Hakk’ı Batıla Karıştıran Düzen

Bismillahirrahmanirrahim;

Alemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah (C.C.)›a hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimize âline ve sahabelerine olsun.

Hak; Allah’ın razi olduğu, batıl ise; gazap ettiği şeydir. Hak; hayırdır, batıl ise şerdir. İnsan ve toplum için faydalı olan haktır, zararlı olan ise batıldır. Allah (C.C.) ve peygamberleri insanlara Hakk’a uymayı emreder. Şeytanlar, firavunlar ve ırkçı emperyalistler ise batıla uymayı emrederler. Hak, İslam’dır. Batıl ise, ırkçı emperyalizmdir. Hak ile batılın karışımından meydana gelen her düzen, zulümdür. Hakk’ı batıla karıştıran düzeni, cin ve insan şeytanları yani ırkçı emperyalizm kurar, Bel’amlar ve münafıklar sahiplenir ve yürütürler. Hakk’ı batıla karıştıran düzen, faizci kapitalizm düzenidir. Faizci kapitalizm düzeni, bir Müslümanlık ve insanlık düzeni de değildir. Bu düzen, fesada koşmaları sebebiyle daima ilahi gazaba uğramış inkârcı Yahudiler ile sapıklığı yol edinmiş Hıristiyanların düzenidir. Ve bu düzen, bir ezen ve ezilen düzenidir. Bu düzene göre faiz de, kar da mubah sayılır. Ancak inancımıza göre faiz batıl, kar ise haktır. Böyle bir düzen insanlığa saadet getirmez. Çünkü bu düzen batıl ve zalim bir düzendir. Müslümanlık ve insanlık düzeni ise Adil Düzen’dir. Adil Düzen’de faiz haram, kar ise mübahtır. Müslümanların ve insanlığın saadet bulması ancak Adil Düzen’le mümkündür. Hakikati arayan her insanın ve toplumun bu gerçeği görmesi gerekir.

ÇIKARINI GÖZETENLER

Bunlar; hevalarını yani arzularını ilah edinenlerdir. Yani bunlar, nefislerine uyup dünya hayatını ahiret hayatına tercih edenlerdir. Bunlar, “Hak Kitabı” statükocu egemen güçlerin arzuları istikametinde yorumlayanlardır. Halk, “Hak Kitabı” batıl yorumlarıyla çarpıtanların, kelimeleri yerinden oynatanların peşine takılınca da, cahil hale gelir ve bütünüyle faizci kapitalizm düzeninin kölesi durumuna düşer. “Hak Kitaba” inanıp uyması gereken aydınlar ve ilim adamları, batıl ve sapkın yorum ve fetvalar ile ahlaki bozuklukları, faizi, israfı, kumarı, ekonomik fesadı, materyalist eğitimi ve bütün kötülükleri meşru göstermeye çalışırlarsa, şerre hizmet etmiş olurlar. Kısacası, kazanımlarını kaybetmemek için menfaatleri istikametinde her türlü tefsir ve tevili yapmaktan kaçınmayanlar, faizci kapitalizm düzeni benimseyip yürüten kadroların suç ortağı olmuş olurlar. Hak Kitabımız Kur’an; Yahudi ve Hıristiyanların istismarcı ve çıkarcı din adamlarının, bu tür batıl davranışlarından söz ederek inananları uyarır: TEVBE 34: “Ey inananlar, gerçekten Yahudi hahamların (bilginlerin) ve Hıristiyan rahiplerin çoğu insanların mallarını haksız olarak yerler ve (onları) Allah’ın yolundan alıkoyarlar. Altın ve gümüşü yığıp da onları Allah yolunda harcamayanlar yok mu, işte onlara elem verici bir azabı müjdele.” Burada Müslüman aydın ve âlimlere bir ikaz vardır. Tarihte, Yahudi ve Hıristiyan aydınları ve din adamları “Tevrat” üzerinde nasıl oynamışlarsa, günümüzde de son kitap olan Kur’an üzerinde benzer oyunlar, kasıtlı ve yanlış yorumlarla yapılmaktadır. Böyle bir ortamda isteyen, istediği şekilde Kur’an’ın âyetlerini amacı dışına çıkarıp istismar edip, Hakk’ı batıla karıştırıp batıl bir düzen olan faizci kapitalizmi pazarlayabiliyorlar. Bunu yapanlar bir müddet karlı gibi gözükseler de işin sonunda mutlaka kaybedenlerden oluyorlar. TEVBE 9: “Allah’ın ayetlerine karşılık az bir değeri (dünya malını ve çıkarını) satın aldılar da insanları O’nun yolundan alıkoydular. Gerçekten onların yapmakta oldukları şeyler ne kötüdür.” Bilgiçlerin hileleri, yalan dolanları ve bozgunculukları, hatta ticaret ehlinin karışık işleri ve hâkimlerin haksız hükümleri, siyasilerin seçim kazanmak için ürettiği kin ve düşmanlık bu kapsamın içindedir.

BATILIN YAŞAMASI

Batılın kendine özgü bir varlığı yoktur. Asalaktır. Hakk’ın varlığından yararlanıp kendisine hak maskesi takarak varlığını sürdürebilmektedir. Batılın hayatını sürdürebilmesi, sürekli olarak haktan yararlanması ve kendini hak olarak göstermesiyle mümkündür. Bunun için batıl; sürekli hak unsurları da içerisinde bulundurmaya ve karma bir şekilde ortaya çıkmaya çalışır. Hz. Ali bu konuda şöyle der: “Eğer batıl, hak ile karıştırılmaz ve ondan ayrılırsa, hak peşinde olan halk sapmaz. Eğer hak, batılın kılıfından sıyrılır ve müstakil olursa, kötülük peşinde olanların dili ondan kesilir. Ancak haktan bir bölüm ve batıldan da bir bölüm alınarak birbirine karıştırılıyor ve insanlara öylece sunuluyor.” Böyle yapılarak, insanlar batıla ikna ediliyor. Böylelikle toplum, batılın kendisine yaptığı sahte ikramı görüyor, faizini, haksız vergilerini, israfını, zulmünü göremiyor. Bunun için batıl, tarihte olduğu gibi günümüzde de çeşitli ad ve maskeler altında hak kisvesine bürünerek hedefine varmak istemekte ve bu hususta her türlü şeytani güçten yararlanmaktadır. Faizci kapitalist düzen “hak taraftarı” olduğunu ileri sürerek milleti aldatmaktadır. Bu aldatmanın sonunda millet bu düzenden razı olmaktadır. Bunun için bu düzen bir aldatanların ve aldananların düzenidir.

MİLLİ GÖRÜŞ, DOĞRU YOLDUR

İslam’ın amentüsüne inanmış ve Müslümanlığı din olarak akbul etmiş olanlar bilmelidirler ki; AK Parti; Hakk’ı batıla karıştıran “faizci kapitalist düzeni” yürüten “muhafazakâr demokrat” bir partidir. Yani inançlarımız açısında AK Parti, batıl bir düzene evrilmiştir. AK Parti; 16 yıllık iktidarında “faizci kapitalist düzenin” benimsediği esalardan zerrece taviz vermemiştir. Kapitalist nizamın en önemli ayaklarından olan materyalist eğitimi ustalıkla uygulamış, milletin evlatlarını ahlaken tam bir uçurumun eşiğine getirmiştir. AB müktesebatına uyum aldatmacası ile aile yapımız çökertilmiştir. Faizci düzenin ayıplarını örtmek için, başörtüsünü, Kur’an, Siyer ve Temel Dini Bilgiler derslerini ustaca kullanmıştır. Milletimiz bilmelidir ki, bu sentezci zihniyetten hayır gelmez ve bu işin sonu eninde sonunda yok olmakla sonuçlanır. Kurtuluş, Milli Görüş zihniyetindedir. Bu ziniyeti sadece Saadet Partisi temsil etmektedir. Anlayana… Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

Akif Efendi - Ak partinin sistemi şu: Kulpu altın, yani hak;ama suyu batıl yani zehir. Millet soze bakıp kulpa bakıp aldanıp zehirli suyu içiyor. Bunun sonu maazallah uyanmazsak iflas.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 12:44


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?