Erbakan’ın Ardından 27 Şubat, 28 Şubat... 

Hepsi geride kaldı. Bize düşen önümüze bakmaktır. Önümüze bakarken, fotoğraf albümünden gözümüzü ayıramayız elbet.

Ee, fotoğraflardan etkilendiğimiz yok mu?

Var elbet.

Dilimiz döndüğünce gördüklerimizi yorumlayacağız tabii.

Erbakan ismi ve resmi milletin hafızasına kazındı evvel Allah. Onu silmeye kimsenin gücü yetmez.

Hiç şüphesiz ki Erbakan, gelmiş geçmiş en önemli başbakandır. Onun etkileri, ulus ölçeğini çoktan aştı; o, artık, küresel etkileri olan bir şahıstır. Sadece bizim ülkemiz, bizim insanımız için çalışmadı o. O, herkes için ter döktü; milliyet, soy-sop onun umurunda bile değildi!

O, İslâm milletlerinin tüm renkleriyle alakadar olurdu. O Milliyetçilik gibi, ırkçılık kokan, hiçbir yola tevessül etmedi. Çünkü o; Milli Görüş sahibiydi. Çok yalın bir ifade ile;

O, Müslüman’dı.

Yerelde; denk bütçe, havuz sistemi gibi, fevkalade işler başarılırken, küresel sistem için de “D8’ler” adında adil bir anlayışa dayalı, nihayetinde, tüm ezilenleri içerisine alacak olan bir çıkış ortaya koydu.

Geçen yüz yıl için Sultan 2. Abdülhamid ne ifade ediyordu ise; içerisinde bulunduğumuz yüz yıl için de; Başbakan Erbakan, aynı şeyi ifade ediyor. Her ikisi için de kendi döneminde iyi anlaşılamadığını söylemek mümkün.

Bakınız; vefatından bu yana 100 yıl geçmesine rağmen, unutmak şöyle dursun, gelecek nesillere örnek gösterilmektedir. Sultan Abdülhamid Han.

Erbakan da öyle! Arkasında, yerel ve küresel etkiler bıraktı. Yerel etkilerinden kısaca söz ettik. Şimdi, küresel etkilerinden bahsetme zamanı. Tek kelimeyle ifade edecek olursak; D8´ler...

Başbakan Erbakan’ı küresel güçler onun için sevmezler. Dünya Müslümanları ve ezilenler de onun için severler Erbakan’ı. Erbakan vefat etti. Ancak, özellikle, onun teşkilatçılık anlayışı ve talimatları Saadet Partisi içerisinde devam etmektedir.

Erbakan sonrası en çok ihtiyaç duyduğumuz bu olsa gerek. Erbakan’ın ardından en çok teşkilatçılığı ihya edilebilir.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Sadrettin Karaduman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ali - Erbakan övgüleri bu günlerde zirve yapıyor, sebebi belli, SP'yi kendi saflarına çekmek için. Erbakan gibi dahi insanlar genellikle dünyadayken anlaşılamamıştır, zamanla hep haklı çıkarmışlardır. Erbakan gerçek dindar bir insandı ancak doktirini olan Milli Görüş salt bir dindarlık-muhafazakarlık değildir. Ekonomide, sanyiide vs. her alanda Milliliği ön görür ve tüm bunları uygulamak için hiçbir zaman taviz vermez, bu yönleriyle Atatürk ile aynı çizgidedirler, yaşam tarzları dünya görüşleri farklıdır o ayrı konu, Atatürk yaşasaydı RP'li olurdu sözü bu minvaldedir. Erbakan'ın talebelirinin büyük çoğunluğu bugünlerde onun çizgisinin tam tersi çizgideler.

Yanıtla . 1Beğen 02 Mart 10:32

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?