Gizle

Zihinleri koruma görevi yaptık

Bugün, 16.265’inci kez selamlaşıyoruz sizinle… İlk nüshasından bugünün nüshasına; ilk selamdan bugünün selamına kadar geçen zamanda çizgisinde en ufak bir “kırılma”, “bükülme”, “eğrilme ve eğilme” olmayan nadide bir gazeteyi okuyoruz, neredeyse yarım yüzyıldır.

Olayların sürüklediği, akıntının götürdüğü, rüzgârların savurduğu, konjonktürlerin beslediği olmadık hiç. Ne süslü sözlerin büyüsüne kapıldık ne de gücün gölgesine sığındık.

Yol açarak, iz bırakarak geldik, bugüne. Geride bir şey bırakmadan yılları yıllara, nesilleri nesillere taşıdık. Geride kalan, “arkada bırakılmış” demek değildi bizim için. Geride bıraktığımız 45 yılı, arkamızda bırakılan değil, önümüzde giden tecrübe bildik. Dünkü manşetlerimize sarılarak sımsıkı, bugün 46’ncı yılımıza girdik.

Kökünden beslenen, hedefinden sapmayan, sözünden caymayan, istikametinden ayrılmayan, yolundan dönmeyen, manşetini satmayan bir gazete olabilmek elbette kolay olamaz… Olmuyor da! Yarım asırlık tecrübemizdir: Kolaylık; birçok medya kuruluşunun içine düştüğü hapishanenin duvarlarını daha da kalınlaştırmıştır. Açılan bir kolaylık kapısı nice gazeteyi, nice televizyonu, nice medya kuruluşunu ve nice meslektaşımızı hapsetmiştir. Şükür ki; Millî Gazete, yarım asırlık yolunu tatlı zorluklarıyla birlikte alıyor. Davası olanın zorluğu, davası olmayanın kolaylığından, konforundan tatlı değil midir sizce de?

İYİ Kİ VARSIN MİLLÎ GAZETE…

Hakk ile batılın, hakikatle sahtenin, haramla helalin, iyiyle kötünün, doğruyla yanlışın, gerçeklikle sanalın, iyi niyetle art niyetin birbirine en çok yakınlaştırıldığı…

Hatta aynı kapta bulunamayacak olan bütün bu zıtlıkların iç içe yaşadığı, yaşatıldığı bir zamanda…

Dahası kurda kuzu postu giydirildiği, kuzunun da kurt diye gösterildiği bir dönemde insanın “İyi ki varsın Millî Gazete” diyesi geliyor. Olaylar karşısındaki duruşumuzla diğer bütün gazetelerden, yayınlardan farklı bir yere konduk hep. “Bi sen kaldın Millî Gazete” cümlesini çok okuduk sosyal medya mesajlarında. Siyasal görüşü ne olursa olsun hemen herkesin güvendiği tek gazete olduk. Millî Gazete’nin ehemmiyeti; 45 yıl sonra bugün gecenin zifiri karanlığını güneşin dağıttığı açıklıkla gösteriyor kendisini.

BUGÜNÜN FELAKETİ; HAKLA BATILI, DOĞRUYLA YANLIŞI BİRBİRİNDEN AYIRAMAMAKTIR

Bütün bu zıtlıklar kaosunda insanlık bir dram yaşıyor. Artık habere, bilgiye ulaşmak hiç de zor değil. Aksine bugün insanoğlu; belli merkezlerde üretilen mesaj, bilgi ve haber bombardımanı altında yaşamak zorunda kalıyor.

Hangisi doğru, hangisi yanlış, hangisi iyi, hangisi kötü?..

İnsan şaşkın... Neye inanacağını, neyi seçeceğini ve ne yapacağını bilemiyor. Mesele artık habere ve bilgiye ulaşmak değil, haberin ve bilginin ayıklanması meselesidir. Bugünün felaketi de; insanın, kitlelerin hakla batılı, doğruyla yanlışı, iyiyle kötüyü birbirinden ayıramamasıdır.

Söz buraya gelmişken Millî Görüş camiasını ve aziz milletimizi “En tehlikeli yanlış, doğruya en yakın yanlıştır” ifadesiyle sık sık uyaran Muhterem Necmettin Erbakan Hocamızı rahmetle, hürmetle hatırlıyor ve dua ediyoruz. Hocamızın “Hakk geldi, batıl zail oldu” ayet-i celilesini Millî Gazete’mizin logosuna yazdırması işte bu bakımdan da büyük manalar taşıyor. Millî Gazete’nin misyonu; “ferasetle bakma, fark etme, ayırt etme, ayıklama” eylemidir.

ZİHİNLERİ KORUMA GÖREVİ, VATAN TOPRAĞINI KORUMAK KADAR KUTSALDIR

Algı yönetmenleri gerçekleri tersyüz ediyor... Manipülatörler bizi kazandıklarımıza odaklarken, kaybettiklerimizi saklıyor… Gazeteler, televizyonlar her gün, her saat, her dakika şapkadan tavşan çıkarıyor. Gerçeği tersyüz etmekten daha büyük bir felaket yoksa eğer… Bu felaketin karşısında 45 yıl boyunca var olmak, mücadele etmek ve hakikatleri bu millete göstermek de bir aşk, bir tutku olsa gerek. Hakk ile batılı birbirinden ayırt etme; doğruları bir tarafa, yanlışları bir tarafa tasnif etme görevi; savunma sanayii kadar önemli, yerli araba yapmak kadar mühimdir. Günümüz medya saldırıları altında düşünemeyen, tefekkür edemeyen yığınlara dönüştürülen insanlık için zihnini koruma ve kurtarma kararlılığı belki de uzaya mekik göndermekten, Ay’a ayak basmaktan daha büyük bir ilericiliktir. Zihinleri koruma görevi, vatan toprağını korumak kadar kutsaldır. Zihinleri korur ve kurtarırsanız; vatanınızı, canınızı, malınızı, toprağınızı, ekonominizi, madenlerinizi de korursunuz. Zira, zihinler işgal edilirse geriye pek bir şey kalmayacaktır.

MİLLÎ MEDYA GRUBU BÜYÜYOR….

Yalansız… Asparagassız… İftirasız yıllar bıraktık geride.

Farkındayız… Sorumluluğumuz çok büyük. Yaptığımız her şeyin daha iyisini, daha güzelini, daha etkilisini yapmak zorundayız. Bir 12 Ocak Cuma günü yayın hayatına başlayan Millî Gazete, yine bir 12 Ocak Cuma günü 46’ncı yılına bu kez Millî Medya Grubu olarak giriyor. Millî Gazete; TV5, milligazete.com.tr, Yenidevir, Milli Çocuk, Maaile, Fikri, Yenidevir Yayınevi, Milsan ve Yenidevir matbaalarıyla şimdi çok daha güçlü. Binalar, yapılar, yayınlar, nüshalar, dergiler, kitaplar, baskılar, makineler bir tarafa… Millî Gazete’nin en büyük gücü camiası ve siz kıymetli okurlarıdır. Bu vesileyle Millî Gazete’yi kimlik ve yol arkadaşı olarak kabul eden okurlarımıza, Millî Gazete’de çalışmayı ve davasına hizmet etmeyi şeref bilen çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Allah (c.c.) gazetemize daha nice şeref yılları nasip etsin.

Allah (c.c.) bizleri utandırmasın… Amin.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Mustafa Kurdaş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

Ilhan - Milli gazete pusuladir..

Gercekten cok seviyorum.

Allah sizlerden razi olsun.

Yanıtla . 4Beğen 13 Ocak 01:08
06

Hamza Memoğlu - Allah razı olsun

Yanıtla . 4Beğen 12 Ocak 21:15
05

Öner Bozkurt - Allah (c.c.) yolununuzu daim eylesin.

Yanıtla . 7Beğen 12 Ocak 15:22
04

Adnan Akin - ALLAH RAZI OLSUN

ELINE SAGLIK

İYİ KI VARSIN MİLLİ GAZETE

HABERINLE ŞEREF DUYDUM

TERETTUDE DÜŞMEDIM

İNANDIM. BAGLANDIM

ALDATILMADIM SENINLE ASLA YERE BAKMADIM GURURLU ONURLU DURDUM

ÇALISANLARINA TEŞEKUR EDIYOM

IKI CIHAN SAADETI DILIYOM

Yanıtla . 6Beğen 12 Ocak 13:42
03

Tunceli Hakkın Sesi, - Hakkın, hakikatin ve haklının sesi hergün özlemle beklenen misafir, nice yıllara. Bir sen varsın Milli Gazete

Yanıtla . 6Beğen 12 Ocak 10:55
02

Çakırzade - Rabbım nice 45 senelere istikametinden sapmadan devam etmeyi nasip etsin.nasılki milli görüş ve diğerleri diyoruz aynen bunun gibi Millgazete ve diğerleri diyorum.maalesef diğer bizim diye zamanında destek verdiğimiz bütün gazetelerde diğerleri gibi oldu güçten yana oldular sadece dimdik duran Milli gazete kaldı.gerçi Milli gazete sadece bir gazete değil 45 sene önce basılmış bir nüshasını al zevkle okursun adeta bir senet bir tarih vesikası gibidir çünkü yalan yok yalan.adalet var saygı var gerçekler var.gazetemizin 45. yılını kutluyor bütün çalışan emek verenlerine dua ediyorum rabbim mahşerde yüzünüzü ak etsin emeğinizin karşılığını misliyle versin.Allah cc. yar ve yardımcınız olsun Rabbim bu ümmete uyanmayı gerçekleri görmeyi hans kılığındaki hasanları tanımayı nasip etsin.esselamualeykum verahmetullahi vebereketuhu.

Yanıtla . 3Beğen 12 Ocak 10:27
01

Nureddin Kaya - İyi ki varsın Milli Gazete. Hak yolda nice 46 yıllara inşallah

Yanıtla . 8Beğen 12 Ocak 08:45

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?