Gizle

Bir, iki, üç; bütün bu itiraflar son olur inşallah

- Yıllardır bu köşede “özelleştirme, özerkleştir” diye yazdık; dinletemedik!

- Mutlaka satacaksan bari yabancılara satma, halka sat dedik; dinletemedik!

- KİT’leri satıp özelleştirme, çalışanları kooperatifleştir dedik; dinletemedik!

- ‘ADİL DÜZEN’ dedik, ‘ADİL EKONOMİK DÜZEN’ dedik; dinletemedik!

Daha ne diyelim; artık sadece ‘Allah’ diyor, her şeyi Allah’a havale ediyoruz…

Bu BİR!

- Bu köşe yazıları EKONOMİ sayfalarında yayımlanıyor...

- MİLLÎ GAZETE bugün de önemli bir manşetle uyarmış…

- Sadettin İnan’ın konu ile ilgili önemli bir manşet haberi daha…

- Önceki yedi manşetin fotoğrafları ile birlikte bu sekizinci manşet!

Evet, bu köşe yazıları, Millî Gazete’mizin EKONOMİ sayfalarında yayımlanıyor ve bugünkü “Erbakan haykırırdı; ihanetinizin sonucu işte bu!” başlıklı yazımın hemen karşı sayfasında, manşetten verilen haberin detayları var; ‘Şeker Fabrikalarının Satışı’ ile ilgili. Haberin detayına geçmeden önce, sizinle farklı ve de çok önemli bir bilgiyi paylaşayım:

İstanbul Tıp Fakültesi’nin hazırladığı rapora göre; Türkiye’de son 12 yılda diyabet sıklığı yüzde 90, obezite sıklığı yüzde 44 arttı! Diyabet hastalığı yeni doğan bebeklerde bile görülür hale geldi. Diyabet ve obezitenin temel nedeni “Nişasta Bazlı Şeker (NBŞ)” ve hazır gıdalarda kullanılan diğer kimyasallar. Kendilerini “millî” olarak tanımlayanlar ise şeker fabrİkalarInI Amerikan sermayeli NBŞ firmalarının talebi üzerine özelleştiriyor...

Bu önemli bilgiden sonra, Sadettin İnan’ın bugünkü haberine geçelim: “Şeker fabrikalarının satıldığını varsayarak” bir öngörüde bulunan Cargill (yani yukarıda sözünü ettiğim Amerikan sömürü sermayeli NBŞ firması/RNE), 2023’te (Cumhuriyet’in 100’üncü yılı! RNE) NBŞ arzının bugüne kıyasla 6 kat artarak 1 milyon 600 bin tona çıkacağını tahmin etti! Böylelikle, hükümetin şeker fabrikalarına yönelik yapacağı özelleştirme ile “kimlere” fayda sağlayacağı da gözler önüne serildi. / FABRİKALARIN KAPANACAĞINI CARGILL TEYİT ETTİ! /Sektör yetkilileri, fabrikaların mevcut özelleştirme modeliyle satılması durumunda birçok fabrikanın kapacağının altını çizerken, Cargill raporu da bunu teyit etti. Çünkü 2023’te NBŞ arzının 1.6 milyon tona çıkması nüfus artışından değil, pancardan üretilen şekerin azalması, yani fabrikaların kapanması ile mümkün olacak!

Haber şöyle bitiyor: NBŞ İSTİLASINA UĞRAYACAĞIZ / Şeker fabrikalarının satılması durumunda Türkiye, NBŞ istilasına uğrayacak. Mevcut durumda nişasta bazlı şekerlerin 260 bin ton kotası bulunurken, şeker fabrikalarının satılmasıyla birlikte bu rakam Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 1.6 milyon tona çıkacak!

Bu İKİ!

“Erbakan haykırırdı; ihanetinizin sonucu işte bu!” başlıklı bugünkü ve bundan önceki benzer başlıklı yazılarımda, şeker fabrikaları ile ilgili İHANETLERİ hatırlattım…

- İhanetlerle ilgili itiraflar İSTANBUL’A İHANET itirafı ile başladı…

- Sadece İstanbul’a değil, bütün Anadolu’ya ihanetlerle devam ediyor…

- İstanbul’a ihanet itirafı ile başlayan süreç, ZİNA kanunu ile devam etti…

- Diğer ihmal ve ihanetler ise saymakla bitmez ama minik bir özet verelim…

Ekrem Şama arkadaşımız geçen gün yazdı; sadece ekonomidekiler şöyle: -Şehircilikte yanlış yaptık, şehirlerin dokusuna ihanet ettik! -Tarımın geldiği noktadan memnun değiliz, bu böyle gitmez! -Hayvancılıkta büyük hatalar yaptık! -Bankalar bizi kandırdı! -Faiz lobisi bizi mahvediyor, bu faizlerle ülkemizin istikrarlı büyümesi mümkün değil!

-FETÖ aldattı! AB kandırdı! -ABD aldattı! -İsrail kandırdı! -Esed yanılttı! -Barzani aldattı! -NATO kandırdı! -Dış politikamızı hatalı! -Milli Eğitim’de yanıldık, Kültür’de çuvalladık! -Son itiraf ZİNA ile ilgiliydi! Bakalım sırada ne gibi itiraflar var?!.

Bu da ÜÇ; ve bütün bu itiraflar SON olur inşallah… Ve’s-SELAM mea’d-DUA…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Reşat Nuri Erol - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?