Gizle

Aklın Yolu Bir!

2019 yılında yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylar için aranan 100 bin imza için noter masrafının haksızlık olduğu farklı platformlarda dile getirildi.

Anayasanın ruhuna aykırı olduğu da…

Noter değil, Yüksek Seçim Kurulu marifetiyle bu imzanın toplanması gerektiği de…

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, konu hakkında başından bu yana şunları ifade etti:

“Bir hak kullanılması için noter tasdiki ve ücret isterseniz bu haksızlık olur. Seçmek de, seçilmek de bir haktır. Bir kişi oy vermeye gittiği zaman ‘Koy şuraya on lira, sonra oyunu atarsın’ deniyor mu? Çünkü bu bir hak ve vazife, bunun için ücret alınmaz. Bir adam, bir aday gösterecekse sen hangi hakla ‘para ver’ diyeceksin? Bunun için vatandaştan noter masrafı alınmamalı. Biz gücümüz olmadığından dolayı değil, Allah’ın izniyle kırk takla atsanız 50 lira değil 150 lira olsa yine 300 bin imza toplayacağız. Bu bizim davamız...”

***

Son gelen haberler olumlu…

Artık sona gelinen AK Parti/MHP ittifak çalışmasında bu konunun da masaya yatırıldığı ve 100 bin imzanın “YSK mekanizmasıyla” toplanması yönünde fikir birliği oluştuğu haberleri geliyor.

Aklın yolu bir…

Güzel bir haber bu.

DURDURUN DÜNYAYI İNECEK VAR!

TV5’te, hafta içi her gün öğle saat 12:00-13:00 arasında yayımlanan “Kupür Haber” programında dün (8 Şubat 2018) dile getirdiğim “başlık”lara şöyle bir baktım. “Başım döndü” desem yeridir. Ercan Özcan ve İbrahim Veli ile belki bu başlıkların tümünü konuşma imkânımız olmadı. Ama bakar mısınız;

* Zeytin Dalı Operasyonu... 20. gün...

* Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtı’nı yürüten askerlere Darmık Dağı ile Bülbül beldesi arasındaki bölgede saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 asker şehit oldu. Tankımızı vuran roket ABD yapımı mı?

* PKK’ya ve bölgedeki terör örgütlerine 19 ülkeden silah gidiyor. Üretici ülke ve seri numarası silinen anti-tank güdümlü füzelerin terör örgütüne nasıl geçtiğini belirlemek ise imkânsız.

* Şehit aileleri ve Türkiye Cumhuriyeti terör örgütlerine silah sağlayan ABD’ye yönelik uluslararası yargı yoluna gidebilir mi?

* Tam da bu aşamada Kürecik, İncirlik Üssü neden kapatılmıyor?

* TSK’dan son açıklama… 1.028 terörist etkisiz hale getirildi.

* ABD, Münbiç’ten çıkmayacağını yine deklare etti.

* ABD Dışişleri Bakanı Türkiye’ye geliyor.

* Rusya, Afrin hava sahasını bir süreliğine kapattı.

* İran, AfrinHarekâtı’nın bitirilmesini istedi.

* Saadet Partisi ve BBP, AKP+MHP ittifakına katılır mı? Cumhurbaşkanı’nın randevusu bekleniyor.

* AKP-MHP ittifakı... İttifakta yüzde 10 barajı sistemi nasıl işleyecek?

* Abdullah Gül, o iddiayı yalanladı. 11. cumhurbaşkanlığı ofisi, bazı basın-yayın organlarında 11. cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Karar gazetesiyle ilişkilendirilerek televizyon kanalı kurduracağına dair çıkan haberlerin asılsız olduğunu bildirdi.

* CHP’de neler oluyor?

* Hollanda, büyükelçisini geri çekti... ABD, Ankara’ya halen büyükelçi atamadı.

* Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) başında yer alan ‘Türk’ ifadesi kaldırılıyor.

* MHP 18 Mart’ta kongreye gidiyor. MHP’de değişen bir şey olur mu?

* 2019’a doğru seçim ekonomisi uygulanacak mı? Bu ne demek...

* Bütçe açığı ne demek?

* Erken seçim olursa ne olur?

* Akademisyen Cemil Tekeli İsrail zindanlarında unutuldu…

* Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Vatikan ziyareti…

***

Bu nasıl bir gündem böyle? Sizin de başınız dönmedi mi, Allah aşkına!

ARAKAN’DA İNSANLIK DRAMI

Arakan’da insanlık dramı maalesef devam ediyor.

“Dünyanın bir ucunda bir Müslüman’ın ayağına diken batsa dünyanın öteki ucunda yer alan Müslüman’ın bundan rahatsız olması lazım.” hassasiyeti nerede kaldı?

Bölgede olan gazeteci Nevzat Çiçek’in çektiği ve sosyal medya hesabından yayınladığı görüntüler eşliğinde konuyu konuştuk, Kupür Haber’de…

Arakan başta olmak üzere İslam coğrafyasında neler olup bitiyor, gündemimizden düşmemeli…

EN GÜZEL HEDİYE BEYAZ BASTON OLACAK!

Beyaz baston, görmeyenlerin hayatını kolaylaştıran bir araç. Çoğu zaman bize arkadaş. Yolları onunla aşarız. Tıkırtılarıyla bir şarkı olur şehrin sokaklarında. Karşıdan gelen araçların ve insanların onu gördüğünde üstüne üstüne gitmek yerine saygıyla yol vermesi beklenir.

Ülkemizde beyaz bastonla ilgili bir yasa yok. SGK beyaz bastona 22 lira ödüyor. Bu rakam bizim kaliteli bir beyaz baston alarak yolları aşmamızı sağlamıyor. Hükümetimizden bir hediye bekliyoruz. Bu hakkı istemek bir zorunluluktur. Bu payın artırılmasını istiyoruz.

Biz ne yapıyoruz; farklı kurum ve kuruluşlar, dernekler, kişiler sponsor oluyor ve derneğimizde dağıtıyoruz. Bugüne kadar bize beyaz baston hediye eden kişi ve kurumlara teşekkür ederiz.

Biz laf değil de icraat yapan herkese teşekkür ederiz.

Biz derneğimizin tüm ihtiyaçlarını çok şükür karşılıyoruz. Beyaz bastonu da kendimize değil arkadaşlarımıza hediye için istiyoruz. Bunu da resimleyip kendisi ve kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Bize şunu verin bunu verin diyenlerden de değiliz. Biz öncelikle devlete, “Beyaz bastona verilen payı, ödemeyi artırın, bizi kimseye muhtaç etmeyin. Çünkü bu bastona sürekli insanlar, arabalar basıyor, kırıyor. Arkadaşlarımız yolun ortasında kalakalıyor. Ve basanların çoğu özür bile dilemeden arkasına bile bakmadan çekip gidiyor.” diyoruz.

Sizi gideceğiniz yere kadar götürebilirim diyebilirsiniz. Öyle zarif insanlar ne yazık ki çok azaldı. Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz. (Salih Arıkan)

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

* Çin’in Hong Kong ve Macao özel idari bölgeleri ile Guangdong eyaletine bağlı Zhuhai şehrini birbirine bağlayan köprünün ana projesinin inşasının tamamlandığını ve teslimatının yapıldığını, köprünün 55 kilometrelik uzunluğuyla dünyanın en uzun köprüsü olma niteliği taşıdığını, biliyor musunuz?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Mahmut Kan - Adnan abi, Arakana yardım farzdır. Dünyaya önce insan,sonra insanlık,daha sonra İslam Din'i geldi. Biz Arakana Müslüman oldukları için yardım etmeliyiz,müslüman olmasalar insanlık gereği için yardım etmeliyiz,oradakiler insan değilde her hangi bir canlı olsa insan olduğumuz için yardıma koşmalıyız.

Yanıtla . 2Beğen 09 Şubat 08:46

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?