Son Dakika Haberleri

İade-i itibar

Daha önce Erzincan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü olan Orhan Uçar görevine iade edildi.

Orhan Bey, Erzincan’da geçtiğimiz yıl görevden alındı ve araştırmacı kadrosuna atandı. Daha sonra da ilginç bir şekilde, âdeta sürgün gibi Şırnak’a gönderildi. Bu kararı da mahkemeye taşıyan Uçar hakkında yargı eski görevine iade kararı verdi. Orhan Uçar, 26 Ağustos 2018 tarihinde - Kurban Bayramı’ndan hemen sonra- tekrar Erzincan SGK İl Müdürü olarak görevine başlayacak.

Orhan Uçar, sosyal medya hesabından konu ile ilgili şunları ifade etti: “Erzincan SGK İl Müdürü olarak 27.08.2018 Pazartesi günü göreve başlayacağım. Sayın Vekillerimiz Süleyman Karaman, Burhan Çakır, İl Başkanımız Mehmet Cavit Şireci ve Yüksel Çakır Başkanıma, ayrıca zor günlerimde destek olan dostlarıma teşekkür ederim.”

***

Mağduriyetin yaşandığı dönemde, bu köşede (14 Şubat 2018 - Milli Gazete) şu satırlara yer verdim; “Mahkemeyi kazanan Erzincan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Orhan Uçar’a Hakkâri sürgünü… Bir süre önce haksız olarak görevinden alındığı için mahkeme tarafından da göreve iade kararı verilen Orhan Uçar bu defa da Hakkâri’ye sürüldü. Mahkemece verilen göreve iade kararının uygulanmaması, Orhan Uçar’ın Hakkâri’ye atanması ikinci bir hata oluşturdu. Mahkeme kararının uygulanmaması ikinci bir hukuksuzluğun kapısını araladı. Verilen bu karar ile ilgili olarak yapılan yorumlarda; ilgili kişinin eski görevine getirilmemek, istifaya zorlamak ya da kendi rızasıyla eski araştırmacılığa razı ettirmek için bu atamanın gerçekleştirildiği ifade ediliyor. On bir ay gibi kısa görev süresinde il valiliğinden takdirname almış olan Orhan Uçar’a yapılan haksızlığın giderilmesi isteniyor. Hâlâ, Hakkâri’ye, Şırnak’a sürgünler kaldı mı bu memlekette? ‘Memur sürgünleri’ gibi uygulamalar, ‘eski Türkiye’ geleneklerinden değil miydi? Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Erzincan 6. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere dün memleketi Erzincan’daydı. Merak ettim, memleketindeki bu ‘Hakkâri’ye sürgün’ olayı da soruldu mu acaba kendisine… Sorulduysa ne cevap verdi?”

***

Şunu söylemek isterim; Milli Gazete her zaman mağdurların ve mazlumların yanında. Ve olmaya da devam edecek...

İKİ MESAJ

* “Adnan Bey, yazınızda okulumuz ve şahsıma yer verdiğiniz için çok teşekkürler ederim. Okulumuza bekleriz. Gençlere tavsiyeleriniz çok yararlı olur düşüncesindeyim. Selam ve Saygılarımla...” (Prof. Dr. Mesut Hakkı CAŞIN-İstinye Üniversitesi)

* “Allah razı olsun, öncelikle, yazılarınızı beğenerek okuyorum. Demek istediğim şudur;  belediye başkanları illa ki biliyorlardır, o vakıfların (Koruncuk Vakfı) kime hizmet ettiklerini! Ben Almanya’da ikamet ediyorum ve SOS derneklerinin nasıl dernekler olduklarını biliyorum. Hatta bünyelerinde Türkler dahi çalışıyor. Bazılarını Kıbrıs’a yollamışlar. Birkaçı ile konuştum da kısaca. Konuşmalarından Müslüman olmadıklarını anladım... Allah’a emanet olun. Bunları dile getirmek istedim. Selametle...”

(Zehra Sağlam-Almanya)

MURAT ÜLKER NEDEN SATIYOR?

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş’ın “Altın Yıllarım” kitabının tanıtım buluşmasına giderken Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar’ın telefonuna bir mesaj düştü. Mesaj, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’den...

Şunu söylüyor, Murat Bey;

“İş harici gayrimenkul stokunu elden çıkaracağız. Söz konusu gayrimenkullerin sadece yurtiçinde olanlarının değeri 2 milyar doları buluyor. Bir kısmını gayrimenkul portalımıza koyduk...”

Murat Bey, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’la görüşmesinde, “2018 yılı içinde artı 5 bin kişi istihdam sağlayacağımız sözünü verdim” mesajını da iletiyor.

Bir önemli ve iştirak ettiğim mesajı da sosyal medyaya ilişkin; Murat Ülker, Twitter’e TC kimlik numarası ile girilmesini talep etmiş, Berat Albayrak beyden. Çok haklı bir istek...

Fakat benim aklım hâlâ Murat Ülker’in gayrimenkullerini elden çıkarma kararında... Sahi, Murat Bey Türkiye’de 2 milyar doları bulan gayrimenkul varlığını neden satıyor?

LİSELERDE DİSİPLİN YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİRİLMELİDİR

Liselerde şu düzenlemeler yapılmalıdır:

1-Disiplin yönetmeliği değiştirilmelidir. Milletvekili seçilme yaşının 18 olduğu ülkemizde lise öğrencilerine masum ve suç işlemez bebek muamelesi yapılmamalıdır.

2-Sınıf geçme yönetmeliği değiştirilmelidir. Bugünkü sistemde öğrenci 9 zayıfla sınıf geçebilmektedir. Bu da özellikle beden eğitimi ve müzik gibi seçmeli derslerde alınan notlarla ortalamanın elliyi geçmesiyle olmaktadır. Zayıfla sınıf geçen öğrenci ders dinlememekte ve çalışmamaktadır.

3-Gereksiz seçmeli dersler kaldırılmalıdır. Öğretmenler örneğin fizik ve matematik gibi derslerin ağır müfredatını yetiştiremezken bazı seçmeli derslerde zaman kaybedilmemelidir.

4-Özel yetenek gerektiren beden eğitimi, resim ve müzik gibi dersler notla değerlendirilmemelidir. Zira ülkemizde tüm öğrencilerin bu notları 95-100 olmaktadır.

5-Performans ödevi kaldırılmalıdır. Öğrencilerin internetten ya da bir kaynaktan yazarak not aldıkları bu ödev şekli öğrenciye hiçbir katkı sağlamamakta sadece kolay not alma yöntemi olarak görülmektedir.

6-Fizik, Kimya ve Biyoloji dersleri için laboratuar dersleri konulmalıdır. Bu derslerin müfredatı yoğun olduğundan ve deneyler için özel hazırlık yapılması gerektiğinden bu derslerde deney yapılamamaktadır.

7-Anadolu liselerinde sınıflardaki öğrenci sayıları azaltılmalıdır.

8-Fizik, Kimya ve Biyoloji dersi 10. sınıflarda zorunlu olmaktan çıkarılmalıdır.

9-Seçmeli dersler yerine 10. sınıfta alan seçimi olmalıdır. Öğrenci not ortalamasına göre alanlara yönlendirilmelidir. Özellikle sayısal dersleri zayıf olduğu halde öğrenci sayısal alanı tercih etmemelidir.

10-Özellikle bazı özel eğitim kurumlarındaki not şişirme engellenmelidir. (Hasan Kaya-Konya)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Selin Imer - Türkiye'ye yönelik düşmanca hisler besleyenlere yönelik milletçe uyanık olma zamanı...

Yanıtla . 0Beğen 13 Ağustos 14:04

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?