Reklamı Kapat

Gaflet Pazarından Şer Satın Almak

Bismillahirrahmanirrahim;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a (C.C.) hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimize, âline ve sahabelerine olsun.

Gaflet; bir şeyin gerekliliği ortada iken bunun idrak edilmemesi, ya da yeterince dikkatli ve uyanık hareket edilmediği için insana gelen yanılgı durumudur. Gaflet; nefsin arzularına uyarak, Cenab-ı Hakk’ın emir ve yasaklarını unutma halidir. Gaflet; İslam’ın din ve düzen olarak tek gerçek olduğu bilindiği halde, materyalizm ve kapitalizm gibi din ve düzenlere meyletmek veya dünya menfaati için emperyalistler ile işbirliği halinde olmaktır. Gaflet; herkesin hesaba çekileceği büyük hesap gününü dikkate katmaksızın dünyada haram ve zulüm yoluna sapmaktır. Hz. Ali: “Gaflet, insana gurur getirir, helake yaklaştırır” demiştir. Bayezid-i Bistami ise:  “İnsana zararı en şiddetli olan şeyin ne olduğunu bilmek istedim. Anladım ki, bu gaflettir. Gafletin insana yaptığı zararı cehennem ateşi yapmaz. Ya Rabbi, bizleri gaflet uykusundan uyandır. Lütuf ve keremin ile bu duamı kabul eyle” niyazında bulunmuştur. Gaflet bu kadar kötü bir şeydir. Gafletin zıddı, hidayet, feraset ve basirettir. Kur’an; Cenab-ı Hakkın ayetlerini yok sayıp sırt dönenlere, hak din ve düzen olarak İslam karşısında unutkan bir tavır takınanlara, gafil demekte ve kınamaktadır. Şer; istenmeyen, arzu edilmeyen, her açıdan kendisinden kaçınılan şey demektir. Aynı zamanda şer; fesat, bozukluk, kötülük, zulüm, cezayı gerektiren iş anlamında da kullanılır. İslam dışında ne varsa hepsi şerdir. Bugün batı âlemi diye ifade ettiğimiz AB, ABD ve İşbirlikçilerinin benimsediği materyalizm, faizci kapitalizm, ırkçı emperyalizm gibi dinler ve düzenler en büyük şerdir. Bu şerlerin hepsi, gaflet pazarında satışa sunulan şeylerdir.

GAFİLLER 

“Kalpleri vardır, bununla kavrayıp anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha da aşağıdırlar. İşte bunlar, gafil olanların ta kendileridir” esası, insanlığın itibar etmesi gereken önemli bir ilahi uyarıdır.

Cenab-ı Hak, müminleri “gafillerden olmayın” diye uyarıyor. Gafil olmak, inkârcılara, müşriklere ve münafıklara ait bir özelliktir. Aklını Kur’an ve Sünnet ile çalıştıran her insan, gafillerden olmamak için elinden gelen gayreti gösterir. Yaşanılan dünya hayatında toplumlar; hakkın yerine batılı ikamet ettikleri, adalet yerine zulmü tercih ettiklerinde huzur, güven, refah ve barıştan mahrumdurlar. Faizden, kumardan, israftan, içkiden, zinadan, materyalist eğitimden, batı ahlakından, İslamsızlıktan, üretimsizlikten, tüketim çılgınlığından, kibirden ibaret bir zulüm düzeninden razı olmak, ancak gafillerin yapabileceği bir şeydir. Hesap günü onlar: “Yazık bizlere, doğrusu biz bu hesap gününden gaflet içindeydik, hayır biz zalim kimselerdik” diyecekler ama bu itirafın kendilerine hiçbir faydası olmayacaktır. Müminlerin muhafazakâr demokrat, sosyal demokrat, sağcı, solcu olup bunların her birisini İslam’ın yerine ikame edip batılılar gibi düşünüp yaşamaları, gafiller güruhundan olmalarını sağlar. Müslüman’ın gafillerden olması, “iman ve cihat” şuurundan kopmasıdır. Bu ise Müslüman’ı şeytanın oyuncağı haline getirir ve şeytan bu insan ile istediği gibi oynar. Gafiller; cehalet, şehvet, kibir, gurur, hırs, cimrilik, haset, israf ve öfke gibi kötü huyları kendilerine ahlak edinirler ve bunlarla helak olmaya koşarlar. Gafillerin şerefi servetleri, dinleri paraları, kıbleleri de kadınlarıdır. Bunlar şerlilikte zirve yapmış kimselerdir.

ŞER DÜZENİ

Şer düzeni, Nemrut’ların, Firavun’ların, Ebu Cehil’lerin, inkârcıların, müşriklerin, münafıkların, ırkçı emperyalizmin düzenidir. Allah’ın kullarını, O’nun yolundan ve adil düzeninden uzaklaştıran her din ve düzen şerdir. Buna göre AB’yi ve müktesebatını benimsemek, batıcı olmak, hayır değil şerdir. ABD ve İsrail’i stratejik ortak edinip, din ve düzenlerine meyletmek hayır değil, şerdir. Kur’an ahlakı yerine batı ahlakını ikame etmek, hayır değil şerdir. Faizci kapitalist düzen hayır değil, şerdir. Materyalist eğitim bir şer eğitimidir. Batılı esas alan iktidar, hayır değil şerdir. Bizleri yoktan var eden, hak yolu gösteren Cenabı Hakkın şer düzene ve iktidarına rızası yoktur. İslamsız, adil düzensiz saadet olmaz.

HALİMİZ

Toplum; faydalı ve sağlam “İslam” bilgisi ile değil yalanlar, hurafeler ve algılar ile amel etmektedir. Cehalet karanlığı hayatın her alanını sarmıştır. Toplumu batıldan hakka çağıracak gerçek âlimlerin ve siyasetçilerin yerini, saptıran ilahiyatçılar, şuursuz hocalar, aydınlar, sanatçılar ve siyasetçiler almıştır. Ümmet birliği ve şuuru kaybolmuştur. Tefrika hastalığı her tarafı sarmıştır. İyiliği emretmek, kötülüğü menetmek farzı unutulmuştur. Aile düzeni bozulmuş, kadın annelik vasfından koparılmıştır. İsraf artmış, bereket ortadan kalkmıştır. Zenginler bolluk, israf ve şatafat içinde yaşarken fakirler ve miskinler yokluk içindedir. Rüşvet, ihalelere fesat karıştırmak, yolsuzluk ve haram yemek normalleşmiştir. İnkârcı batı; stratejik ortak, müttefik ve dost sayılırken, samimi Müslüman topluluklar ve ülkeler dışlanmıştır. Kur’an’a, Sünnete, salim fıkha hürmetsizlik, ilgisizlik artmıştır. Haramlar helal, helaller haram olmuştur. Erkekler ve kadınlar robotlaştırılmıştır. Birtakım siyasetçiler, toplum önderleri, hocalar Allah dışında rabler edinilerek putlaştırılmıştır. Komşuluk ilişkileri zayıflamış, hak ve vazifeler unutulmuş, akrabalık bağları zayıflamıştır. Şefkat ve merhametin yerini kin ve nefret almıştır. Zekât, Allah yolunda infak, sadaka unutulmuş, faizcilik yaygın hale gelmiştir. 

BİZ

Bilmeliyiz ki, Hak ile Batıl mücadele halindedir. Günümüzde Milli Görüş-Saadet Partisi hakkı temsil eden topluluktur. Bunun için her durumda Milli Görüşe sarılmak, Saadet Partisine dâhil olmak, hidayet, feraset, dirayet, cesaret ve azmi yitirmeden Hakkın hâkim Batılın zail olması, bütün insanlığın saadeti için mücadele etmek gerekir. Bitaraf olan bertaraf olur. Haktan yana taraf olmak inancın gereğidir. İman ve cihat izzet, işbirlikçilik ise zillettir. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?