Reklamı Kapat

İsrail’in Yıkılışı

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Mülkün tek sahibi Allah vaat etmiştir ki fesatçı Siyonist İsrail yok olacaktır. İsra 4-8: “İsrail Oğullarına kitapta şöyle bildirdik: Andolsun yeryüzünde iki kere bozgunculuk çıkaracak ve muhakkak büyük bir taşkınlık göstereceksiniz. Nitekim bu ikiden birincisinin vakti gelince üzerinize pek zorlu kullarımızı gönderdik ve onlar evlerin aralarına kadar girip sizi araştırdılar. Bu, yerine gelecek bir vaat idi. Sonra tekrar onlara karşı size yeniden imkân verdik. Sizi mallarla ve oğullarla destekledik ve sayıca daha kalabalık hale getirdik. Eğer iyilik ederseniz kendinize iyilik etmiş olursunuz. Kötülük ederseniz o da kendi aleyhinizedir. Sonuncu vaat geldiğinde; öyle kullar göndeririz ki, yüzlerinizi kötü duruma soksunlar, ilk keresinde girdikleri gibi yeniden mescide girsinler ve ele geçirdiklerini darmadağın edip bıraksınlar. Umulur ki Rabbiniz size merhamet eder. Ama eğer siz bozgunculuğa dönerseniz biz de cezaya döneriz. Cehennemi kâfirler için kuşatıcı bir zindan yaptık.” İnkârcı Yahudiler için bozgunculuk, bir karakter haline dönüşmüştür. Onlar bozgunculuğa döndükçe, Allah da onları lanetleyerek gazap etmiştir. Siyonist İsrail’in Filistin’de yapmaya devam ettiği katliam, bütün dünya insanlığının vicdanını harekete geçirmiştir. İsrail’in, Müslümanlar ve diğer insan toplulukları ile birlikte barış içinde yaşamayı reddetmesi, ya kölem olacaksın ya da öleceksin dayatması içinde olması, başta ABD olmak üzere, AB’nin korkak siyasi iradesini bile İsrail’in zevali için harekete geçirecektir. Bu izafi güç merkezleri de İsrail ile birlikte tarih olacaktır. Ve yakın bir gelecekte İsrail, şu anda inşa ettikleri bütün yapıları, mazlum Filistin halkına terke mecbur kalacaktır. Bu, olması mukadder bir şeydir. İsrail’in arkasında ABD ve AB ülkeleri var, maddi ve silah gücü üstünlükleri var, güçlü bir orduya sahip, bu nasıl olacak denilebilir. Bunun nasıl olabileceğini Siyonist İsrail, herkesten daha iyi biliyor. Masum insanları öldürmek, tahrip gücü yüksek bombalarla yerleşim yerlerini yakıp yıkmak, zafer kazanmaya yetmiyor. Zafer kazanmak için gerekli olan asıl güç, iman gücüdür. Bu da samimi Müslümanlarda var. Filistin topraklarında bu gücü HAMAS temsil ediyor. Bu gerçeği göremeyen bütün aydınlar, televizyon yorumcuları yanılıyor.   

KUR’AN’DAN

Al-i İmran Sûresi Ayet 112-113: “Onlar (Yahudiler) nerede bulunurlarsa bulunsunlar, Allah’ın ahdine ve insanların; müminlerin himayesine sığınmadıkça, kendilerine zillet damgası vurulmuş, Allah’ın hışmına uğramışlar ve miskinliğe mahkûm edilmişlerdir. Çünkü onlar, Allah’ın ayetlerini inkâr ediyorlar ve haksız yere peygamberleri öldürüyorlardı. Bu da, onların isyan etmiş ve haddi aşmış bulunmalarındandır...” Bu ayete göre, Filistin’in ve dünyanın yönetimi fesatçı Siyonistlerin eline verilemez.

Maide Sûresi Ayet 18: “Yahudiler ve Hristiyanlar; ‘biz Allah’ın oğulları ve sevgilileriyiz’ dediler. De ki: Öyleyse günahlarınızdan dolayı size niçin azap ediyor? Doğrusu siz de O’nun yarattığı insanlardansınız. O, dilediğini bağışlar ve dilediğine azap eder. Göklerde, yerde ve ikisinin arasında ne varsa mülkiyeti Allah’a aittir. Sonunda dönüş de ancak O’nadır.” Bu ayet, Yahudilerin üstün ırk değil, diğer insanlar gibi insan olduğunu beyan eder.

Nisa Sûresi Ayet 160: “Yahudilerin zulmü sebebiyle, bir de çok kimseyi Allah yolundan çevirmeleri, menedildikleri halde faizi almaları ve haksız yollar ile insanların mallarını yemeleri yüzünden kendilerine daha önce helâl kılınmış bulunan temiz ve iyi şeyleri onlara haram kıldık ve içlerinden inkâra sapanlara acı bir azap hazırladık.” Bu ayet, faizci kapitalist düzenin, insanları soymak için üretilen bir Yahudi düzeni olduğuna işaret etmektedir.

Bakara Sûresi Ayet 140: “Yoksa siz, İbrahim, İsmail, İshak, Yakup ve esbâtın Yahudi yahut Hıristiyan olduklarını mı söylüyorsunuz? De ki: Siz mi daha iyi bilirsiniz, yoksa Allah mı? Allah tarafından kendisine bildirilmiş bir şahitliği gizleyenden daha zalim kim olabilir? Allah, yaptıklarınızdan gafil değildir.” Bu ayete göre Yahudileri ve Hıristiyanları şerefli kılacak tek şey, İslam’dır. Bu ve benzeri ayetlerin ortaya koyduğu tek hakikat inkârcı Yahudilerin, barıştan yana değil, bozgunculuktan yana olduğunu beyan etmektedir. Bunun için bozguncu İsrail'in Allah’ın yardımıyla yıkılması, pek çoğumuzun göreceği kadar yakındır…

İLK FESAT

İslam sonrası Yahudilerin çıkardığı ilk fesat ve zulmünün Hicret sonrasında, Medine’de yaşayan Yahudilerin anlaşmayı bozarak ihanet etmeleri ve zulme kalkışmaları ile yaşananlardır. Medine’de yaşayan Yahudi kabileleri; ‘Beni Nadir ve Beni Kaynuka, Beni Kureyza ile yapılan anlaşmaları bozdukları için bu üç kabile, Medine’den sürülmüşlerdir. Daha sonra, çıkardıkları fitneler sebebiyle Hayber ve Teyma’dan sürüldüler. Bütün bu sürgünler, Peygamberimiz zamanında gerçekleşmiştir. Bu hadiseler zinciri ile Hicaz’ın Yahudilerden temizlenmesi, ilk Yahudi sürgünüdür.

İKİNCİ FESAT

Yahudilerin ikinci bozgunu da, Allah’ın bir vaadi olarak mutlaka gerçekleşecektir. 1917 yılında İngilizlerin Filistin topraklarını Büyük İsrail’i kurmak için işgal etmesi ve 1948 yılında İsrail rejiminin küçük olarak kurulması, bu ikinci fesat döneminin başladığının delilidir. 1917’den günümüze bölgede huzur ve barış ortamı kalmamış, İsrail bozgunculuğu bölgeye hâkim olmuştur. Şu an İsrail’in yaptığı vahşet, Allah’ın sözünün gerçekleşmesini sağlamaya matuftur. Bu olaylar ile Yahudilerin muhatap olacağı son yok oluşun zeminini hazırlamaktadır. İsrail’in zevali ilgili Peygamberimiz şöyle buyuruyor: “Müslümanlarla Yahudiler çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır. Yahudi taşın, ağacın arkasına saklanacak, bunun üzerine o taş, o ağaç Yahudi’yi kovalayan kimseye; ‘Ey Müslüman arkamda bir Yahudi var, gel onu öldür!’ diyecek…” (Buhari, Müslim) Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Akaryakıt fiyatları Erdoğan'ın imzası ile zamlandı! ÖTV zam kararını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Tüm anketler