Gizle

Yardım devam edecek!

ABD’li komutan açık sözlü!

ABD’li politikacılar gibi lafı evirip çeviren biri değil.

Saklayan gizleyen biri hiç değil.

ABD’li politikacılar bizimkiler ile görüşürken PKK terör örgütünün yurt dışı uzantılarına artık yardım yapılmayacağı yalanını büyük bir rahatlık içinde söylüyorlar. Ama ABD’li komutan “yardıma devam edeceklerini” gayet açık ifadeler ile tekrarlıyor.

Ve YPG militanlarını öve öve bitiremiyor. Onları DEAŞ’a karşı savaşan dostları ve müttefikleri olarak tanımlıyor.

Şu sözler ABD’li komutana ait:

“DEAŞ ile mücadelede ortaklarımızın (YPG ve PYD militanları) gösterdiği inanılmaz fedakârlığın altını çizmeliyiz.

Irak ordusundan ve YPG’den binlerce kişi şehirleri özgürleştirirken ya öldü ya yaralandı. Birkaç gün önce Rakka’daydım ve şiddetin boyutunu ilk elden gördüm. Bu çabanın çoğunu sahadaki ortaklarımız gösterdi kanlarını döktüler.

Hepimiz, küresel toplum onlara minnettar olmalı.”

Ne yapılmalıymış? Küresel toplum olarak onlara minnettar olunmalıymış!

Evet, ABD’li komutan lafı evirip çevirmeden doğrudan doğruya söylüyor ve ne yaptıklarını açık seçik ortaya koyuyor.

ABD’li komutana Türkiye’nin Afrin operasyonuna rağmen Suriye’de YPG ile işbirliğinin devam edip etmeyeceği soruluyor, bu soruya da aynı netlikte, “Evet, devam edecek” diye cevap veriyor.

ABD’li politikacılar Türkiye’nin gönlünü almak için sırt sıvazlayan birkaç cümle kuruyorlar ve artık yardım etmeyeceklerini ifade ediyorlar ama bu sözlerin gerçeklerle bir alakası yok.

Çünkü bu sözler kocaman birer yalandan ibaret. Gerçeği ABD’li komutan dile getirmiş bulunuyor.

Gerçek bu kadar açıkça dile getirilmişken ABD’yi hâlâ dost ve müttefikimiz olarak görmek mümkün mü? Adamlar can düşmanımız haline gelmiş gruplarla ilişkilerine son vermeyeceklerini açıklayarak “kimden yana” olduklarını da gayet açık bir biçimde ortaya koymuş olmuyorlar mı?

ABD’nin YPG militanlarına yardıma devam kararı bu konuda kafa yoranların ayıkmasına vesile olmayacak mı?

Daha hangi felaketlerin başa gelmesi gerekir? Ya da adamlar daha açık ve seçik “kimden yana” olduklarını nasıl söyleyebilirler? Bundan daha açık bir taraf belirleme olur mu?

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?