Kurt dumanlı havayı sever

Bismillahirrahmanirrahim

ÇOK önemli bir süreçten geçiyoruz. Yaşadıklarımız uluslararası planın bir parçası. Yöneticiler ve halk olarak çok dikkatli olmamız gereken günlerdeyiz. ABD’nin Suriye sınırında 30 bin kişilik “kalıcı” terör ordusu kurma girişimi, bölgede 2. bir İsrail’in oluşturulması anlamında. Afrin Operasyonu onları iyice kızdırdı. Kimse ABD’nin hedeflerinden vazgeçeceğini beklemesin. Adım adım Arz-ı Mev’ud projesi uygulanıyor. Asıl hedef Türkiye.

Yaşadığımız tecrübeler var. Sömürgeci güçler dikkatleri başka noktalara çekerek emellerine ulaşmaya çalışıyorlar. Tuzaklarını bilerek oyunlarını bozmak zorundayız.

1984’te start alan terörün ilk hedefi Irak ve Saddam idi. 8 yıl İran’la savaştırarak Irak’ın gücünü kırmaya çalıştılar. Sinsi oyunu fark eden Humeyni “Kızılcık şerbeti içmek zorunda kaldık” diyerek savaşı bıraktı.

O günlerde Uğur Mumcu Kürt Sorunu ve Irak üzerinde araştırmalar yapıyordu. Yazılarında, “ABD’nin, Sevr projesinin devamı olarak PKK’yı kullanıp Kürt devletini planladığını” ortaya çıkardı. Ulaştığı bilgileri Cumhurbaşkanı Turgut Özal’la paylaştı. Özal hayret etti; bu bilgilerin Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis Paşa ile de paylaşılmasını istedi. Devletin üst kademesi sinsi oyunu öğrenmişti.

Uğur Mumcu, yeni belgelere ulaştığını; yakında açıklayacağını yazdı. Sömürgeci güçler, emellerine ulaşmak için insan hayatını hiçe sayıyor, katliamlar yapmaktan çekinmiyordu. ABD, 28 ülke ile askeri koalisyon oluşturarak Irak’a askeri müdahale yaptı. Yüz binlerce Iraklıyı katlederek Kürdistan’ı tanımaya zorladı.

4 AYDA 4 SIR ÖLÜM

UĞUR Mumcu, kirli oyunun belgelerini yayınlayacağı günlerde, 24 Ocak 1993’te bir suikastla öldürüldü.

Cumhurbaşkanı’ndan olup biteni öğrenen Maliye Bakanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Kahveci Bolu civarındaki esrarengiz trafik kazasında eşi ve 17 yaşındaki kızıyla birlikte 5 Şubat 1993’te hayatını kaybetti.

Eşref Bitlis ise, 17 Şubat 1993’te hâlâ esrarını koruyan sabotaj sonucu uçak kazasında şehit oldu.

  1. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, görevi başında iken 17 Nisan 1993’te limonatasına konulan zehir sonucu vefat etti.

4 isim de, Irak ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlar konusunda ciddi bilgilere sahipti. O yıllarda sağ - sol kamplaşması ileri düzeydeydi. ABD, bu ideolojik ayrışmayı çok iyi kullandı. Uğur Mumcu Cumhuriyet gazetesinde yazdığı için solcular sokaklarda “Türkiye laiktir, laik kalacak” sloganları atıyordu. Küresel eşkiya, Türkiye ve İslam dünyasını yok etmeye girişmişken; biz birbirimizle boğuşuyorduk. Artık aynı tuzağa düşmeyelim. Bugünkü hassas süreci İslam dünyasını da uyararak atlatmaya çalışalım.

Birbirimizle uğraşarak provokasyonların kurbanı olmayalım. Güvenliğimiz, en vazgeçemeyeceğimiz milli konularımızdan. Birlikte hareket edelim. Devletimizin yanında yer alalım. Gücümüzü parçalamayalım.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sorumluluğunun idrakinde bir devlet adamı olarak, “Sömürgeciler İslam’ı ve Müslüman ülkeleri tehdit olarak görüyorlar. Bizi birbirimize kırdırmaya karar verdiler” uyarısı yapıyor: “İslam dünyası ateş çemberinde. Ateşin sıçramadığı tek ülke İsrail’dir. Bu coğrafyada ateşin asıl müsebbibi Irkçı emperyalizm ve Siyonizm’dir.”

SİSLİ HAVAYI SEVENLER

BİLİRSİNİZ, kurt dumanlı havayı sever. Geçtiğimiz süreci fırsat bilerek, içte ve dışta pusuda bekleyenler var. Yunanistan’ın İstanbul Konsolosluğu’nda açılan sergide, Türkiye’nin Kos adası, İstanbul’un liman ve adaları, hatta Kıbrıs’ın tamamı Bizans toprakları olarak gösterildi. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Rumlara “Kıbrıs sizindir” mesajları veriyor. Kanal İstanbul Projesi üzerinden Trakya bölgemizde bazı tezgâhlara girişildiği sosyal ağlara yansıdı.

Afrin Operasyonu’nun başlamasıyla birlikte, provokasyonlarla halkın gücünü kırmak isteyenlerin pusuda beklediği dikkatlerden kaçmıyor. Bazı bölgelerde halkla devleti çatıştırma teşebbüslerine karşı da uyanık olmalıyız.

Medya üzerinden yapılanlarsa bir fecaat! Operasyonun ilk gününden beri medyada dolaşan karikatürler var. Milli konulara karşı hassasiyeti ve sağlam duruşu ile tanınan Milli Gazete’de yayınlandığı iftirasıyla, bazı karikatürler sosyal ağlarda dolaştırıldı. Milli Gazete nüshaları ortada! Böylesine iğrenç bir karikatür yayınlanmış değil. CB Erdoğan’ın askerimizi ateşe attığı iftirasıyla yayınlanan karikatürler de aynı cinsten. Yalan haberlerle zihinleri bulandırmak isteyenlere fırsat verilmemeli.

Bu atmosferde haberlerin doğruluğuna dikkat! Sömürgeci güçlerin sinsi planlarını ancak birbirimizle kenetlenerek bozabiliriz. Onlar, kirli hesaplarının ateşini Türkiye’ye de sıçratmaya çalışıyorlar. Türkiye tehlikeleri püskürtebilecek güç ve dirayete sahiptir. İslam dünyasıyla kenetlenmesi halinde, huzur ve barış merkezli “Yeni Bir Dünya” kurabilecek tesir ve özgül ağırlık potansiyelini bünyesinde barındırmaktadır.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Şakir Tarım - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?