benim poşetim var deyip cebinden bir poşet çıkardı aldıklarını koydu evinin yolunu tuttu. İleri Türkiye’de artık marketten alınacak yiyecek içecekler için cepte poşet taşıma devri böylece başlamış oldu! Söz konusu vatandaş evinden poşet getirmiş başka şeylerle gelenler de vardı. El arabasıyla geleni mi dersiniz at arabasıyla markete dalanı mı! Yakında alışveriş yapmak için markete kamyonla girmiş haberleri gelirse şaşmayalım! Alışveriş yapmak için helikopterle markete girdi! Poşet yerine helikopterini kullanmak isteyen vatandaş, aldıklarını taşımak için ek uçuş düzenledi! Öte yandan poşet kullanmak istemeyen bir vatandaş eşeğiyle reyonları gezdi alacak bir şey bulamadı! Çok ilerledik!

Mübarek ay zam ayı ocak, geldi kapıya dikildi! Kapıya dikilir dikelmez de paralı poşet devri son hızıyla başladı. Daha yılbaşı gecesi sarhoşları yataktan kalkmadan iktidar marketleri anında poşet yasasını uygulamaya koydu! Hiçbir şeyde acele etmeyen marketler, alışveriş poşetini paralı yapmakta öyle acele ediyorlar ki sanırsınız alışveriş poşeti paralı olmasaydı iflas edecekler! Öyle bir şevk ve heyecanla alışveriş poşetinden para alıyorlar. Mübarek zam ayı ocak, zaten girer girmez her şeye anında zam yapılıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ocak ayı büyük zamlarla koşa koşa geldi zaten! Küçük olursa mübarekliği gidebilir! Aslında ocak ayına ocak dememiz yanlış, doğrusu zam ayıdır. Bundan böyle takvimlerde ocak yazmasın; aralık ayından sonra ne gelir; zam!

Alışveriş poşetinin yirmibeş kuruş yapılması marketlerde satılan her şeye gizli zam yapılmasıdır. Açık zamlar yetmiyormuş gibi bir de alışveriş poşetini paralı yaparak gizli zam yapılması sanırım herkesi memnun etmiştir! Bu memnuniyet markete cebinde poşetle giderek daha ziyade olacaktır! Halkımız nasıl memnun olmasın ki! Hiçbir poşet doğayı kirletmiyor sadece alışveriş poşetleri doğayı kirletiyor! Halkımız hem alışveriş poşetine para ödüyor hem de doğayı bol bol kirletiyor! Nasıl memnun olunmaz!

Düşünün poşet aynı poşet ama alışveriş poşeti olduğunda doğayı kirletiyor cips poşeti olduğunda kirletmiyor! Demek ki durum alışverişte kilitli! Alışveriş yapma ne yap cips ye! Cips almak alışveriş değil mi demeyin hükümete göre sadece alışveriş poşetleri doğayı kirletiyor diğer poşetler kirletmiyor! Demek ki diğer poşetlerle anlaşmış hükümet! Ne anlaşması bu? Doğayı kirletmeme anlaşması! Poşet alışveriş olursa kirletiyor cips olursa pırıl pırıl! Demek ki doğa cipsi seviyor! Doğa cipsi seviyor alışverişi sevmiyor!

Bir kilo akıl lazım ülkemize kaç alışveriş poşetiyle taşınır acaba!

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Cafer Keklikçi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Sinan - Yeni bir vergi dilimi poşet vergisi. Tepki göreceklerini bildikleri için mevcut vergilere zam yapmak yerine güya çevreyi korumak adına poşet vergisi çıkardılar 15 krş devlete gidecek bu vergi sittin sene kalkmaz milletin sırtından. Haaa bu arada o biriken 15 kuruşla nasıl temiz çevre oluşturacaklar göreceğiz.

Yanıtla . 2Beğen 05 Ocak 22:08
01

Ts-61 - Çok güzel bir tespit oldu.! Ağzınıza sağlık Sn. Hocam. Aynen söylediğiniz gibi.! Allah c.c. yardımcımız olsun.!

Yanıtla . 7Beğen 05 Ocak 13:10

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?