Reklamı Kapat

İmza at hemen, şimdi!

Seçim, seçenek üretmektir. Tercihleri artırmayan seçim, zorunlulukları artırır. O halde, seçenek üreterek ülkemizin ve halkımızın içinde bulunduğu zor şartları aşmalıyız. Yaşadığımız zor şartlar; algı yönetiminin, devlet yönetiminin önüne geçirilmesiyle oluştur. Hepimiz bir kilimin desenleri iken kamplaştırıldığımız için derinleşti. Gerçek gündem; terör, işsizlik, adaletsizlik ve geçim sıkıntısı iken kendi gündemi bundan uzak olanlar yüzünden çözüm bulamadı.

Şimdi bu zor şartların arka planıyla yüzleşme zamanıdır! Anadolu’nun boşaltılmasına sebep olan ekonomik politikalarla insanları doğdukları yerlerden göç etmek zorunda bırakan anlayışla yüzleşme zamanıdır. Hizmeti taşeronlaştırıp, çağdaş kölelik düzeniyle işçimizin alın terini heba eden ekonomik sistemle yüzleşme zamanıdır. Adım başı AVM inşa edip küresel sistemin mabetleriyle mahalle ve esnaf kültürünü yok eden istikrar mantığıyla yüzleşme zamanıdır. Yardıma muhtaç insanların sayısını arttıran, şekere, pancara, tütüne kota uygulayıp, Anadolu çiftçisini işsizliğe mahkûm eden zihniyetle yüzleşme zamanıdır.

Üniversite sayısını iki yüze çıkarttık diyerek mangalda kül bırakmayıp sonra da diplomaları işsizlik sertifikasına çeviren yönetim mantığıyla yüzleşme zamanıdır. Dış politikada “Sıfır Sorun”dan “Değerli Yalnızlık”a savrulan basiretsizlikle yüzleşme zamanıdır. İç politikada kardeşliği sağlayamamış, dış politikada omurgalı bir duruş sergileyememiş olan bu düzenle yüzleşme zamanıdır. Bu düzen değişecek! Çünkü eğer nasıl bir ülkede yaşadığınızı bilmiyorsanız, yönetenlerin oyuncağı olmaktan kurtulamazsınız!

O halde bu gidişatı seyretmek yerine; hayatımızı yeniden gözden geçirmemize vesile olacak bir gönül ikliminde kalplerimizi dinlemeliyiz. Yaşadığımız acı gerçekleri durdurmak için öyle bir şey yapmalıyız ki; bize çizilmek istenen kaderin, kaderimiz olmadığını herkese gösterelim! Ne mi yapalım; akıl nimetinin farkına varalım. “Akıl akıldan üstündür” prensibiyle istişare ile yol alalım. Adaletin en sağlam kulp olduğunu bilerek sonuçları ne olursa olsun hak ve adaletten ayrılmayalım.  Haktan, hukuktan, mazlumdan ve doğrudan yana olacak ısrarı korumak için; kişiler üzerinden değil, ilkeler üzerinden kovalamak; alın teri ile gözyaşını şakaklarımızda buluşturma zamanıdır. Yeni bir anlayış için, yeni bir seçenek için sadece bir imzan yeter!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Veli - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?