Aklımıza takılanlar

Şehrinde bir İstanbul takımını bekleyen Orta Anadolu takımlarından birinin başkanı maçlarından birkaç gün önce konuşuyor: Rövanşı alacağız, yeneceğiz! Oyuncularını gereken aşk, şevk ve istekte görmüş olmalı..

Maç başlıyor. İstanbul takımı hemen bir gol buluyor. Gazetelerde ertesi günün manşeti hazır: Terim farkı! Yani bariz bir ofsayt golle tescillendiriyorlar, kimin adına kalem oynattıklarını..

O maçın hakemini en iyi ben anlarım. Ne adını merak ederim, ne de kendilerini önemserim. MHK kulu olduklarını bilmem yeterlidir.

İşte o hakem beyin ofsayt bir golle maçı açmasının iki sebebi var: Birincisi rövanşı almak peşindeki başkana, biz izin verirsek olur diyor Türkçesi.. İkincisi ise tedbir amaçlıdır o sebeplerin. Ya bir daha atma ihtimalleri olmazsa.. Terim farkı manşetleri de olmayabilir. Medya katiplerine yem mi olayım? Gönderilen Tudor’un bu noktada, benim farkım neydi, diye sormasının artık bir önemi yok.

Kocaman konuşmuş: İki tarafta da şampiyon olmamız zor, demiş. Hakemlerimizin FB’ye karşı tavırlarını kayda aldıran Sayın Kocaman’a biz destek çıkalım.

Sana yardımcı oluyorlar sevgili Aykut. Sezon sonunda elinde güçlü bir gerekçen olacak. FB’ye şampiyonluk kazandıracak kapasitede olmadığını bilmeleri ve sana olumsuz gelen/gözüken yardımda bulunmaları, tarafınca teşekkürle karşılanmalı diyoruz.

Alper’e, rakiplerinin ikinci sınıf futbolcularınca uygulanan kemik kırmaya yönelik o fauller, medyamızın futbol yazıcılarını neden şaşırtmadı, sorusuna da biz cevap vereceğiz.

İtiraz etselerdi, insan okuyucuları, neden RVP’ye yapılanları görmediniz/yazmadınız. Yoksa siz, futbolcuları renkleriyle, ülkeleriyle, oynadıkları takımın adıyla mı değerlendiriyorsunuz? Sorularına muhatap ederdi onları.

Söz bu noktaya gelmişken, Tudor niçin gitti, bilinmezliğinin formülünü de yazalım: Selçuk’u göndermediği için…

Yine sayın Kocaman’la devam edelim.

“Hakemleri yenecek gücümüz yok” cümlesi konmuş FB sitesine. Acaba neden? Ülkemizde hukuk mu yok? Yoksa palabıyıklardan mı korkuluyor. Bıyığındaki palayı eline indirmiş olması, bu kadar korkutmuş olabilir mi bir FB’liyi?

Ya da tv kuşu bir iki hakemin, “TFF’de FETÖ soruşturmaları başladığında, hakem arkadaşlarımızdan nasıl sesler çıkacak acaba” gibi cümlesini bir daha ağzına ve yazısına almaması anlatacak bize onların yenilmezliğini..

Hakemlerimize bir şey olmadı, yani FETÖ soruşturmasından vesaire.. Bunun bir tek açıklaması var; yaşadığımız günlerden bu günümüze gelince.. FETÖ çok uyanık ve akıllı teşkilat olduğundan, hiç el atmamış oraya.. Orda olan, olmasını istediğim olduğundan, demiş olabildiğinden..

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Necati Tuncer - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Iyildiz - Sen spor yazma... Aziz Yıldırım'ın nesi oluyorsun...

Yanıtla . 1Beğen 02 Şubat 15:38

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?