Reklamı Kapat

ABD’nin, Avrupa’nın ve bütün bâtılın kanlı tarihi

Bugün İslâm âlemindeki iç karışıklıklar ve kargaşa ile batıdaki suhuleti karşılaştırıp “Her türlü zulüm ve kargaşa İslâm dünyasında. Bu Müslümanlardan bir şey olmaz” görüşünü dillendiren batıya karşı kompleksli tiplere “ABD’nin, Avrupa’nın ve bütün Bâtılın Kanlı Tarihi”ni hatırlatmak gerekir.

İslâm ülkelerindeki kaosu örnek göstererek Müslümanların motivasyonunu bozmaya çalışan batı hayranları, İngiltere ile Fransa’nın 1337’de başlayıp 1453’te biten ve tam 116 yıl süren “Yüzyıl Savaşları”ndan hiç bahsetmezler.

1096-1272 yılları arasında Hıristiyanların, Müslüman ülkelere yaptıkları “Haçlı Seferleri” ve bu seferlerdeki vahşet ve yağmasını toplumun hafızasından sildirmek için ellerinden geleni yaparlar. “Haçlı Seferleri”nde yaptıkları zulüm ve yağma, batının barbarlığını kanıtlamaya yeter de artar bile…

Bâtıl din ve ideoloji sahibi müstekbirlerin uzak ve yakın tarihinde kan ve vahşetine bigâne kalan ve bugünkü düzenli hallerini örnek göstererek Müslümanların motivasyonuna darbe vurarak bâtıla karşı kompleksli ve İslâm’ın dünya hâkimiyetinden ümitsiz bir toplum oluşturmayı hedefleyenlere gelsin aşağıdaki rakamlar.

ABD, 7 milyon 970 bin Kızıldereli’yi, Hiroşima ve Nagazaki’de 450 bin Japon’u, Vietnam’da 70 bin Vietnamlı’yı öldürmüştür. Sosyal Sorumluluk Taşıyan Doktorlar Kuruluşu’nun hazırladığı rapora göre ABD’nin kanlı terörü sadece Afganistan, Pakistan ve Irak’ta 1 milyon 300 bin Müslümanın canına mâl olmuştur.

İngiltere, 670 bin Avustralyalı yerli Aborjini; Almanya, Batı Afrika’da 117 bin yerli Nama ve Herero’yu; ABD ve İngiltere, Dresden’de 200 bin Alman’ı; Fransa, Cezayir’de 1 milyon Müslümanı; Rusya, Josef Stalin döneminde 13 milyon kişiyi sürgün 100 bin kişiyi öldürdü. Bulgarlar, Trakya Türklerine asimilasyon kampanyası ve sürgüne zorladı. Belene kampındaki vahşet, Rusya’nın Afganistan’da 900 bin Müslümanı; Sırpların, Bosna-Hersek’te 180 bin Müslüman’ı öldürdüğünü, Danimarka’nın öldürdüğü Almanlar’ı, Siyonist İsrail’in Filistin’de çocukların ellerini taşla kırarak tarihte eşine rastlanmamış vahşeti, Çin’in Arakan’daki vahşeti; Mora’da, Eritre’de ve dünyanın değişik bölgelerinde her ırktan ve dinden insanlara yapılan zulümler, ABD’nin, Batının ve bütün bâtıl din ve ideoloji sahibi müstekbirlerin zulmünü anlatmak için yeter.

İstilâ ettikleri milletlerin topraklarında baskı, zulüm, kan ve gözyaşı ile oluşturdukları ve adına “medeniyet ve demokratikleşme” dedikleri aslında “despotizm, kan ve zulüm” şeklinde sömürmesinin sonucunda kendi ülkelerindeki huzurlu ortamına öykünerek ABD’yi, Batıyı ve tüm bâtılı medeni zannedenleredir bütün bu hatırlatmalarımız.

ABD, Siyonist İsrail, Avrupa, Çin, Rusya ve bütün bâtıl ideoloji ve din sahipleri kan, gözyaşı ve zulmü İslam coğrafyasına hapsederek, teb’alarına bu tabloyu göstererek halklarının Müslüman olmasını engellemeye çabalıyor. Bâtıl din ve ideoloji sahipleri, bir yandan İslam coğfrayasındaki bu tablo ile diğer yandan İslamofobi üretilerek bu toplumların Müslüman olmalarını geciktirmeye çalışıyor ama nafile. Çünkü Kur’an-ı Kerim’deki şu ayet bâtılın bütün planlarının altüst olacağını müjdeliyor: “Yine deki: Hak geldi, bâtıl zâil (yok) oldu! Şüphesiz ki bâtıl, yok olmaya mahkûmdur” (İsra, 81).

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Siyami Akyel - Mesaj GönderŞehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?