Gençlerimiz ve geleceğimiz

Bismillahirrahmanirrahim;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a (C.C.) hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimize, âline ve sahabelerine olsun.

Çok şükür, bizler inkârcı Yahudilerin, Siyonist Hıristiyanların işbirlikçisi muhafazakâr, sosyal ve milliyetçi demokratlardan değiliz. Bizler, İslam’a “tek hak din ve düzen” olarak teslim olmuş Milli Görüşçülerdeniz. Milli Görüşçüler olarak görevimiz, “Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya”yı inşa etmektir. Bu görevin en önemli unsurlarından birisi de; şuurlu, hidayet, feraset, dirayet sahibi Müslüman bir gençlik yetiştirmektir. Bu neslin yetişmesinden anne-babalar dâhil herkes sorumludur. Burada önemli olan İslam, niyet ve muhtevadır. Muhtevası materyalist olan bir eğitimden hayır gelmez. Çünkü materyalizm baştan sona şerdir.

GENÇLİK

Geçlik bir ülkenin geleceğidir ve en büyük zenginliğidir. Gençliği olmayan bir toplumun geleceği olmaz. Milli Görüş lideri muhterem Erbakan Hocamızın her fırsatta beyan ettiği, “Bir ülkenin zenginliği ne tankıdır, ne de parasıdır, iyi yetişmiş inanmış evlatlarıdır” sözü bu gerçeği ortaya koyar. Gençliğin hakkı üstün tutan, nefis terbiyesini esas alan, maneviyatçılığı benimsemiş gençler olarak yetişmesi önemlidir. Ancak Türkiye’de yapılan eğitim, materyalist muhtevalı olduğundan, şuurlu bir gençliğin yetişmesine imkân tanımamaktadır. Muhtevası İslam olmayan bir eğitim ile şuurlu bir gençlik yetişmez. Şerden hayır çıktığı görülmemiştir. Gençlik, Allah’ın (C.C.) ümmete ihsan ettiği önemli bir nimettir. Peygamberimiz (S.A.V.), “İnsanoğlu kıyamet gününde beş şeyden sorguya çekilmedikçe bir yere ayrılamaz. Bu beş şeyden biri de, gençliğini nerede ve nasıl geçirdiğidir” (Tirmizi) buyurmuş ve gençlik dönemine dikkat çekmiştir. Peygamberimiz (S.A.V.), kıyamet gününde gölgenin olmadığı bir günde arşın gölgesi altında olacak yedi sınıf insandan birinin de “gönlü Allah’a bağlı ve Allah’a ibadet ederek yetişen gençler” (Buhari- Müslim) olduğunu bildirmiştir. Gençlik, yaşadığımız hak-batıl mücadelesinde, her iki taraf için de, motor görevi gören önemli bir unsurudur. Gençliğini şuurlu Müslüman nesiller olarak yetiştirebilen toplumlar, geleceğinden emin olabilir. Gençlik; içki, kumar, uyuşturucu, sigara, zina, fuhuş gibi haramlardan, materyalizm, felsefe, ateizm, satanizm ve işbirlikçilik gibi zararlı akımlardan korunmalıdır. Peygamberimiz (S.A.V.) mücadelesinde en büyük desteği gençlerden almış ve onlara büyük sorumluluklar yüklemiştir. Saadet asrında sorumluluklarının şuurunda olan komutanlar, valiler, âlimler ve hâkimler yetişmişse, bu ancak Peygamberimizin gençlere olan özel ilgisi, yardımı ve teşviki sayesinde olmuştur.

HEDEFTEKİ GENÇLİK

Geçmişte ve günümüzde İslam’ı yıkma veya etkisini azaltma çalışmasını yürüten ırkçı emperyalizm, AB ve ABD üçlü şer ittifakının yoğun olarak saldırdığı kesimlerden birisi de gençliktir. Bu şer ittifakı, gençliği ifsat etmeyi önemli bir hedef olarak görmüştür. Bu alanda yaptıkları çalışmaları şu şekilde sıralamak mümkündür. 1. Gençleri, İslam’dan koparmak için evlilik dışı beraberliklere, lezbiyen ve eşcinsel ilişkilere, içkiye, kumara, uyuşturucuya özendirmek ve bunları normalleştirmek, 2. Kadını toplum hayatına kazandırmak bahanesiyle evinden, iffet ve hayâsından koparmak ve aile kurumunu yıkmak, 3. Sanatı ve edebiyatı müstehcenleştirmek, İslam’a hürmeti ortadan kaldırmak, 4. Lüks tüketimi ve israfı teşvik etmek, üretmeyen, düşünmeyen, oyun ve eğlence düşkünü bir gençlik yetiştirmek, 5. Basın, televizyon dizi ve programları, sinema, tiyatro ve benzeri araçlarla fikir kirlenmesi yoluyla sürekli çatışan güçsüz bir toplum inşa etmek, 6. Devleti, toplumu ve fertleri faiz batığında boğmak, 7. Gençliği ve toplumu haram gıda ile besleyip fıtratı bozmak, 8. Eğitimde, gençleri ve toplumu materyalist muhtevalı lüzumsuz bilgilerle oyalayıp okumuş cahiller yetiştirmek ve çaresizliğe mahkûm etmek, 9. Siyasi, ekonomik ve sosyal krizler çıkararak, maddi ve iktidar gücüne sahip olmak, toplumu işbirlikçi, çıkar ve menfaat düşkünü dünyacı kadrolarla yönetmek. Bu ve benzeri çalışmalar, ırkçı emperyalizmin, ABD ve AB’nin bizi çökertme, bölme ve yok etme arzularının bir sonucudur. Millet olarak görmemiz gereken taraf burasıdır.

MİLLİ GENÇLİK

Milli Gençlik, İslam’a din ve düzen olarak teslim olmuş ve onu yaşayan gençliktir. Küçüklüğünden beri Allah’a, çokça kulluk eden gencin, yaşı ilerledikten sonra çokça kulluk etmeye başlayan ihtiyara üstünlüğü, peygamberlerin diğer insanlara olan üstünlüğü gibidir.

Gençlerimizin imanlı, ibadetli, bilgili, eğitimli, terbiyeli, güzel ahlaklı, şuurlu, nefsine hâkim, günahlardan korunan ve saygılı kimseler olmaları İslam’ın bir emridir. Müslüman bir genç; puta tapan kavmiyle tek başına mücadele etmiş İbrahim, kendisine zina teklifinde bulunan kadını reddeden Hz. Yusuf, iffetli ve namuslu olmanın örneği olmuş Musa, birçok yönüyle çocuklara ve gençlere örnek gösterilmiş Yahya, inandıkları gibi yaşayabilme uğruna her şeylerini ve diyarlarını terk etmiş Ashab-ı Kehf, devrinin azgınlarına karşı Hakk’ın mücadelesini vermiş İsa, temiz ve kararlı bir gençlik dönemi geçirmiş Peygamberimiz (S.A.V.) gibi olmalıdır. İman, cihat, azim, fedakârlık, çalışkanlık, cömertlik, ahlak, hayra hizmet, batıldan hakka hicret, tebliğ, davet, şecaat… Milli Görüş’ün-Saadet Partisi’nin motor gücü olma gayreti, genç adamın tek hayat programı olmalıdır. Menfaatiyle imanı çatıştığında imanını tercih eden, manevi prensipler ile maddi beklentiler arasında sıkışıp kaldığında manevi olanı seçen, basit dünya çıkarı karşılığında dinini ve davasını satmayan genç, arzulanan Adil Düzeni, Yeni Bir Dünyayı kurmaya aday gençtir.

Milli Gençlik, Darvin’in maymunu değil, İslam ümmetinin evladıdır. Bu genç için İslam, bir hayat nizamıdır ve bineceği şuur gemisi ise AGD’dir. Bu gemi onu SAADET limanına götürür. Milli Görüş Lideri Erbakan Hocamızın şu duasına gençler ve bizler birlikte âmin diyelim:

“Ya Rabbi sen bize her zaman hakkı hak olarak göster, batılı batıl olarak göster. Hakkı tutmayı nasip et. Batıldan muhafaza buyur.”

Selam hidayete tabi olanlara…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Resülü Küçük - Doğru bir tanedir, oda Allah ve Resulü'nún yoludur. Materyalist laik ataist ler bilerek veya bilmeyerek hem milletin nesline hemde Kendi nesline sapkınlığı reva görüyor bunun İlk adımının da karma eğitimi savunmakla ahmakça yapıyor. Ülkemizde bir an önce karma eğitimden vaz geçilmeli ve ahlâkî değerlere yeniden dönecek eğitime başlanmalıdır. Yoksa çocuklarımızı çöplükten toplarız. Allah korusun.

Yanıtla . 1Beğen 03 Şubat 09:37

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?