Reklamı Kapat

Müslüm Gündüz Gene Sahnede!

Müslüm Gündüz denilince akla 28 Şubat gelir. Hani, yarı çıplak bir vaziyette görüntülenmişti; detaya gerek yok... “Müslüman önder” görünümlü sahtekâr... İşte bu herif, bu günlerde yine piyasaya çıkmış.

Niçin mi?

Burası çok ilginç:

Bu defa, AK Parti’ye oy istiyor.

Bu konu; ilginç bir tesadüf mü, bir gerçeğin ortaya çıkması mı, ironi mi, anlaşılması zor. Neyse, asıl mesele, bu adamın mevcut iktidara oy istemesi. Buradan hareketle, “AK Parti bir 28 Şubat ürünüdür” tezi, artık doğrulanmıştır. Vatana millete hayırlı olsun. 

AK Partililer, artık kendilerini 28 Şubat karşıtı gösteremezler. Akıl, izan ve vicdan bunu gerektirir. Tabi, bu ulvi değerler, bu adamlarda azıcık kaldıysa diye düşünmek ve sorgulamak gerekir. Yani, biz gene de ümit var olalım; vay be, önemli bir istismar konusu, bağıra bağıra AK Partililerin elinden çıktı gitti!

Gündüz’ün kimliği ve tarihi dönemlerin en büyüğüne aktör olması, elbette ki yaptıklarını önemli kılar. Aksi, yargı dâhil her şeye gücü yeten; işlerini büyük oranda talimatlarla halleden zatın, zavallı Müslüm Gündüz’e gücünün yetmeyeceğini düşünmek olur ki; bu da büyük bir saflık demek olur.

O 28 Şubat ki; her şey bu tarihte alt üst olmuştu: Umumi kanaat, bu tarihte ülkemize, bir dış müdahale yapıldığı şeklinde. Peki, şimdi Müslüm Gündüz’ü gene piyasaya sürenler, seçime ve seçmene müdahale etmiş olmuyorlar mı?

Bu olay karşısında; “Rabbim sen aklımızı muhafaza et” demekten başka bir şey gelmiyor, insanın içinden. Şayet bu konu, AK Parti karşıtlığı olsun diye planlansa idi, bu kadar tesirli olmazdı. Ayrıca, bu mesele, AK Parti’li iyi niyetli seçmenin uyanışına vesile olma potansiyeli taşımaktadır.

Müslüm Gündüz meselesi de, demek ki, birçok konuda olduğu gibi; her dönem kullanılması mümkün olan bir siyasi malzemedir. Ama Almanların deyimiyle, bu kadar da “Dumkof” olunmaz ki...

Evet... Gündüz’ün piyasaya sürülmesi, sade vatandaş tarafından şöyle okunmakta:

AK Parti’yi kurtarma işi Müslüm Gündüz’e kaldı ise, bu durum, iktidar partisi tarafından çok vahim bir tablo oluşturmaktadır. Hele hele; AK Parti’yi milletin başına tebelleş edenlerle Müslüm Gündüz’e destek açıklaması yaptıranların aynı çevrelerin olduğu gerçeğinin ortaya çıkması... 

Şu sıralar, en radikalinden en ılımlısına; hatta kullanıldığı aleni olan uzun ömürlü olanlarına... Cemaatler ve topluluklar hükümete destek açıklamasında bulunuyorlar. Ortaya koydukları, öne çıkardıkları şey: Coğrafyamızın ve ülkemizin içerisinde bulunduğu müşkül durum. Varsın desteklesinler. Ama unutmamak gerekir ki, 2002’den beri, her konuda gerilim yaşanırdı; 

Müslüm Gündüz, 1997’den sonra ilk kez sahnede. Bu defa; BÇG’nin karşısında konumlanmış vaziyette. İşte, burası çokça düşündürücü. Şayet Gündüz yetmezse, Ali Kalkancı, hatta Fadime Şahin de piyasaya sürülebilir. Her şeyi gösterecek olan zamandır. Ama bir endişem var; onu paylaşmak isterim:

Sayın Erdoğan seçimi kaybedeceğini anladığında, seçimleri iptal eder mi?

İşte, iş buraya doğru gitmekte. Müslüm Gündüz’ün devreye sokulması, bunları akla getiriyor, paylaşayım istedim.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sadrettin Karaduman - Mesaj GönderYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?