Gizle

Milli Görüş, Irkçı emperyalizm ve işbirlikçilik

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah (c.c)’a hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimize âline ve sahabelerine olsun.

Bazı konular vardır, tekrarında zaruret vardır, bunun için her işimize tekraren besmele ile başlarız. Namaz kılarken her rekâtta tekraren Fatiha’yı okuruz. Bir insan için zihniyet ve inançların önemi büyüktür. Çünkü insanın istikametini belirleyen şey, zihniyet ve inançlardır. Bir Müslüman’ın zihniyet ve inancını belirleyen ise Allah ve Resulünün bize bildirdiği esaslar, emir ve yasaklardır. Biz bunları, Kur’an’dan, Sünnetten ve salim fıkıhtan öğreniriz. Okuduğumuz Fatiha’da Allah’tan “bizi sıratı müstakime iletmesini, gazaba uğrayanların ve sapıtanların yolundan korumasını” niyaz ediyoruz. Bu niyazımıza uygun bir istikamete sahip miyiz? Sorusunu her Müslüman kendisine sormalı ve ciddi bir nefis muhasebesi yaparak, kendisini dünya ve ahiret saadetine taşıyacak doğru yolu bulmalıdır.

İKİ YOL

Yol ikidir. NAHL 9: “Yolun doğrusu Allah’ın bildirdiği yoldur. Yolun eğrisi de vardır…” Allah kullarına iki yol göstermiştir. Cennete giden yol, cehenneme giden yol… Allah, bu iki yoldan birisini tercih etmeyi kullarına bırakmıştır. İNSAN 3: “Şüphesiz biz insana yolu (İslam’ı) gösterdik. İster şükredici olsun ister nankör.” Çünkü yaşadığımız dünya imtihan dünyasıdır. Allah kullarına cehenneme giden yolda değil, cennete götürecek yolda yürüyün diyor. Cennete giden yol, Peygamberlerin ve müminlerin yoludur. Cehenneme giden yol ise şeytanın, gazaba uğrayanların ve hakkı batıla karıştırıp sapıtanların yoludur.

MİLLİ GÖRÜŞ YOLU

Her türlü algıdan ve ön yargıdan kurtularak düşünenler için doğru yol, Peygamberlerin ve inananların yoludur. Bu yola bugün Milli Görüş diyoruz. Milli Görüş: Hanif olan İbrahim (a.s)’ın yoludur. Milli Görüş: Peygamberimiz (s.a.v) nasıl inanmış, nasıl yaşamış, batıla karşı, niçin ve nasıl mücadele etmiş ise, O’nun gibi inanmak, O’nun gibi yaşamak, O’nun gibi cihat etmektir. Milli Görüş: Şuurlu Müslüman olmak, hayrı ve şerri, marufu ve münkeri bilmek, hayrın hâkimiyeti, şerrin yok edilmesi için cihad etmektir. Milli Görüş: Maneviyatçı olmak, nefis terbiyesini esas almak, hakkı üstün tutmak, hidayet, feraset, dirayet sahibi olmaktır. Milli Görüş: Dünya ve ahiret saadetinin tek çaresi olarak “İslam’da” karar kılmaktır. Milli Görüş: Adil düzendir. Milletin kurtuluş tohumudur. Milli Görüş: Milletin aslı, özü ve kimliğidir: Milleti var eden değerlerdir. Milli Görüş: Milleti aslına döndüren römorkördür. İşbirlikçi yönetimlerin daha fazla yıkım yapmasına varlığı ile engel olan dirayettir. Milli Görüş: Hayım Nahom’un Türkiye’nin işsiz bırakılması, aç bırakılması, borca esir edilmesi, dininden uzaklaştırılması, bölünmesi, yumuşak lokma yapılması, bu lokmaların Büyük İsrail’e vilayet yapılması doktrini ve planına kalkandır. Milli Görüş: Yaşanılabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünyadır. Bunun için asrın en mühim olayı ve harekâtıdır. Milli Görüş: Milleti aslına döndüren römorkördür. Milli Görüş: Tüm insanların dünya ve ahiret saadeti için, materyalizmi değil maneviyatçılığı, nefse esir olmayı değil nefis terbiyesini, kaba kuvveti değil hakkı üstün tutarak hidayet, feraset ve dirayet sahibi olmayı, “Barış, Hürriyet, Adalet, Refah, İzzet” esasları ile “Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye” ve “savaş değil barış, çatışma değil diyalog, çifte standart değil adalet, sömürü değil işbirliği, baskı ve tahakküm değil insan hakları, hürriyet ve gerçek demokrasi” esaslarının hâkim olacağı “Yeni Bir Dünya” kurmayı hedefleyen ve bu istikamette disiplinli, ciddi ve teşkilatlı bir şekilde çalışmayı esas alan inancın adıdır.

IRKÇI EMPERYALİZM YOLU

Yukarıda zikredilen özelliklere sahip Milli Görüş yoluna mukabil, insanları batıla yönlendirip köleleştiren, ifsat eden ve onları cehenneme sürükleyen Irkçı Emperyalizm yolu ise, Şeytanın, Nemrutların, Firavunların ve inkârcıların yoludur. Bu zihniyetin 4 temel inanışı vardır: 1. İnsanlar içinde Beni İsrail ırkına mensup olanlar üstün varlıklardır ve diğer ırkların hepsi Beni İsrail’in köleleri olarak yaratılmıştır. 2. Bu gerçek nazariyatta kalmayacak, yaşama da yansıyacaktır. 3. Bunun gerçekleşmesi için, Beni İsrail’in 3 görevi yerine getirmesi gerekmektedir. a. Tarih boyunca bozgunculuk yaptıkları için hep sürgüne gönderilmiş olan Beni İsrail’in Kudüs’te toplanması, b. Fırat’tan Nil’e kadar bütün Ortadoğu’yu kapsayan Vaat edilmiş Toprakların tamamını içine alan “Büyük İsrail”in kurulması, c. Süleyman Mabedi’nin yeniden inşa edilmesi… 4. Bu görevler yerine getirildiği zaman, Beni İsrail’in kurtarıcı olarak gördüğü Mesih’in (Deccal) gelmesi, Davut (a.s)’ın tahtına kral olarak oturması ve Beni İsrail’in dünya hâkimiyetinin ebediyen gerçekleşmesidir. Temel inanışı bu olan Irkçı Emperyalizm ile insanlık saadet bulamaz. Çünkü bu fikrin sahipleri, insanlara saadet getirmek için değil köleleştirmek için faizci kapitalist nizamı kurmuşlardır.

İŞBİRLİKÇİLİK YOLU

Bu yol münafıkların yoludur. Irkçı emperyalizm; 1 dolar üzerindeki piramit ile sembolize edilen dünya organizasyonu ile Beni İsrail ırkından olmayanları kendi hedeflerine hizmet ettirmek için “münafıklar, yani işbirlikçiler” teşkilatını kurmuştur. Bu teşkilat vasıtasıyla bütün dünyayı kontrol edip yönetmeyi zahiren başarmış gibidirler. HAŞR 11: “Münafıkların, kitap ehli (ırkçı emperyalist) inkârcı kardeşlerine: Eğer siz yurdunuzdan çıkarılırsanız, biz de sizinle beraber çıkarız, sizin aleyhinizde ebediyen kimseye itaat etmeyiz, eğer savaşa tutuşursanız size elbette yardım ederiz. Dediklerini görmedin mi?...” İşte insanlığın üç asırdan beri barışa, adil bir düzene ve huzura hasret kalmasının temelinde yatan ana sebep bu Irkçı emperyalizm ve işbirlikçileridir.

DİRAYET

Rabbimiz: “AHZAP 48; Kâfirlere ve münafıklara itaat etme ve onların eziyetine aldırma. Allah’a güven, vekil olarak Allah yeter” diye emrediyor. Milli Görüşçü-Saadet Partili olmak, bu emre uymak şuuruna sahip olmaktır. Selam hidayete tabi olanlara…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?