27 Şubat

Başbakan Erbakan, 27 Şubat 2011’de dârı bekaya irtihal eyledi.

Şubat ayı bize şehitleri hatırlatır. Erbakan Hocamız da şehitler gibi bu ayda vefat etti. İskilip’li Âtıf Hoca, Hasan El Benna ve Metin Yüksel şehitlerden bazıları. Bu bilinen şühedanın yanı sıra; Başbakan Erbakan da, Abdülhamid Han da, Ömer bin Abdülaziz de bu ayda vefat ettiler. Allah, cümlesinin makamlarını âli, mekânlarını cennet eylesin.

Her zaman olduğu gibi; önce, şunu belirtelim: Başbakan Erbakan›ı anlamak için 2. Abdülhamid Han›ı iyi anlamak lazım.

Yaşadığımız çağdan bir örnek vererek meseleyi vuzuha kavuşturmanın kâfi olacağı düşüncesindeyiz. Şöyle ki; acısını yaşamakta olduğumuz Suriye savaşının olma ihtimali hususunda, Başbakan Erbakan, 1991 yılında yetkilileri uyarmıştı.

Tedbir olarak ne yapıldı?

Kocaman bir hiç...

İşte, Milli Görüş mensupları, haklı olarak, bunun için kızıyorlar. Yahu, Hocan diyor ki; o tarafta şiddetli yağmur yağıyor. Etrafta çok kayalık var. Orada heyelan olma riski çok yüksek. Mazallah, kayalar yola düşerse, büyük bir facia yaşanır. Tedbir alınması durumunda, olayı, zayiatsız atlatmak mümkün! Bu bir metafor tabi. Ama gerçekler de böyle meydana gelmektedir.

İşi ertelemek, sonra yaparız aymazlığına düşmek veya bu gücün karşısında durmayı, kendi geleceği için riskli görmek vb. nedenlerle geç kalmak, ülke için ve milletimiz için pahalıya mal oluyor.

Burada, tabii, sadece iktidar değil tek başına sorumlu olan. İktidarla birlikte, ülke idaresini kendi babasının çiftliği gibi gören ve sırtını Batı›ya yaslamış, bazı erkler de var. Asıl mesuliyet onlarda olsa gerek. Çünkü ülkeyi arka planda yönetme görevi, bilinenin aksine, millete değil, maalesef onlara tevdi edilmiş. Bu haliyle bakılınca; asıl işbirlikçi olarak onları görmek mümkün.

Ne demişti Erbakan?

İşte, o ikaz cümlesi: “Suriye ve Irak’ın saldırıya uğradığını görürseniz bilin ki; sıradaki Türkiye’dir.”

Erbakan demek; küresel güçle ve o gücün yerel işbirlikçileriyle mücadele demektir. O gücün oyunlarını bozmak ve onlarla sürekli kavga hali demektir. Bunu yapmak için de mesul makamda olanlarda iki şeyin olması gerekir:

1- Feraset.

2- Mangal gibi bir yürek.

Afrin, Münbiç ve diğer mıntıkalar... ABD, Rusya, İsrail vd. Bu problemleri çözmek için Başbakan Erbakan›a ve onun tesbitlerine ne kadar da ihtiyaç vardır...

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Sadrettin Karaduman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?