Ya Sabır, Ya Hû

“Bu insanlar dev midir

Yatak görmemiş gövde midir

Bir yara açar boyunlarında

Kolkola durup bağırdıklarında

-Ya kurbanın olam

Dağlar önüme durmuş

Ki dağlanam

Çekip pırıl pırıl mavzerler çıkardılar oyluk etlerinden

Durdular ite çakala karşı yârin kapısında”

Merhum Cahit Zarifoğlu’nu Yedi Güzel Adam şiiri ile tanıdım. O zamandan beri şiirinin bu başlangıç kısmı dilimin pelesengidir. Bu şiiri özel olarak çok da severim. Bana çok farklı duygular yaşatır. Şiirin çağrıştırdığı anlamlar bugün benim için çok farklı anlamlar içerir.

Köroğlu’na atfen söylenen meşhur bir darbı mesel var; “Tüfek icat oldu mertlik bozuldu” diye.

Sosyal medya bir gayya kuyusu. Kirli bir dünya. Parmakları tuşlara gidenler hedef aldıkları kimselere korkunç, saldırı, iftira, yalan ile saldırıyorlar. Burada hiçbir kimseye laf yetiştirmek gibi bir derdimiz yok bizim. Ömrümüz boyunca içinde bulunduğumuz yol, çaba, yön belli. 1991 yılından beri Milli Gazete’de yazıyorum. Otuz yıldır Yedi İklim dergisini arkadaşlarımla, dostlarımla çıkarıyorum. Sorumluluk bende. Çok sayıda konferanslarım, söyleşilerim oldu. Hiçbir zaman Allah rızasına uygun düşmeyen eylemlerim olmadı.

Yazdığım bütün yazılarımın sorumlusuyum, kalemimin ve düşüncelerimin arkasındayım. Kimi zaman üslubum veya yaklaşımım sert olabilir. Bu da çektiğimiz acılardan. Bu yaklaşımdan, kimi zaman farklı anlamlar çıkaranlar olabilir. Hatasız kul olmaz. Peygamberler ismet sıfatı ile koruma altındadırlar. Hata gibi görünen kimi davranışlarının da bir hikmeti vardır. Onları sorgulama gibi bir bahtsızlığımız olmaz. Ama kendimizi sorgularız.

İslâm milletinin başına musallat olan tarihi bir süreci yaşıyoruz. Müslümanların felâketidir bu.

Emperyalizmin başımıza musallat ettiği, Müslümanları birbirine düşürdüğü şu süreçte ne söylesek karşılık bulmuyor.

Suriye adım adım İsrail’in kontrolüne giriyor. Amerikan silahlarının güneyimize konuşlandırılması İsrail’in güvenliği ve yayılması içindir. Kürtleri savunmak sadece bir bahanedir. Ne yazık ki Kürtler de bu oyuna geliyorlar. Bizim hedefimiz onları bu tuzaklardan kurtarma ve birlikte olabilmeyi sağlamadır.

PKK, sonradan PYD militanları Abede ve ırkçı emperyalizmin sadece kuklalarıdırlar. Bugün için kullanırlar yarın onları da devre dışı bırakırlar.

Bu milleti birbirine düşüren yöntemler yeni değildir. Ülkücü vatanseverler ile devrimci vatanseverlerin savaşı binlerce gencin ölümüyle sonlandı. Sonuç bir hüsran ve yıkım oldu. Bugün aynı mantık yürüyor ve devrede.

Bütün terör örgütlerini Müslümanların başına musallat eden ırkçı emperyalizmdir.

İslam milleti bir bütündür. Irkları renk çeşitliliğidir.

Düşünceye, fikre tahammülü olmayanlar ancak saldırırlar. Hedef gösterirler. Kul hakkı diye bir şey bilmezler. Öfke ve kandan beslenirler. Şiddet ruhlarının asıl yansıması olur.

Askerlerimize ve masum insanlara rahmet diliyoruz. Umarız ki tez elden bu felaket son bulur.

Ve tabii bizi hedef tahtası haline getirenleri Allah’a havale ediyoruz.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Ali Haydar Haksal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Bilal - Ali Haydar Haksal yazıları bir ummandır. İtlerin ağzı bu ummana değdi diye koca Okyanus kirlenmez... İslamcı maskeli münafık ırkçıların kökünü kazyacağımız günler de gelecek inşallah... Hocamıza sabr-ı cemil dileriz zalime karşı...

Yanıtla . 0Beğen 29 Ocak 18:05
02

Kasım Özdemir - Teşekkürler sakinliğe kul hakkına girmemek için adımlardaki temkine. Allah ıslah etsin cehennem kazanı gibi kaynayıp kendini salim sayanları/sananları

Yanıtla . 0Beğen 29 Ocak 12:21
01

Osman - Allah cc razı olsun sizlerden. İyiki varsınız .Zor olsada kıyısından köşesinden yazsanızda zor günlerde de yazıyor uyarılarınızı yapıyorsunuz.Atmış tv hamaset dolu haberler verirken , hükümetin politikalarına aykırı yazanlar teröristlikle suçlanırken , hatta tutuklanırken yazmak kallavi yürek ister.

Yanıtla . 0Beğen 29 Ocak 11:05

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?