Reklamı Kapat

Zulüm ve zalim

Bismillahirrahmanirrahim;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a (C.C.) hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimize, âline ve sahabelerine olsun.

Zulüm; karanlıktır, haksızlıktır, hakkı yerine koymamaktır, baskıdır, şiddettir, hak yemektir, eziyet ve işkence etmektir. Zulüm; bir hakkı kendi yerinden başka bir yere koymaktır. Zulüm, İslam’ı “din ve düzen” olarak terk etmektir. Zulüm, Allah’ın mülkünde, “adil düzen” yerine “faizci kapitalist nizamı” ikame etmektir. İktidarla şımarıp insanlara baskı uygulamak, hak ve hürriyetlerine tecavüz etmek, adaleti zulüm ile karıştırmaktır. Zulmün karşıtı adalettir. Adalet; bir işi yerli yerine koymak, hak sahibine hakkını vermektir. İnsan eşya ilişkilerini, insanların birbirleriyle olan münasebetlerini ve insanın devletle olan alakasını, hak ve adalet ölçülerine göre düzenlemeye adalet denir. Yine adalet, zalimlerin cezalandırılması, her ferdin layık olduğu mükâfatı veya cezayı almasıdır. Adalet; kötülüklerden arınmış vicdanın ifrat ve tefritten uzak olarak itidal çizgisinde gördüğü her çeşit mübah icraattır. Adaletin dayanağı İslam’dır. Adalet, dengedir, orta yoldur. Allah adil olanları sever. Ülkemizde adalet rafa kaldırılmıştır. İktidar, çıkarı ve çıkarcıyı koruyan kanunları adil hukukun yerine ikame etmektedir. Milletimiz “adalet” ve “zulüm” mefhumlarını doğru okuyabildiği ve bu istikamette tercihte bulunduğu zaman, Adil Düzen’e kavuşur. Zalim; zulmeden, haktan ayrılan, batıl ve haram olana saplanandır. Zalim, merhametsizdir, faizci ve çıkarcıdır. 

ZALİM VE ZULÜM MANTIĞI

Zulüm, yaratılış düzenindeki uyumu, imar ve ıslahı bozan şeydir. Zalim, iyi değil kötü insandır.

Zalimler, insanın fıtratını ve yeryüzünde uyumu korumak için telkin edilmiş hak ve adalet ölçülerini ve adil düzeni reddederler. Haddi aşarlar, yoldan çıkarlar, ölçüsüz hareket ederler, bozgunculuk yaparlar ve olması gereken dengeyi bozarlar, kargaşaya, haksızlığa, zulme ve adaletsizliğe yol açarlar. İşin garibi bu zalimler, kendilerini iyilik ve doğrulu elçisi olarak sunarlar, “Adil Düzen’e” karanlık, insanları “Adil Düzen’e” davet edenleri de karanlık davetçisi diye suçlarlar. Kendilerine hakkı söyleyenleri de hain olarak ilan ederler.

ZALİMLER

Zalimler çeşit çeşittir. Aralarında derin bir işbirliği olmasına rağmen, bunu ustalıkla gizlerler. Bunları tanımaya çalışalım 1. İnkârcı, haçlı Hıristiyanlar: Bunlar, Allah üçün üçüncüsüdür diyenlerdir. Tevhit düşmanıdırlar. İslam ve Müslümanlardan nefret ederler. Müstemlekecidirler, milletlerin servetlerini kendi saadetleri için gasp etmeyi bir hak sebebi sayarlar. Avrupa Birliği bu zalimlerin kurumsal yapısıdır. 2. İnkârcı Siyonist Yahudiler, Irkçı Emperyalistler: Irkçıdırlar, kendilerini üstün ırk olarak dünyanın efendisi sayarlar, diğer insanları ise kendilerine hizmet etsinler diye maymundan evrimleşmiş insansı köleler olarak tanımlarlar. İlahi olan her şeye düşmandırlar. İslam’a ve Müslümanlara duydukları kin ve nefret dinleri olmuştur. Büyük İsrail’i kurmak tek hedefleridir. Diğer insanlar ile barış içinde yaşamayı arzu etmezler. Bozguncudurlar. İsrail Terör devleti bunların kurumsal yapısıdır. ABD ise bunların jandarmalığını yapan bir hamidir. 3. İşbirlikçiler: Bunlar, hakkı batıla karıştıran, dünya iktidarı için AB’yi bir medeniyet projesi, ABD ve İsrail’i stratejik müttefik olarak görenlerdir. Kalpleri inkârcı dostlarıyla, sözleri içinde yaşadıkları milletten yana olan kimselerdir. İkiyüzlüdürler. Faize dünya gerçeği deyip “faizci kapitalist düzene” evirilmekten imtina etmezler. Fesada koşarlar, iktidar olduklarında ekini yani tarım ve hayvancılığı bitirirler ve insan neslini materyalist eğitim ile ifsat ederler. Kendilerine nasihat edildiğinde kibirlenirler. İyilikleri yasaklarlar, kötülükleri emrederler. 4. Toplum ve kişi haklarına tecavüz edenler: Bunlar kuvveti üstün tutanlardır. Devletin malı deniz, yararlanmayan aptaldır düşüncesindedirler. Toplum fertlerinin ister doğuştan ister sonradan elde ettiği haklarını gasp edip kendilerine servet yapmayı adamlık sayarlar. Hak ve adalet dağıtma yerine kendi çıkar ve menfaatlerini korumanın mücadelesini verirler. Bunlar en tehlikeli zalimdirler. 5. Kendilerine zulmedenler: Bunlar, inkârcılar, müşrikler, münafıklar, fasıklar, facirler, batıl yolda yürüyenler, haram ile beslenenler, haksızlık karşısında susanlardır. İşte bunlar nefislerine zulmedenlerdir. Müslüman olsun, inkârcı olsun; kim Allah’ın koyduğu sınırlara tecavüz ederse, kim Allah’ın hükmünün dışında iş yaparsa o zalimdir.

İLAÇ, MİLLİ GÖRÜŞ’TÜR 

Bizler, İslam ümmetinin evlatlarıyız. İslam, bizim Milli Görüş’ümüzdür. Zulüm ve zalimler ile mücadele etmek bir Müslümanlık görevidir. Bu mücadelenin nasıl yapılacağının bütün esasları Kur’an ve sünnette bizlere net bir şekilde bildirilmiştir. İslam, zalimin her türlüsüne meyletmeyi, onları veli ve dost edinmeyi kesinlikle yasaklamıştır: “Zulmedenlere meyil, yani eğilim göstermeyin, yoksa size ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka veliniz yoktur, sonra yardım da göremezsiniz” esası önemlidir ve bütün Müslümanlar için bağlayıcı bir kuraldır. “Zalim bir sultana hakkı söylemek en büyük cihattır” esası bizim şiarımızdır. Milli Görüş mazlumun yanında, zalimin karşısında olmaktır. Bu bakımdan Milli Görüş, zulmün tek ilacı, zalimin de tek korkulu rüyasıdır. Milli görüş ve onun tek temsilcisi Saadet Partisi zulüm ve zalime karşı mücadele eden “bünyanünmersus” bir hareket ve teşkilattır. Sapıklığa, zulme ve fesada karşı hakkı, barış ve adaleti savunur. Milli Görüşün zulme ve zalime karşı mücadelesi onurlu bir mücadeledir. Zalimleri benimseyen, onlara yardım ve yataklık yapan, menfaat elde eden, yaptıklarını onaylayan, hele onlara yardımcı olan ve onları çeşitli yollarla destekleyenler Milli Görüşün bu onurlu mücadelesini idrak edemezler. Bilinmelidir ki, insanın yaratıldığı günden bu güne kesintisiz olan tek mücadele, adalet ile zulmün hak ile batılın mücadelesidir. Bu mücadele insanlığın bir imtihanıdır. İmtihanı kazanmak isteyenlerin saf bağlayacağı yer bellidir. Erbakan Hocamızın da ifade ettiği gibi, Saadet Partisi son imtihanı da kazananların partisidir. Kınayanın kınamasına aldırmadan zalime ve zulme karşı mücadele eden bütün samimi Milli Görüşçülere selam, selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

Yaşar Avci - Allah adaletli ve merhametli olmayı nasip etsin. Adaleti ve merhamet hikmetinden nasip almış insanlarla karşılaştırmayı, onlarla iş ve dostluk yapmayı nasip etsin. Rabbim cümle alemi ıslah etsin ve küfürder sakındırsın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Kasım 14:40


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?