Reklamı Kapat

İstanbul Valisi Davut Gül’ün Altını Çizdiği Husus!

İstanbul Valisi Davut Gül, önceki gün Millî Gazete’ye ziyarette bulundu.

Medya organlarını ziyaret kapsamında bir nezaket ziyaretiydi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da İstanbul Valiliği koltuğunda otururken yine böyle güneşli bir günde gazetemizi ziyaret etmiş, hoş bir sohbet ortamı doğmuştu.

Vali Davut Gül beyle, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş’ın odasında sohbet ettik.

Son dönemde İstanbul’un huzuru, asayişi için atılan adımlar memnuniyet verici.

Belli mahallerde alkol tüketimine müsaade edilmemesi, kayıtsız göçmenler konusunda İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın İstanbul Valiliği döneminde başlatılan uygulamaların sürdürülmesi olumlu adımlar... Asayiş ve şehirde huzur ayrılmaz parçalar…

Hepsinden öte, ailelerin öteden beri müşteki olduğu konulardan biri hatta en önemlisi olan; çocuklarının uyuşturucu bataklığına çekilmek istenmesi, geleceklerinin adeta karartılmak istenmesi… İstanbul Valisi Davut Gül’ün bu konudaki yüksek hassasiyeti de biliniyor.

İstanbul Valisi Davut Gül’ün Altını Çizdiği Husus!

Hatta o kadar ki, Millî Gazete’nin, -sağlam aile, sağlam gençlik ve geleceğimizin teminatı çocukların ahlâk ve maneviyat düsturu çerçevesinde yetiştirilmeleri için- çıkardığı Maaile dergisi, Milli Çocuk dergisi ve Fikri dergilerini incelerken, bilhassa ‘ailenin önemine ve ehemmiyetine’ vurgu yapması dikkat çekiciydi, Vali Gül’ün.

Vali bey ‘aile’ kavramının altını özellikle çizdi.

***

İstanbul Valisi Davut Gül’le sohbet ederken dikkatimizi çeken hususlardan biri de Vali beyin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) üniversite öğrenimi dönemi…

Vali bey, KKTC’de üniversite öğrencisiyken, Millî Gazete dağıtmış.

Bunun da ötesinde, anılan yıllarda KKTC’de ESKAD Başkanlığı görevini deruhte etmiş; Anadolu Gençlik Derneği (AGD)- Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan’dan hemen öncesinde… Ne güzel.

ESKAD (Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği), KKTC’de milli ve manevi değerlere hassasiyet gösteren ve bu uğurda faaliyetler yürüten bir sivil toplum kuruluşu. Bir süre önce ismini değiştirdi ve SEVKAD (Sevgi ve Kardeşlik Derneği) olarak çalışmalarını sürdürüyor.

***

Hoş bir sohbetti. İstanbul Valisi Davut Gül ve ekibine çok teşekkürler…

SİYONİSTLER SÖZÜNDE HİÇ DURMADI, DURMAZ DA!..

* Siyonistler, tarih boyunca yaptıkları hiçbir anlaşma şartlarını yerine getirmedi!

* Siyonistler, tarih boyunca verdikleri sözlerde durmadı!

Gazze 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana gece gündüz bombalanmaya devam ederken, tüm dünya bu katliamı film seyreder gibi sadece seyrederken ve Siyonistler hiçbir insani ilkeyi, ahlâkı gözetmezken…

Bir başka örnek vermek istiyorum;

* Sabra ve Şatilla Katliamı…

Tarih, 16 Eylül 1982… Siyonistler, İsrail ordusunun onayı ve gözetimi altında Batı Beyrut’ta Sabra ve Şatilla adındaki Filistin mülteci kamplarını bastı…

Siyonistler, çoluk çocuk binlerce Müslüman’ı (2.000 ile 3.500 arasında) katletti.

Katliamın planlayıcısı, İsrail eski başbakanlarından Siyonist kasap Ariel Şaron’du...

Hani, gazetemizin “Geberdi!..” başlığıyla manşetine taşıdığı Siyonist kasap…

Binlerce kadın, çocuk ve yaşlı Müslüman, Siyonistler tarafından vahşi bir şekilde katledildi. Katliam dünya tarihinin en acımasız katliamlarından birisi olarak -kara bir sayfa olarak- geçti.

Buraya dikkat; Filistin Kurtuluş Örgütü’nün (FKÖ), ateşkes çerçevesinde Beyrut’taki kamplarda yaşayan Filistinli sivillerin güvenliğine dair Siyonist İsrail ve ABD’den teminat almış olmasına rağmen bu katliam yaşandı!

Siyonistlerin hiçbir zaman sözlerine güvenilemeyeceği bir kez daha kanıtlandı!

***

Gazeteci Robert Fisk, katliam yerinde gördüğü manzarayı, The Independent gazetesinde şöyle anlattı:

* “18 Eylül 1982’de Sabra ve Şatilla kampında bulunanlar için Şaron, ardında şişmiş cesetler, tecavüz edilmiş, işkenceye uğramış ve sonra da katledilmiş kadınlar ve bebekler bırakan bir kasaptır.”

* “Olaydan 18 yıl sonra bugün bu caddelerde dolaşırken katliam manzaraları hâlâ gözlerimin önünden gitmiş değil.”

* “Biraz ötede Sabra Camisi’ne giden yolda 90 yaşında, beyaz sakallı ve pijamalarıyla Nuri Bey’i görüyorum. Ölü bedeninin yanı başında yün başlığı ve bastonu duruyor.”

* “İlerideki dar sokakta yemek tencerelerinin yanında yatan iki kadın cesedi var. Cesedin birkaç metre ötesinde çürüdüğü için bedenleri morarmış, bir çöp gibi oraya fırlatılmış bebekler…”

***

Tekrar edelim; Siyonistlerin hiçbir zaman sözlerine güvenilmez…

BATIDA HANGİ ÜLKE ÇOCUKLARINA OSMANLI İMPARATORLUĞU'NU ÖĞRETİYOR!

Bizde çağdaşlar(!), modernler(!) hep diyorlar ya;

* “Yahu olur mu öyle şey! Çocuklarımız ilkokuldan hatta ana sınıfından itibaren dünyadaki belli başlı imparatorlukları, devletleri de öğrenmeliler... İşte ne bileyim Roma İmparatorluğu... Batı Roma İmparatorluğu… Britanya İmparatorluğu… Üzerinde Güneş Batmayan İmparatorluk… Bizans İmparatorluğu… Avusturya-Macaristan İmparatorluğu… Çin Hanedanı… vb...”

Acaba diyorum! Acaba...

* Batıda hangi ülke çocuklarına Osmanlı İmparatorluğu'nu öğretiyor.

* Öyle ya, 3 kıtada 7 asır boyunca at oynatan, ahlâk ve adalet dağıtan Osmanlı İmparatorluğu çocuklara öğretilmeyecek de hangi imparatorluk öğretilecek?

* 1299 yılından 1922 yılına kadar fethettiği beldelerde barış ve sulh sağlayan Osmanlı İmparatorluğu hangi Batı ülkesi okullarında çocuklara ders olarak okutuluyor?

* Türklere Anadolu kapılarını açan Sultan Alparslan ve de Büyük Selçuklu Devleti hangi Batı ülkeleri okullarında çocuklara ders olarak okutuluyor?

* Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), eğitim sistemimizi yıllarca önce Amerikalılara teslim eden Fulbright Anlaşması imzalayana kadar bu konuyu bir komisyon kurarak araştırsa mı acaba?

Soruyu tekrar edeyim;

* Batıda hangi ülke çocuklarına okullarda Osmanlı İmparatorluğu'nu öğretiyor?

* Batıda hangi ülke çocuklarına okullarda Selçuklu Devleti’ni okutuyor?

* Batıda hangi ülke çocuklarına okullarda çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerini, İstanbul’un fethini okutuyor? Okutuyorsa da acaba nasıl okutuyor?

Peki, ama bizdeki bu Batı hayranlığı nedir? Neyin nesidir?

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

* Son seçimlerde CHP’den Erzincan milletvekili seçilen Mustafa Sarıgül’ün, TV5’te Yunus Emre Avcı’nın sorularını cevaplarken, “Yerel yönetimlerde Şişli Modeli” isimli bir kitap hazırladığını açıkladığını, medyada Mustafa Sarıgül’ün bir TV kanalını (KRT) satın aldığı yolunda haberler çıktığını, biliyor musunuz?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Erdoğan tarafından 'yüzde 5' ek zamla duyurulan 10 bin TL'lik emekli maaşı sizce yeterli mi?
Tüm anketler