Reklamı Kapat

15 Temmuz gecesi ve FETÖ’yle mücadele

FETÖ sadece devlette kadrolaşmakla kalmamış, mukaddes dinimiz İslâm’da reform için Misyonerlik projesi Dinlerarası Diyalog marifetiyle “Peygambersiz (s.a.v) bir İslâm” türetmek istemiş; bunun için kurduğu Abant Platformu ve KADİP gibi kuruluşlar vasıtasıyla dinimizde tahrifata yeltenmiştir.

FETÖ’nün Dinlerarası Diyalog faaliyetlerine bidayetten beri karşı olan bir gelenekten geliyoruz. Gerek hocalarımız Ali Nar Hoca, Nedim Urhan, Enver Baytan ve Osman Öztürk hocalar, gerekse biz bidayetten beri Dinlerarası Diyalog fitnesiyle mücadele ettik. Ali Nar Hocamızla birlikte 2006 yılında “Dinlerarası Diyalog Fitnesi” kitabını, 2008 yılında ise “Doğru Yorum” gazetesini çıkartarak FETÖ’nün Dinlerarası Diyalog ve dinde reform faaliyetlerini ilzam ettik.

15 Temmuz 2016 gecesi de Saraçhane İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önünde bu hain darbe girişimine karşı sabaha kadar direndik, mücadele ettik. Bazıları gibi darbe girişimi başarısız olduktan sonra meydanlarda boy gösterip ahkâm kesmedik. Ne hocalarımız ne de biz, 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasından sonraki süreçte bu işten nemalanmadık. Birçoğunun Fethullah Gülen’i methettiği bir ortamda Dinlerarası Diyalog fitnesinin İslam’ı ılımlı hale getirip Peygambersiz bir İslam türetmek için ortaya atılmış bir Misyonerlik projesi olduğunu haykırdık. Sırf bu yüzden yalnızlaştırıldık. Hatta darbe günü Ali Nar Hocamızın anma toplantısı vesilesiyle katıldığımız TV5’te FETÖ’nün Dinlerarası Diyalog fitnesini ilzam etmiştik.

Peki, bütün bunları niye anlatıyorum? Bazıları 15 Temmuz ve FETÖ ile mücadeleyi sulandırdığı için. Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse, A Haber televizyonunda Kadraj programında 15 Temmuz’la alakalı görüşlerini ifade ettikten sonra aynen şunları söylemektedir: “…Ama buradaki halkın direnişi din adına yapılmış bir direniş değil, demokrasi adına yapılmış bir direniş. Yani ‘Ben halkım. Burada bir siyasal sistem var, bu siyasal sistem seçimlere bağlıdır. İktidarı ben alırım, ben getiririm’. Bunun adına halk sokaklara döküldü. Şunu söylüyorum. Bunu sloganik hale getireyim isterseniz: Allahu ekber sesinin demokrasi sesini bastırmaması gerekiyor”.

Bu sözleri söyleyen bir adam ilahiyat fakültesinin dekanı ve hâlâ görevde. İnsanların Allah rızası için değil, demokrasi için sokağa çıktığını iddia ederek; Allah’tan korkmadan, demokrasiyi övmek için 15 Temmuz’un manevi yönünü hiçe sayıyor. Bu adam, 15 Temmuz gecesi sokağa çıkmış olsaydı insanların hangi duygularla orada şehit olduğunu görebilirdi.

15 Temmuz’u “Demokrasi Destanı”, şehitleri de “Demokrasi şehidi” şeklinde tanımlamak FETÖ’nün Dinlerarası Diyalog faaliyetiyle İslam dininde yapmak istediği tahrifatı görmemek, halkın dini duygularını hiçe saymaktır.

15 Temmuz hâin darbe girişimin ikinci yıldönümünde FETÖ ile mücadelenin ağır aksak gittiğini hatırlatmak isteriz. Dün Millî Gazete manşetten FETÖ’nün beyin takımının kaçak olduğunu gündeme getirmiş ve “Beyin Firarda” demişti.

Diplomatik ilişkilerle FETÖ’nün beyin takımının iadesi sağlanmalıdır. İkincisi, FETÖ’nün devlet yapılanması kadar dindeki tahrifatı da gündeme getirilmeli ve Dinlerarası Diyalog fitnesi tarihe gömülmelidir. Üçüncü olarak da geçmişte FETÖ’de görev yapmış bazı kişilerin üst düzey görevlere getirildiğine şahit olmaktayız. Bunun sebebini sorduğumuz zaman “adam tövbe etmiş” denilmekte.

Peki, tövbeyi kabul etme yetkisi kimde? Neye dayanarak tövbesini kabul ediyor? Hangisinin tevbesinin makbul, hangisinin makbul olmadığına kim karar veriyor, yetki kimde?

15 Temmuz’un ikinci yıldönümünde başta Cumhurbaşkanı olmak üzere rical-i devletin FETÖ ile mücadeledeki aksaklıkları, 15 Temmuz davalarındaki beraatları, FETÖ’nün dini ayağı Dinlerarası Diyalog fitnesi ve benzer projelerin İslam’a verdiği zararları bertaraf etmek için ciddi çalışmaların yapılması için gayret göstermesi gerekir. Yoksa 15 Temmuz’un yıldönümü, manevi atmosferden uzak, eğlence havasındaki kutlamalara dönüşür, sıradanlaşır.

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Siyami Akyel - Mesaj GönderŞehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?