Gizle

Erbakan ve İstikamet

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah (c.c)’a hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimize âline ve sahabelerine olsun.

Vefatının yedinci senesinde Milli Görüş Lideri Erbakan Hocamızı Ahlak, Adalet, Barış teması ile anıyoruz. Önce Ahlak ve Maneviyat olmadan adalet de, barış da olmaz. Bu ise, Kur’an’ı ahlak edinmek ve hesap gününe iman etmek anlamındadır. İnsanın dünya hayatı, Allah Teâlâ tarafından bir imtihan olarak tanzim edilmiştir. İnsan, bu imtihanın neticesini ahirette görecektir. Dünya imtihanının içinde ne vardır? Bu sorunun cevabını merak edenler için ifade ediyoruz ki; dört şey vardır. 1. İbadet: Bu, bir insanın yaptığı her işi Kur’an, Sünnet ve salim fıkıh ile görmesidir. 2. Hilafet: Bu, bir insanın ve toplumun Allah’ın rızası olan İslam’ı din ve düzen olarak yaşaması ve yaşatılmasıdır. 3. Emanet: Bu, Allah’ın insana verdiği nimetler, yüklediği sorumluluklar ve bunlar ile ilgili olarak aldığı sözlerdir. 4. İmaret: Bu ise, yeryüzünün bütün insanların saadet içinde yaşaması için imar ve ıslah edilmesidir. Ahirette ki hesabımız, bu dört görevden olacaktır. Erbakan hocamızın zoru, tarihte olduğu gibi milletimizin şerre değil, hayra hizmet eden bir ümmet olması sağlamaktır. Hayra hizmet etmek, adil bir düzenin, yeni bir saadet dünyasının kurulması için çihad etmektir. Ona Mücahit Erbakan denmesinin sebebi budur.

MİLLİ GÖRÜŞ

2009 yılında Milli Görüşün 40. Yıl etkinlikleri kapsamında Ankara’da yapılan toplantıda Erbakan Hocamız yaptığı konuşmada önemli tespitlerde bulunmuştur. Bu tespitlere bir göz atalım. 1. Cenab-ı Allah’ın insana verdiği en büyük nimet, imandan sonra akıldır. Düşünce nimeti en kıymetli nimettir. 2. Milli Görüş davası hak davadır. Milletimizin ve insanlığın kurtuluşunun tek çaresidir. Bu gerçeğin 79 milyon insana anlatılması gerekiyor. 3. Bizim metodumuz iddia metodu değildir, ikna ve ispat metodudur. 4. Türkiye’de taklitçi ve işbirlikçi partilerin hepsi, Siyonizm’e hizmet ettikleri için Türkiye’nin meselesini çözemediler, çözemezler. Kurtuluş ancak Milli Görüştedir. 5.Milli görüş; milletimizin inancı, tarihi, kimliği ve kendisidir ve istiklal harbini yapan görüştür. 6. İzmir’de 1979 da Milli Nizamla Bismillah, Selametle inşaalah, Refahla maşallah, Faziletle Elhamdulillah, Saadete ulaşanlara selam olsun, denilmiştir…7. Milli Görüş bu güne kadar 5 tane büyük hizmet yapmıştır. Bunlar; a1. Milleti temsil etmiştir ve milletin kendisidir. Milli Görüş varsa millet vardır, yoksa yoktur. Diğerleri taklitçidir. b2. Milletin kuruluş ağacının tohumudur. Milli Görüş zihniyetiyle millet kurtulacaktır. c3. Uygulamadaki gayri milli tahribatı engellemektedir. Saadet Partisi olmasaydı Ak Parti daha büyük tahribatlar yapardı. d4. Haim Nahum doktrinini engellemektedir. e5. Her şeyi aslına çekmektedir. Milli Görüş Türkiye’yi aslına, kendi öz benliğine çekiyor. 8. Bu hizmetler yetmez, 2 hizmetin daha yapılması gerekir. Bunlar; “Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya”yı kurmaktır.

SAADET PARTİSİ VE AK PARTİ

Erbakan Hocamız: “Saadet Partisi son imtihanı da kazananların partisidir. Şimdi aldanmayacağız, dünya menfaati diye aldatılamayacağız ki hedefe ulaşılsın, unutmayalım ki; Cenabı Allah nurunu tamamlayacaktır” diyerek bir istikamet belirlemiş ve insanları Saadet Partili olmaya davet etmiştir. Ve Erbakan Hocamız AK Parti ve diğerleri ile ilgili olarak da şu tembihatta bulunmuştur: “Sen hâlâ çocuk gibi, o gelmesin bu gelsin diye… AK Parti’ye hizmet ediyorsun, AK Parti de dünya Siyonizm’ine hizmet ediyor. Dünya Siyonizm’inin bütün insanlığa yapmış olduğu zararlardan, zulümlerden bir misli de senin defterine yazılıyor. Bu zararın altından kalkamazsın, kendine gel arkadaş… Saadet Partili olacaksın başka çaresi yok. Ben de; AK Parti›de hakka hizmet ediyorum diye kendini aldatırsın. Sen orada ancak şerre hizmet edersin, niye, hakkın yolu tektir, ona da ancak Saadet›le hizmet edilir de onun için.” Ve Erbakan Hocamız yine: “Beni AK Parti’nin günahlarına ortak etmeyiniz” diye de istismarcıları ikaz etmiştir. Bu ikazı AK Parti’nin yolu, yanlış olduğu için yapmıştır.

İSLAM VE BATI

Erbakan Hocamız topluma hak yolu telkin etmiştir: “Haksızlık ve şeytanlıklarla kaplı bir dünyada, saadet yolunu bulmak için, Kur’an bir harita, akıl bir pusula, iman ise önümüzü aydınlatan bir fener hükmündedir. İslam’ın dışında, hiçbir hak ve hakikat kaynağı yoktur. İlhamını Kur’an’dan almayan hiçbir ilim ve teknik hiçbir zaman insanlığa faydalı olamaz. İslam’ın bir kısmına inanmak ve yaşamak İslam değildir. İslam’ı, “ırkçılık” gibi batıl ve bozuk şeylerle karıştırmak esasına dayanan sentezcilik düşüncesi de itikadi bir sapıklıktır. Bütün Batı hukuku, toplam on bin meseleden ibarettir. Ama sadece İmam-ı Azam’ın çözümlediği ve hüküm verdiği mesele yüz binin üzerindedir. İslam bize ve zamana uymaya mecbur değildir. Ama herkes ve her zaman, İslam’a uymak mecburiyetindedir. Şu dünyaya gönderiliş gayemiz olan kulluk imtihanını başarabilmek için, birbirini tamamlayan üç temel esas vardır. 1. Her şeyden önce İslam’ı öğrenmek, her konudaki emrini bilmek, 2. Öğrendiğimiz İslami esaslara göre yaşamak, Kur’an’ın hükmünü hayatımıza tatbik etmek, 3. Her yerde, her halde ve her meselede, mutlaka İslam’ca düşünmek. İslam’ca düşünmenin de üç esası vardır: 1. Dünya hayatı, çok önemli bir imtihandır. Ahiret ise, dünya hayatının hesabı ve imtihandaki artı ve eksi puanların karşılığıdır. 2. İslam, Allah’tandır, mükemmeldir ve tastamamdır. 3. İslam, bir bütündür. Ona bir şey katılamaz ve ondan bir şey çıkarılamaz, dünya ve ahiret saadetinin tek ilacıdır.” Erbakan’ı ve davet ettiği saadet yolunu ancak düşünen kimseler anlar. Selam hidayete tabi olanlara…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?