Milli mi Gayri Milli mi?

Türkiye ayrışmaya hızla devam ediyor. Daha düne kadar birbirine sin kaf ile konuşan siyaset büyüklerimiz şuanda birden bire dönüştüler ve can ciğer kuzu oldular. Efendim o eskidendi artık yeni bir dönemdeyiz, mesele memleket meselesi, durum bildiğiniz gibi değil vari kendilerinin dahi inanmadığı bir takım laflarla dönüşümlerinin makul olduğuna inanmaya çalışıyorlar. Yıldıramayacaksınız, Boyun eğdiremeyeceksiniz naraları ve afişleri altında bir milliyetçilik aldı başı gidiyor. Herkes kendisinin daha milli olduğunu anlatma derdine düşmüş. Belli ki seçimin ana ekseni millilik ve gayri millilik üzerinden kurgulanacak. Bir ittifakın kendisine milli demesi ne kadar doğrudur? Şimdi herhangi bir ittifak milli ise o ittifakın karşısında olan gayri milli midir? Kendisine oy vermeyen ve desteklemeyen grupları ya da kişileri gayri millilikle suçlamak bu ülkeye ne gibi faydalar sağlar anlamış değilim. Ülkenin Soros’ları ile mücadele ettiklerini ifade eden kişilerin Soros’larla olan toplantı fotoğraflarını nereye koymamız gerekiyor?

Türkiye’de her şey birbirine karışmış durumda. Bu yüzden yeniden bir sistem ve yeniden işe başlamamız gerekiyor. Tanımlamalarımızı yeniden yapmamız gerekiyor. Hamasetten uzak bir şekilde soğukkanlı düşünmemiz herkesin selameti için gerekli. Sorular sormalıyız ve sorularımıza doğru cevaplar almalıyız ki bu sorular sayesinde millet olarak yönümüzü bulalım.

Birinci soru hikâyenin başladığı yere dair olmalı: SOROS ile yaptığınız toplantı fotoğraflarından ne anlamamız gerekir? Soros kötü ise sizin o karede işiniz ne yok iyi ise içeriye aldırdığınız bir kişiyi neden Soros olarak tanımlıyorsunuz?

İkinci soru fikri dünyanıza yönelik; Tek adamlık istemiyorum diye ayrıldığınız ve çıkardığınız gömlek sizi tek adamlığa doğru itti mi itmedi mi? Yola çıktığınız kişilerden kaçı ile selamlaşabiliyorsunuz?

Üçüncü soru ülkede olup bitenleri doğru anlamamız için gelsin; Hâlâ Büyük Ortadoğu Projesi eş başkanlığınız devam ediyor mu? Evet, ise cevabınız bu görevi size kim verdi? Bu görevi verenler acaba Irak, Suriye, Libya, Yemen, Suud ve şimdi de İran’ı karıştırmak isteyenler midir? Cevabınız hayır ise bu eş başkanlıktan ayrıldığınızın evrakını görebilir miyiz? Bir zahmet

Dördüncü sorumuz ahlaka dair; Şimdi aylardır akrabalarını işe alan dekan, vali, müdür ve rektör haberleri okuyor ve bu kişilerin linç edilme haberlerine şahit oluyoruz. Peki, akraba kontenjanından bakan olan, bütün kardeşlerini devletin kilit koltuklarına yerleştiren bakanları ne yapacağız. Nepotizm ne zaman ahlaksızlık ne zaman ahlaklılık lütfen cevaplar mısınız?

Beşinci sorumuz biraz kolay; Sizler CHP ile görüşürken, HDP ile konuşurken, İmralı ile görüşürken iyi oluyor da başkası bu partiler ile görüşünce neden hain oluyor?

Altıncı sorumuz biraz toplumsal; Herkesçe malumdur ki herhangi bir yerde taşeron olmanın ilk şartı hâkim partiye üye olmaktır. Siz taşeronları hemen kadroya alıyorsunuz bu nasıl adalet. Oysa taşeronların da gireceği Türkiye geneli bir sınavla bu kadroları doldurmanız gerekmez miydi?

Yedinci sorumuz biraz öfkeli; İstanbul’a ihanet ettiğinizi ifade ettiniz. İstanbul’un manzarasını bozan binaları yıktıramayacak kadar gerçekten aciz misiniz? Yoksa mezun olduğunuz İHL tadilatından dolayı yıktırma kararından vaz mı geçtiniz?

Sekizinci sorumuz çok net; 45 yıllık siyasi hayatınızda 30 yıl bir hareket tarafından kandırıldığınızı ifade ettiniz, 10 yıl bir cemaat tarafından kandırıldığınızı ifade ettiniz. 5 yıl bir terör örgütü tarafından kandırıldığınızı ifade ettiniz. Ee neyse bu soru olmasın böylece bir not olsun.

Son soru; siz neden millisiniz de biz neden gayri milliyiz? Lütfen cevap…

Üç yanlış bir doğruyu götürmez ancak bir yalan bin doğruyu götürür. Başarılar diliyorum…

Geçenlerde bir anı dinledim. Hani tam yerine denk gelmiş derler ya öyle bir durum yani… Bir cemaatin içerisinde yetişen ağabeylerimizden biri her zamanki öz güveni ile sabah yurttan çıkmış ve sokakta gördüğü ilk Batı giyimli gence tebliğe başlamış. Bak arkadaş demiş bu böyle olmaz gerçek mümin namazında abdestinde olur. Gerçek mümin oruç tutar, giyimine kuşamına dikkat eder gerçek mümin dediğin ehli takva olur. Gerçek mümin, gerçek mümin, diyerek onlarca cümle kurmuş. Bizim ağabeyi sabırla dinleyen genç bir ara bütün cesaretini toplamış ve demiş ki “Şey ağabey benim adım MÜMİN”…

Şimdi olası herhangi bir durumda birilerini milli olmamakla suçlayacak arkadaşlara ilanen duyurulur. Benim adımda, gömleğimde geleceğimde geçmişimde hayalimde ufkumda her ne varsa bana dair millidir. Çünkü ben Milli Görüşüm.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar İdris Cevahir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Ali - Türkiyede Milliliği sistemleştirip aksiyon haline getiren Erbakandır. Erbakan'ın Milliliği salt islamcılıgı içermiyordu. Ekonomik, tarımsal, sanayiide, iç-dış politikada tam bağımsızlığı öngörüyordu.

Yanıtla . 0Beğen 18 Ocak 13:22
02

Cihan - Ilk yorumcu benden once davranmis. Sakin ola "milli" diye irkciligi anlamayalim. Kavmiyetciligin en hafif sekli bile Islam ile bagdasmaz. Islam'in rahmeti heekes icin, her yer icin.

Yanıtla . 0Beğen 18 Ocak 11:41
01

Milli - Elinize yüreğinize sağlık Milli kardeşim.Tabii bu malum cenah Milliden kasıt Türkçülük olarak anlıyorlar da sorun ondan oluşuyor.Milli=din

Yanıtla . 4Beğen 18 Ocak 08:36

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?