Gizle

İran düşerse

Sömürgeci Batı’nın bu yüzyıldaki taktiği bu.
Karıştır, böl, parçala, birbiriyle savaştır, etkisiz hale getir.
Afganistan’ı, Irak’ı, Libya’yı, Suriye’yi, Yemen’i ve Afrika’da birçok devleti böyle çökerttiler.
Şimdi sıra İran’da, Pakistan’da ve Türkiye’de!
Ajanlarını içeri sokuyor, masum sebeplerle ayaklanma başlatıyor, dışarıdan gaz veriyor, silah sokuyor, militan sokuyor. Al sana iç savaş. Gerisi artık çorap söküğü gibi geliyor.
İran’da da başlatmak niyetindeler. Yani öyle anlaşılıyor. Gidişat onu gösteriyor. İslam dünyasının elle tutulur, ayakta kalan birkaç sağlam devletini böyle çökertmek niyetinde oldukları aşikâr. Şu tehlikeli süreçte İran’a destek verilmesi gerektiğini dillendirmeye görelim, hemen içimizden bazı “hocalar” seslerini yükseltiyorlar:
“Oh olsun İran’a! Irak ve Suriye’de döktükleri kanda boğulacaklar! Ehli Sünnet düşmanı bunlar! Amerika’dan ve İsrail’den daha tehlikeli! Muta nikâhını alet ederek fuhuş yapıyorlar, sahabelere küfrediyorlar! Oh olsun, şimdi burunları sürtülecek!”
Bu dedikleri doğru mudur?
Tamamen veya kısmen doğru olabilir. Bunları işliyorlarsa aklı başında hiçbir Müslüman bunları tasvip etmez, edemez. Ama madalyonun bir de öbür yüzü var. Biz bunları söyleyip İran’ı dışlamaya kalkıştığımızda onların içine yerleştirilmiş bazı ajan “hocalar” da çıkıp şunları söylemeye kalkışırlarsa, ne cevap verebileceğiz:
“Bu Türkiye var ya bu Türkiye! Bunlar İslam’ın ve Müslümanların en büyük belası. Bunlar tamamen Büyük Şeytan Amerika’nın, kâfir Avrupa’nın ve zalim NATO’nun güdümüne girdiler. Bunlar İsrail’in emellerine hizmet için BOP başkanlığını kabul ettiler. Bunlar var ya bunlar, Afganistan’da milyonlarca Ehli Sünnet Müslüman’ı katleden NATO güçlerinin emniyetini sağlıyorlar. Bunlar var ya bunlar, Irak’ta milyonlarca Müslüman’ı öldüren kâfirlerle beraber iş tuttular, kâfirin ikmalini sağladılar, topraklarını kâfirlere tahsis ettiler. Tecavüzcüleri doyurup, istirahatlarını sağladılar. Hatta onlara dua bile ettiler. Onlarla ortak oldular. Bunlar var ya bunlar, Suriye’ye NATO’yu, Şeytan Amerika’yı, kâfir Avrupa’yı davet ettiler. Suriye bunların Müslümanca görev yapmamalarından mahvoldu. Bunlar var ya bunlar, Ehli Sünnet Libya’yı yıkmaya giden Büyük Şeytan ve zalim NATO ile beraber oldular, havadan, karadan ve denizden emniyetlerini sağlayıp zalimlere yardım ettiler. Bunlar var ya bunlar, devlet eliyle fuhuş yaptırıyorlar, toplu kumarlar oynatıyorlar, içkiyi devlet eliyle yaygınlaştırıyorlar, faizi devlet gücü ile işlemde tutuyorlar…”
Söyleyin “hocalar” İranlıların arasına muhtemelen sokulacak ajanlar bu tezleri işleyip, iki halkın arasını bozarlarsa, bu iki devleti savaşa varan kavgalara sürüklerlerse, bunlara verecek hangi cevaplarınız var?
“Evet bu denilenler doğrudur ama biz de bu kötülüklerin son bulması için gece gündüz uğraşıyoruz, elimizle, dilimizle, gönlümüzle bu kötülüklerle savaşıyoruz” diyebilecek kaç “hoca” var?
“Hocalar” İran’a çuvaldız batırıp duruyorsunuz! Haklısınız, kabul edilecek şeyler değil. Ama neden hiç iğne kullanmazsınız? Kendinize batırmazsınız?
Hiç birimiz sütten çıkmış ak kaşık değiliz maalesef. Bu kötülüklerle savaşmakta bile bir ve beraber değiliz. İslam’ın ve Ehli Sünnet kaidelerinin bu kötülüklerle savaşılması gerektiği kurallarını hiç mi hiç üzerimize alınmıyoruz.
Camilerin içinde konuşmak kolay! Gelen cemaate ayeti, hadisi, fetvayı anlatmak kolay! Ama camiden çıkınca bunca kötülüğün kol geziyor olması, bırakın cemaati, kendimizi bile ilgilendirmiyor. Yanlış yazıyorsam düzeltin. Ama maalesef durum bu!
“Hocalar!”
İran düşerse biz ayakta kalamayız! İran parçalanırsa, bu Türkiye’nin parçalanması demektir!
İran düşerse, Ankara, İstanbul ayakta kalamaz!
İran düşerse, Türkiye de düşer, Türkiye düşerse Mekke düşer, Medine düşer, Kudüs haritadan silinir!
Etmeyin eylemeyin!
Bilerek veya bilmeyerek Haçlı ve Siyonist’in ekmeğine yağ sürmeyin!
“Hocalar!”
Aynaya bakın biraz aynaya!
Yüzünüzdeki izleri inceleyin!
Ne hale getirmişler bizi?
Namazımızdan, orucumuzdan başka “Ehli Sünnet’e” benzeyen hangi yönlerimiz kalmış?
İran’a destek vermek hiç birimizi “şia” akidesine sokmaz!
Ama İran’ın uğramakta olduğu belaya “oh olsun” diye sevinç çığlıkları atarsak, akidemize zarar vermiş olur muyuz, kendimize yazık etmiş olur muyuz?
Düşünün hele!

AYKIRI ŞIKLAR
Nizamat veriyorsun yeryüzüne,
Sayıp dökerek aykırı şıkları.
Önce aynaya dön bak şu yüzüne,
Gör lekeleri, say kırışıkları!..

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Ekrem Şama - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Orhan - s.a ben bir sünni müslüman olarak maalesef Iran diger müslüman ülkelere bakarak daha inandirici geliyor her yönüyle bagimsiz olmasi Amerika ve israile karsi dik durmasi gibi vesselam.

Yanıtla . 0Beğen 08 Ocak 12:10
01

Ali - Batı gerçekten İran'ı parçalamak mı istiyor? Son ayaklanmalara bakarak böyle bir karara varmak zor. Çünkü Batı gerçekten böyle bir şey istese, Suriye örneğinde olduğu gibi, büyük bir kampanya başlatırdı, çevre ülkeler ona göre harekete geçirilirdi vs. böyle bir şey görünmüyor. Hatta tam tersi, İsrail lideri ve Trump, göstericileri açıkça desteklediklerini ilan ederek İran halkının yönetime daha da bağlılığını arttırıyorlar. Bence, şimdilik Batı'ya İran'ın ölüsü değil dirisi lazım, aynı durum Türkiye için de geçerli. İslam dünyasında Şii ve Sunni blok diye iki blok oluşturuldu ve bloklar üzerinden gerek soğuk gerekse sıcak bir çatışma isteniyor. Parçalanmış bir İran'la bunu yapamazlar. Tabi ki bir taraftan İran'ın nükleer çalışmalarından rahatsız oluyorlar ve bunu tamamen durdurmak istiyorlar...

Yanıtla . 2Beğen 08 Ocak 10:28

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?