Sermayesi iftira olanlar

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah (c.c)’a hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimize âline ve sahabelerine olsun.

İftira; olmayan bir şeyi olmuş gibi anlatmak veya nakletmektir. Nefsini ilah edinen kimi insanların elde etmek istediği makam ve mevkiler vardır. Bu insanlar, bu makam ve mevkileri zorla elde etmeye çalışırlar. Burada karşılaşılan engelleri aşmak için kullanılan en önemli araç, iftira etmek ve karalama yapmaktır. İftira, toplumda adaletin tam olarak etkisini kaybettiği zamanlarda yaygınlaşan sosyal ve ahlaki bir hastalıktır. İşlemedikleri bir şeyden dolayı insanları suçlamak, iftirada bulunmak en büyük rezilliktir. İftira, Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazların, rakiplerini alt etmek için saptıkları iğrenç bir yoldur. Ülkemizde 24 Haziran günü yapılacak seçimlerde Saadet Partisi’ne yönelik olarak yürütülen karalama kampanyası, tam bir iftira furyasına dönüşmüştür. Saadet Partisi’ne verilen oylar CHP’ye gidiyor. Saadet, nasıl din düşmanı CHP, askerimizi şehit eden bebek katili PKK’lılar ile birlikte olabilir? Temel Karamollaoğlu, HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Demirtaş’ın tahliyesini nasıl isteyebilir? Saadet’liler Tayyip Erdoğan düşmanı oldukları için vatana ihanet suçu işlemektedirler. Saadet, Erdoğan’ı yıkmak isteyen ABD ve İsrail şer ittifakı ile birlikte hareket ediyor. Saadet’liler, Erbakan Hocanın kemiklerini sızlatıyor. Daha başka iftiralar ile Saadet Partisi’ni karalamak; AK Parti’li fanatikler, Bahçeli ve adamları için zevkle yerine getirilen bir göreve dönüşmüştür. Bu konuda hiçbir ahlaki ve insani kural da tanınmamaktadır. Saadet için söylenen, “Onların kilosu belli” beyanı ise, kibir siyasetinin geldiği noktayı gösteren önemli bir belgedir.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ

“Saadet Partisi’ne verilen oylar CHP’ye gidiyor.” Bu sözü kimler söylüyor? Bakanlık yapmış kocaman kocaman adamlar söylüyor. Gerçekten Saadet’e verilen oylar CHP’ye mi gidiyor? Bu adamlar iyi biliyorlar ki Saadet’e verilen oylar, CHP’ye değil Saadet Partisi’ne gidiyor. Amaçları ise, AK Parti seçmeninin Saadet Partisi’ne oy vermesini engellemektir. Ancak bu tür söylemler, aksine seçmenin Saadet Partisi’ne olan teveccühünü daha da artırıcı bir etki yapmaktadır. Söylenen bu tür sözlerin aynı zamanda Cumhur İttifakı’nın küçük partisi MHP’yi de sıkıntıya sokacak bir yanı vardır. AK Parti’ye verilen oylar MHP’ye gider veya MHP’ye verilen oylar AK Parti’ye gider sonucunu doğurur ki bu algı her iki partinin de birbirine olan güvenini sarsmaktadır. Nitekim MHP’liler de bu tür söylemlerden duydukları rahatsızlıkları dile getirmektedirler. Saadet Partisi’nin CHP ve PKK ile birlikte olduğu söylemi ise tam bir nasipsizlik örneğidir. Bu sözler kara cahillerin bile söylerken yüzünü kızartacak sözlerdir amma, bu adamların kara cahiller kadar bile vicdanlarının olmadığını gösteriyor. Saadet Partisi’nin CHP ve İyi Parti ile birlikte yaptığı Millet İttifakı bir seçim işbirliğinden ibaret kanuni bir hakkın kullanılmasında ibaret bir olaydır. Ki bu ittifak yasasını Saadet Partisi değil, AK Parti ve MHP birlikte çıkarmışlardır. Çıkarılan bu yasanın içinde bu imkândan ancak, AK Parti ve MHP yararlanabilir hükmü de yoktur. AK Parti’lilerin bilmesi gereken bir gerçek de Erdoğan’ın CHP’nin katkılarıyla Başbakanlık koltuğuna oturabildiğidir. Saadet Partisi’nin Millet İttifakı içinde yer alması, toplumda barış ve huzurun sağlanmasına olumlu katkılar sağlamıştır. Demirtaşın tahliye edilmesi ile ilgili olarak Temel Karamollaoğlu’nun söylediği sözler, “adalet herkes içindir” esası gereği söylenmiştir. Yasal olarak adaylığı ilan edilmiş bir kimsenin taliye edilmesini istemek insan ve Müslüman olmanın gereğidir. Saadet Partisi’nin Erdoğan düşmanı olduğu, bu bakımdan ABD ve İsrail şer ittifakı ile birlikte hareket ettiğinin söylenmesi, ancak bir akıl tutulması hastalığının tipik bir ürünüdür. Saadet Partisi’nin AK Parti iktidarının icraatları ile ilgili olarak dile getirdiği gerçekler, düşmanlıktan değil, “din nasihattir” esasından dolayıdır. Ancak Saadet Partisi’nin yaptığı bu olumlu katkıyı bedevi değil, medeni insanlar anlar. Saadet Partisi Erbakan’ın kemiklerini sızlatıyor diyenler, galiba kemik sızlatma konusunda uzmanlaşmış kimseler olacaklar ki, bu konuda ahkâm kesiyorlar. Eğer ortada bir kemik sızlatan varsa, bunların kimler olduğunu Saadet Parti’liler gayet iyi bilmektedir. Beyler güneş balçıkla sıvanmaz. Üstünlük sayılarda değil, takvadadır.

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR

24 Haziran seçimlerinde Erdoğan ve Bahçeli için; Allah kendileri için nasıl bir netice takdir etmişse olacak olan odur. Bu Saadet Partisi, CHP, İyi Parti ve HDP için de geçerlidir. İktidar günlerini insanlar arasında döndüren ancak Allah’tır. Allah’ın verdiğini geri çevirecek hiçbir güç ve kuvvet yoktur. Bir millet layık olduğu yönetimi bulur esası önemli bir kuraldır. AK Parti; 16 yıllık iktidarında “insanların dünya ve ahiret saadetlerini” temin etmek maksadıyla bir tek icraata imza atmamıştır. Uyguladığı sosyal politikalardan eğitime, adaletten ekonomiye, dış politikaya kadar bütün alanlarda yaptığı bütün icraatlar; bu milleti, tahammülü zor sıkıntılarla karşı karşıya getirmiştir. Bunu düşünen herkes görmektedir. Hiç iyi şeyler olmadı mı diyenler bilmelidir ki yapıldığı iddia edilen iyilikler, yürütülen kötülüğün gerekçesi ise, böylesine yapılan iyilikler de kötülüktür. “Onların yaptığı iyi şeyler boşa gider” esası unutulmamalıdır. Son üç yıldır, Saadet Partisi’nin ve Genel Başkanı Temel Karamollaroğlu’nun dile getirdiği konular milletimiz nezdinde karşılık bulmuştur. Bu bir dip dalganın oluşmasına neden olmuştur. Kalpleri eviren çeviren Allah’tır. Allah’ın yardımı ve inayeti geldiğinde insanların, saadetin yoluna akın akın koşmalarının önünde kimse duramaz. Sanki önümüzdeki seçimlerde gerçekleşecek olan da bu olacak gibi gözüküyor. Bu seçim diğer seçimler gibi herkes için ağır bir imtihandır. Allah, bizleri bu imtihanı da kazananlardan eylesin. İnanıyoruz ki kazanan Saadet olacaktır. Selam hidayete tabi olanlara…

 

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Mgvli12 - Muhafazakâr olduklarını iddia eden hükümet taraftarları maalesef şunu unuttular. Iktidar da bir imtihandir. İmtihanı kazandık mı kaybettik mi diye dusuneceklerine, kendilerini daha da üstün görüyorlar. Ama Allah herşeyi bilen görendir.

Yanıtla . 3Beğen 14 Haziran 00:57
01

Uğur - Bu ülkeye SAADET gerek.

Yanıtla . 13Beğen 13 Haziran 11:31

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Bilgi için tıklayın

Anket 2019 yılı için belirlenen asgari ücret hakkında ne düşünüyorsunuz?