Gizle

Bu yazar ve yazılarla siyaset nereye?!. Ve Erbakan

Evet…

“Bu yazar ve yazılarıyla siyaset nereye?!.” başlıklı ve içerikli bir yazı yazılmalı mı?

Yazılmalı!

Evet, yazılmasına yazılmalı da…

Necmettin Erbakan’ın talebesi olan bizlere yakışmaz...

Yazılınca ve o yazarlara cevap da vermek gerekince, yazılarının içeriklerindeki “istihzalar” bir yana, yer yer ahlak sınırlarını aşan “hakaretlere” de cevap vermek gerekir ki; bunlar bizim gibi yazarların işi değil; yazan yazsın ama bu üslup ve içerik bizden uzak olsun.

Bendeniz, bu konuda, bugünkü sadece iki gazetedeki ikişer yazardan örnek vererek baştaki sorumu tekrar edeceğim ve yazımı da ‘ERBAKAN NEZAKETİ’ ile bitireceğim:

- Bu yazar ve yazIlarIylasİyaset nereye?!.

***

1. Star’dan Ahmet Kekeç, yazısının başlığında “Saadet Partisi ne istiyor?” demiş… Ama yazısına şöyle başlamış: “Bilmiyoruz... Esasında bildiklerimiz/tahmin ettiklerimiz, Saadet Partisi’nin istediği şeyin “kabul edilebilir” bulunmadığı yönünde.” Bu da sonundaki bir cümle: “Bu Temel Bey ne istiyor? Anlayabilmiş değilim...” Evet, aynen böyle; ‘Bilmiyoruz…’ kelimesiyle başlayıp ‘Anlayabilmiş değilim…’ ile biten bir yazı!!!

2. Star’dan Selahaddin E. Çakırgil’in “SP diye bir parti var..” istihza cümlesiyle başlayıp, “Temel Bey’e bu ‘ince siyaset’ asla yakışmıyor.” cümlesiyle biten, “Bir tuhaf ‘ince siyaset’ ki; kalas gibi...” başlıklı; başlığında bile hakaretamiz “kalas” kelimesi olan yazı!!!

3. Yeni Akit’ten Abdurrahman Dilipak, “Birileri “Temel” Reis’i (Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu kastediyor! RNE) gaza getirmeye çalışıyor.” cümlesiyle başlayan, “Gaza gelmek!” başlıklı bir yazı yazmış!!!

‘Abdurrahman! Seninle kırk yılı aşan zamandan beri tanışıyoruz; sen kimlerin ve nelerin gazıyla, senden yaşça ve kariyerce büyük abilerine bu üslupla yazılar yazıyorsun?!.’ cümlesiyle başlayan bir yazı yazsam; ne dersin?!. Neyse, fazlası bize yakışmaz.

4. Yeni Akit’ten Mehtap Yılmaz, “Millet iradesinin sandığa gömdüğü ne kadar elek altı parti varsa, kendini fasulye gibi nimetten zannediyor...” cümlesiyle başlayan, içeriğinde “Temel ile Meral’ler…” olan, “Reis nireeee, siz nire ey ahmaklar?” başlıklı bir yazı yazmış!!!

Muhatap (Mehtap Hn.) bir ‘Bayan’ olduğu ve daha yazısının başlığında bile “AHMAKLAR” kelimesini kullandığı için bir şey demiyorum; sadece Yeni Akit Gazetesi’nin sahibi Mustafa Karahasanoğlu’na bir soru soruyorum:

- Gazetenizde, Süleyman Karagülle’nin, üç yıla yakın, her hafta, çok ama çok önemli siyasi tahliller de içeren bir yazısı yayımlandı; artık neden yayımlamıyorsunuz?!.

Millî Gazete’nin yıllarca Genel Yayın Yönetmenliğini yapmış, MSP Gençlik Kolları Genel İdare Kurulu’nda beraber çalışmış, yani 1970’lerin başlarından beri yakından tanıdığım, Yeni Akit Sahibi Mustafa Karahasanoğlu Kardeşim!

En baştaki sorumu özelleştirerek sana ve istisnasız herkese tekrar soruyorum:

- Bu yazar ve yazIlarIylasİyaset nereye?!.

***

Erbakan Hoca’yı anma günlerindeyiz ya; içeriğinde “Necmettin Erbakan’ı Anma Gecesi” de olan, Hürriyet’ten Ayşe Baykal’ın bir hatırlatması ile yazımı bitireyim… Ayşe Hanım, “Ak Parti’nin Saadet Partisi’yle ittifak ve bütünleşmesi üzerine” başlıklı bugünkü yazısında, Erbakan Hocamız ile ilgili çok önemli bir hatırlatma yapıyor… Şöyle: “2017 Şubat ayında Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Necmettin Erbakan’ı Anma Gecesi’nde konuşma yapmasıyla ilgili bir yazı kaleme almıştım... / Müsaadenizle o günkü yazımdan küçük bir alıntı yapmak istiyorum. / “Siyasette nezaket dilini hiçbir zaman kaybetmeyen Erbakan Hoca’nın ardından bugün yaşadığımız süreci sorgulamamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kendisinin ardında bıraktığı en büyük miras buydu bence...” Evet, siyasette ‘ERBAKAN NEZAKETİ’ mirası...

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Reşat Nuri Erol - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?