Reklamı Kapat

G-20 Zirvesi’nden Yansıyan “İfsad” Projeleri!

Türkiye’nin de üyesi olduğu G-20 Zirvesi, bu kez Hindistan’da gerçekleştirildi.

Son dönemlerde biliyorsunuz, dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan bu ülkede, Hindistan’da İslam’a, Müslümanlara yönelik alçakça, asla kabul edilemez saldırılar meydana geldi.

Hatta ve hatta kendi alanında lider olduğu söylenen bir Hindu din adamı da kalktı ve ‘Mekke’yi ve Kâbe’yi işgalden’ söz etti. Cür’ete bakar mısınız?

***

Zirvede alınan kararlar son derece düşündürücü…

Şöyle genel olarak baktığımızda -tüm kararlar esasen daha inceden ve derinden analize muhtaç- bazı satır başlarıyla bu karar ve değerlendirmeleri hatırlarsak;

* Zirvenin teması “Tek Dünya, Tek Aile, Tek Gelecek” olarak belirlendi. “Tek Dünya, Tek Aile, Tek Gelecek” de ne oluyor, sahi?

* Zirvenin yapıldığı binanın önüne “Şiva” heykeli konuldu ve Hindistan Başbakanı Modi, tüm liderleri bu heykelin önünde karşıladı. Kısa bilgi vermek gerekirse, Şiva heykeli, “Hindu tanrılarının üçlüsünden biri! Yıkımı temsil eden savaş ve ölüm tanrısı” olarak nitelendirilmekte. Son derece ilginç!

* “2050 yılına kadar net sıfır karbon salımı için temiz enerji konusunda yılda 4 trilyon dolar gerekiyor!” yaklaşımı sergilendi.

* Küresel sağlığın güçlendirilmesi ve tek sağlık yaklaşımının uygulanması ve sağlık politikalarının uygulanmasında finansal maliyetler konusunda iş birliği kararı alındı.

* Tek sağlık yaklaşımı derken burada tam olarak ne anlatılmak isteniyor? Bu karar sonucunda Dünya Sağlık Örgütü’nün etkinliğinin artırılması mı planlanıyor? Ya da daha kapsayıcı daha büyük başka bir örgüt kurarak kararları ve finansmanı tek bir merkez üzerinden tüm insanlara dayatmayı mı planlıyorlar? Biliyorsunuz, pandemi döneminde en çok eleştirilen uluslararası kurumlardan birisi de Dünya Sağlık Örgütü idi…

BU DA NATO GİBİ BİR PAKT MI?

* Alınan kararlardan biri de şu: “Sürdürülebilir bir gelecek için Yeşil Kalkınma Paktı kurma hedefi!” Bu karar neye karşılık geliyor? Yeşil Kalkınma Paktı da NATO gibi bir şey midir? Eyvah ki eyvah!

* Yeşil Kalkınma Paktı’nın görevleri arasında, “iklim değişikliği ve geçiş yollarından kaynaklanan makroekonomik riskler” konusunda politikalar geliştirmek, sürdürülebilir kalkınma için yaşam tarzlarının akımlandırılması” gibi maddeler var. Süslü cümleler elbette! “Yaşam tarzları” derken burada hedeflenen ve kastedilen nedir?

* G-20 Zirvesi’nde ekonomi alanında alınan kararlara gelince; “Merkez bankalarının tek bir dijital para birimine geçişi için hazırlık, iş birliği, eğitim ve uyum. Bu konuda global ekonomik düzenin uyumlu hale getirilmesi için dijital ekosistemlerin geliştirilmesi, yapay zekânın (AI) tüm dünyada herkesin çok amaçlı olarak erişimine açık olması…” Her biri ayrı ayrı ele alınması gereken kararlar bunlar. Hele hele, “Merkez bankalarının tek bir dijital para birimine geçişi için hazırlık, iş birliği, eğitim ve uyum” kararı, üzerinde tezler yazılması, paneller yapılması, açık oturumlar düzenlenmesi gereken bir karar. 

* Yine bir ‘tek’leştirme… “Tek Vergi Sistemine geçilmesi ve uluslararası vergilendirme altyapısının kurulması…” Bu hedefe de dikkat diyoruz! Neden mi? Tek bir dijital para birimine geçiş ve tek vergi sistemi için hazırlık! 

* Soruyu şöyle sormak da mümkün; Bunun adı Tek Dünya Devleti değil midir? Erbakan Hocamızın Gizli Dünya Devleti’nde dikkat çektiği tehlikeleri de bünyesinde barındırmıyor mu bu kararlar!

VE BANKO!..

* Ve Millî Gazete olarak yıllardır uyardığımız ve bir ifsad projesi olan “toplumsal cinsiyet” projesinin G-20 Zirvesi’nde desteklenmesi… Şaşırdık mı? Elbette hayır!

* G-20 Zirvesi’nde, cinsiyet eşitliği ve tüm kadınların ve dezavantajlı gruplara pozitif ayırımcılık uygulanarak güçlendirilmesi, ekonomik ve sosyal statülerinin yeniden tanımlanması ve örgütlenmesi karar altına alındı.

***

Geçmişi biraz hatırlayacak olursak;

* Çocuk öğrencilere verilen bir eğitimde, cinsiyetin, eşitliğe aykırı ve kalkınmaya engel olduğu ve de ortadan kaldırılması gerektiği aşılandı. Ne yazık ki!

* ETCEP (Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Teknik Destek Projesi) sitesinde gezinen araştırmacılar farklı okullarda uygulanmış cinsiyetsizleştirmeyi özendiren karelerle karşılaştı. Ne yazık ki!

* Erkek çocuklarla kız çocukların yer değiştirdiği karelerin yanı sıra iki cinsiyeti aynı anda içinde taşıyan çizimler de “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ne Duyarlı Okul Projesi” kapsamında öğrencilere “eğitim” olarak sunuldu. Ne yazık ki!

* Millî Eğitim Bakanlığı’nın “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ne Duyarlı Okul Projesi” hakkında yapılan araştırmalar, “projenin” British Council liderliğindeki konsorsiyum tarafından hazırlandığını ortaya çıkardı. Ne yazık ki!

* Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği (ETCEP) resmi internet sitesinde “projenin” British Council sorumluluğunda olduğu ifade edildi. Ne yazık ki!

* 2016 yılında başlatılan “proje”nin farklı isim ve çalışmalarla yürütüldüğü gözlendi. Ne yazık ki!

***

Şimdi…

Hindistan’da yapılan, enine boyuna tartışılması gereken son G-20 Zirvesi ile bu alanda yeni ve daha geniş, küresel manada bir ifsad projesinin hayata geçirilmek istendiğini müşahede etmekteyiz, tek tek... Ne yazık ki!..

G-20 Zirvesi’nden Yansıyan “İfsad” Projeleri!

ERBAKAN HOCA, YILLAR ÖNCESİNDEN UYARDI!

* Siyonizm ve unsurlarının aldığı kararlar, öngördüğü hedefler neredeyse 30-40-50 yıl sonrasına hitap ettiği için hepimizin aklını karıştırıyor!

* Ancak bu alanlarda aklı karışmayan ve tüm zamanlarda hep net olan bir isim var; Millî Görüş lideri ve Refah-Yol Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan.

* Erbakan Hoca, bunların tabiri caizse ‘ciğerini’ bildiği için yıllar öncesinden uyarılarını, ikazlarını yaptı.

* Zaten rahmetli Erbakan Hocamızın neredeyse tüm hayatı Siyonizm’le mücadele ile geçti.

* Bu manada G-20 Zirvesi’nde alınan kararların ne manaya geldiğini daha yakından idrak etmek için, Erbakan Hoca’nın yıllar öncesinde hazırladığı ve önemli bölümünü bizzat kaleme aldığı Gizli Dünya Devleti adlı eserini okumanızda yarar var. Eser, Millî Gazete bünyesindeki Yenidevir Yayınları’ndan istenebilir.  

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

Yavuz Mercan - Ben bu tek dünya düzenine itiraz ediyorum.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 13 Eylül 12:00


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Erdoğan tarafından 'yüzde 5' ek zamla duyurulan 10 bin TL'lik emekli maaşı sizce yeterli mi?