Gizle

Erbakan ve Gençlik

Bismillahirrahmanirrahim;

Alemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a (C.C.) hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimize, âline ve sahabelerine olsun.

“İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır” (Buhari) hadisi, iyi ve hayırlı insan olmayı “insanlara faydalı olmak” olmakta görür. İnsanlık için en büyük iyilik, güzel ahlâk, adalet ve barışın benimsendiği, Adil Bir Düzen’in ve Yeni Bir Saadet Dünyası’nın kurulmasına önderlik etmektir. “Ölmüşlerinizi hayırla anınız” esası gereği vefatının yedinci senesinde de rahmetle andığımız Erbakan Hocamız, seksen beş yıllık ömrünü Adil Bir Düzen’in ve Yeni Bir Saadet Dünyası’nın kurulması için harcamıştır. Hocamız, 85 yıllık ömründe “ne aldanan ne de aldatan, ne yanılan ne de yanıltan” olmamıştır. Hocamız hep ideallerinin adamı olarak şuurlu bir gençliğin yetişmesi için ter dökmüştür. Bunun için gençliği örgütlemek için Milli Gençlik Vakfı’nın, Anadolu Gençlik Derneği’nin kurulmasına hamilik yapmıştır. Milli Görüş davasının motor gücü olarak tanımladığı gençleri her seferinde bağrına basmıştır. O mücadelesinde hep gençlerle birlikte yürümüştür.

GENÇLİĞE HİTABI

Ankara’da yapılan coşkulu bir toplantıda Milli Gençliğe, Anadolu Gençliğe şöyle seslenmiştir: “Türkiye’nin ve bütün insanlığın büyük kurtarıcıları olarak, hepinizi alnınızdan öpüyorum, sevgiyle kucaklıyorum. Bu muhteşem manzarayı ve heyecanı görünce; rahmetli Necip Fazıl’ın, ‘Ne zamanki bu statlar ve salonlar, futbol sevdası için değil, Hakk’ın davası için dolup taşarsa, kurtuluş yakın demektir’ sözünü hatırlıyorum. Önce, Milli Görüş’ü tanıtarak ve anlamını hatırlatarak başlayalım. Milli Görüş; Malazgirt, Kosova, Niğbolu, İstanbul, Çanakkale, Galiçya, Sakarya, Kıbrıs demektir. Milli Görüş; Sultan Fatih, Ulubatlı Hasan, Seyid Çavuş, Hasan Basri Çantay, Rıdvan Hoca ve Sütçü İmam demektir. Şu söyleyeceğim söze kulak veriniz. Milli Görüş’ü bilmek için, bu günkü olayları doğru değerlendirmek için, mutlaka tarihimizi yakinen tanımak mecburiyetindeyiz. İşte Milli Görüş’ün temsil ettiği büyük manadan dolayıdır ki, şimdi söyleyeceklerime dikkat ediniz. Herhangi bir kimse, Malazgirt’te inanışının şahlanışını ruhen yaşama sırrına ermeden, Kosova’da, Niğbolu’da bir kılıç olup parlayıp kükremeden, Ulubatlı Hasan olup İstanbul’u fethetmeden, Sultan Fatih olup atını denize sürmeden, Kanuni olup şanlı ordularıyla Avrupa’nın içine yürümeden, Seyid Çavuş olup 250 kiloluk mermiyi ‘ya Allah’ deyip namluya sürmeden, bir insan Sakarya’nın siperlerine girmeden ve Kıbrıs’ta düşman tahkimatının arasından geçmeden, Milli Görüş’ün ne olduğunu anlayamaz. Milli Görüş; milletimizin inancı, tarihi, kimliği ve kendisidir. Milli Görüş; İstiklal Savaşı’nı yapan, tek başına bütün emperyalist dünyaya meydan okuyup kazanan görüş demektir. Milli Görüş; Sultan Alparslan’ın, Sultan Fatih’in görüşüdür… Milli Görüşçüler; milli şuur, milli onur ve milli sorumluluk sahipleridir. Milli Görüş harekâtı, bu milletin aslına dönmesidir. Taklitçilikten ve Batı’ya teslimiyetçilikten vazgeçilmesidir. Batı taklitçisi batıl partileri bırakıp, Hakk’a ve doğruya yönelmektir. Yani, ‘Durun ey kalabalıklar bu yol çıkmaz sokak, gittiğiniz yol yanlıştır’ demektir… Milli Görüş, Yeni Bir Dünya’yı kurma hareketidir… Milli Görüş’ün ilk astığı afiş, ‘Hak geldi batıl zail oldu’, ilk sloganı ise, ‘Ne sağdayız ne solda, Hak yoldayız Hak yolda’ cümlesidir…”

HEYECAN İSTİYORUM

Erbakan Hocamızın gençlerden isteği şudur: “…Şimdi sizden heyecan istiyorum. Ne için istiyorum biliyor musunuz? Hasta annesine bir ekmek alabilmek için arabanın peşinde koşan, çöplerden yemek toplayan çocukları kurtarmak için sizden heyecan istiyorum. Filistin’de üzerine kurşun sıkılan masum yavruları korumak için heyecan istiyorum. Afrika’da en basit bir ilacı dahi bulamadığı için, açlıktan ve hastalıktan can veren milyonların imdadına koşmak için sizden heyecan istiyorum. Peki, bu heyecanı kazanmak üzere ne yapacağız? Önce çelikleşip bileneceğiz. Sonra lafı bırakıp üretime geçeceğiz. Çelikleşmek için gereken 5 şey: Var olacağız: Üniversitelerimizin her fakültesinde ve her sınıfında temsilcilerimizi bulacağız. Eğitilmiş olacağız: Bütün temsilcilerimizi eğitip olgunlaştıracağız. Plan programlarımızı noksansız uygulayacağız: Haftalık toplantılarımızı noksansız bir şekilde yapacağız. Takip ve değerlendirme yapacağız: Çalışmalarımızı takip edip noksanlarımızı tamamlayacağız. İntaç, sonuca bakacağız: Hedefleri gerçekleştireceğiz. En kısa zamanda 200-250 bin üyeye çıkacağız. Üretimden kastımız da şudur: 1-Bütün üniversitelerin her sınıfında bir temsilcimiz bulunacak. Bunların 4 tane de yardımcısı olacak. 2-Toplantılar, yeni üye kayıtları ve Milli Gazete aboneliği ve aidat çalışmaları hakkıyla yapılacak. Biz hakkıyla çalıştığımızda Allah bize yardım edecek ve başarıya ulaştıracaktır. Temel sloganımız: ‘İnanıyoruz, yapıyoruz’ olacaktır…”

ÇÖZÜM

Erbakan Hocamızın gençlere nasihati: “…Milli Görüş partisinden başka hiçbir parti, milletin sorunlarını çözemez. Diğer partilerin ülkeye hizmet etmeleri mümkün değildir. Bunun 7 tane temel sebebi vardır: 1. Maneviyatsız saadete ulaşılması imkânsızdır. 2. Adil Düzensiz saadet nizamı kurulamaz. 3. Bizim medeniyetimiz diğerlerinden üstündür, haklıdır ve hayırlıdır. Batı taklitçilerinden ve aşağılık duygusu içindekilerden milli ve haysiyetli atılımlar beklemek saflıktır. 4. Saadet için bu günkü ‘zulüm dünyası’ yerine ‘yeni bir dünya, saadet dünyası’nın kurulması kaçınılmazdır. 5. İçinde bulunduğumuz tarihi bir dönüm noktasıdır. Kesinlikle Türkiye İsrail’e vilayet olmayacak, hak ettiği şerefli yerini alacaktır. 6. ‘Artık uyanalım, işbirlikçilere alet olmayalım’ diye toplum uyarılmalıdır. Nemelazımcılıktan ve vurdumduymazlıktan kurtulmalıdır. 7. ‘Güncel yanılgı’ olan ve yalancı şafak sayılan AKP’den kurtulmak lazımdır…”

ÜÇ ÇİVİ

“1. İslam çivisi: İslamsız saadet olmaz. 2. Şuur çivisi: Şuursuz Müslüman olmaz. Şuur: Hayrı ve şerri birbirinden ayırmak, batıldan kaçınıp Hakk’a tabi ve taraf olmaktır. 3. Cihat çivisi: Cihatsız İslam olmaz. Cihat: Emri bil maruf, nehyi anil münker yapmaktır. Hayrı emretmek ve yürütmek; şerri yasaklamak ve ortadan kaldırmak için gerekli şartları, imkân ve iktidarı hazırlamaktır…” Selam hidayete tabi olanlara…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?