Reklamı Kapat

BOP'un ilacı İslâm Birliği

Bismillahirrahmanirrahim;

ABD, İslâm ülkelerini kontrolünde tutmak için uzun süredir planlar yapıyordu. Ortadoğu’da söz sahibi olmak amaçlı projeler geliştirdi. İslâm dünyasına saldırmaya “bir bahane” gerekiyordu. Bu sebeple 2001’de Dünya Ticaret Merkezi’ni (İkiz Kuleler) bombaladı. Bunu Müslümanların üzerine yıktı.

ABD, daha 1990’lı yıllarda İslâm ülkelerine bombalı saldırılara girişmişti. Erbakan Hoca, Baba Bush’a bir Kızılderili reisinin sözleri üzerinden tepkisin gösterdi: “İster Bağdat’ı, Afganistan’ı; ister Keşmir’i, Filistin’i bombala! Bunlar senin kanserine merhem olmaz. Firavunluğu bırakmazsan, mesele basit! Gebereceksin!”

İkiz Kuleler’in vurulmasından sonra George W. Bush İslâm dünyasına savaş ilan etti: “Bu bir Haçlı savaşıdır: Tanrı beni bununla görevlendirdi.”

O günden sonra İslâm dünyasında yaşananları biliyorsunuz! Soykırımlar, savaşlar, iç çatışmalar... İslâm dünyası acı, kan ve feryatların merkezi haline geldi. Avrupa’da yaşayan Müslümanlara düşmanca tavır aldılar; camilerine saldırdılar.

George W. Bush 1 Aralık’ta öldü. Hemen ertesi gün, 2-3 Aralık’ta 27. Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği (MTB) Kongresi yapıldı. Bu bir tesadüf müydü? Yeni Bir Dünya’nın müjdesi verildi. “Değişim ve Dönüşümleriyle Yeni Dönem ve İslâm Birliği” konseptiyle yapılan kongrede ümmetin problemleri ve çözüm yolları konuşuldu.

Telgrafla kongreye mesaj gönderen Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Siyonizm’in sapkın ve sinsi Arz-ı Mev’ud planı İslâm dünyasını kan gölüne çevirdi” diyerek hedefi belirledi: “Bir an önce ihtilafları bırakıp bir araya gelmeliyiz.”

 

ERBAKAN OYUNU GÖRDÜ

KONGREDE Batı’nın ihtiraslı ve menfaatçi yapısının bugünkü sorunları oluşturduğu anlatıldı. Sorunların adresi olan Batı medeniyetinin insanlığa çare sunamadığı görüşü benimsendi. Cemaat-i İslâmî Başkan Vekili Abdürraşit Türabi, “Erbakan’ın fikirleri hayata geçirilmeli; Millî Görüş yeniden ayağa kalkmalıdır” görüşünü seslendirdi.

İslâm dünyasını birer birer parçalayan, ABD’nin planladığı Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) İslâm dünyası için bir tehdit olduğu görüşü vurgulandı. ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, BOP’un, İslâm dünyasını yok etmeyi amaçladığını anlattı: “BOP’un hedefi İslâm inancını değiştirmektir.”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Cihadın zirvesinin zalimin zulmüne son vermek olduğunu” söyleyerek yol gösterdi: “Bütün zulümleri kaldırmak için ekonomik, sanayi ve teknolojik yönden güçlenmeliyiz.”

İslâm dünyasının pek çok yerinde dayanılmaz acılar yaşanıyor. Siyonist caniler Filistinlilere gün yüzü göstermedi. 70 senedir cansiperane bir direniş ortaya koydular; ama son darbeyi vurup zulmü sonlandırmak için İslâm dünyasının desteğine ihtiyaçları var.

Arakan’daki zulüm soykırım noktasında. Dünyayı Arakanlılara zindan ettiler. Yalnız insanî yardım göndermek yetmez. 1.8 milyar Müslüman ayağa kalkıp zalimin haddini bildirmeli.

70 yıllık Çin işgalinden bu yana Doğu Türkistan kan ağlıyor. Asimilasyona tabi tutuluyorlar. Kongreye Doğu Türkistan’dan katılan Hidayet Oğuzhan, “40 milyon Doğu Türkistanlının ölümle karşı karşıya; 4 milyonunun da tecrit altında olduğunu” söyledi.

GÜÇLÜ LİDERLER GEREK

IRAK, Suriye, Mısır, Keşmir, Somali gibi ülkelerde haksızlıklar had safhada. Hele Yemen! 14 milyon insan açlıkla pençeleşiyor. Acil müdahaleye ihtiyaç var. Batılılar girdikleri yerlere yardım etmeyi değil;  sömürmeyi amaçlıyorlar. Müslümanların problemlerini yine Müslümanlar çözecek. Başka çare yok.

İslâm Birliği’nin kurulması için büyük mesafeler kat etmiş olan Erbakan Hoca’nın çalışma yöntemini iyi öğrenmek zorundayız. Önce “kardeşlik hukuku” gereği bütün İslâm ülkeleriyle “iyi ilişkiler” geliştirdi. Hiçbir ülke ve liderinin aleyhinde tek söz etmedi. Onlara ağabeylik yaptı; rehberlik etti; uyardı. Gönül dilini kullandı; onların iyiliği için seferber oldu. İslâm dünyası da Erbakan’a inandı; güvendi; kardeş bildi; hatta liderliğini onayladı.

Bu yaklaşımı devam ettirecek inançlı, kararlı, kardeşi için yaşayan, dirayetli liderlere ihtiyaç var. Müslümanların dertleriyle dertlenenler, İslâm Birliği’nin kurulmasını isteyenler Erbakan Hoca’nın öğrettiği yaklaşım şeklini örnek almalılar.

Erbakan Hoca, 42 yıllık mücadelesinde İslâm Birliği’ni kurmanın ön hazırlıklarını yaptı; planladı; yol haritasını çizdi. İslâm Birliği’nin çekirdeği durumundaki D-8’leri kurdu. Bundan sonra D-60’ları ve D-160’ları hedefledi. Yani, Türkiye’nin öncülüğünde İslâm Birliği’nin kurulmasını.

İnşallah bu öksüz yapı “Usta”da kalmıyor. Çıraklar (Erbakan’ın yol arkadaşları) D-8’leri kaldığı yerden devam ettirme, sonuca ulaştırma gayretindeler.    

Zalimler sistematik, planlı ve kurumsal olarak çalışıyorlar. Biz de işi ciddiye alırsak Allah bize yardım eder ve biz kazanırız.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Şakir Tarım - Mesaj GönderYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?