Mustafa Yaman Özgür!

Bizce, 2017 yılının en önemli olayıdır Mustafa Yaman’ın tahliyesi. İki önemli olay saymamız istense, biri iyi diğeri kötü olmak üzere:

1- Mustafa Yaman’ın cezaevinden çıkışı

2- Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in Başkenti ilan etmesi

Deriz.

Şimdi, Av. Yaman serbest. İzin verirseniz, meseleyi biraz tahlil edelim:

Aynı zamanda, Saadet Partisi İstanbul il yönetim kurulu üyesi olan, Milli Görüşçülüğünden, kimsenin, asla şüphe etmediği Mustafa Yaman, niçin tutuklandı?

Evvela, yetkililer bunun cevabını vermeli.

Yani, adamı göz altına alacaksınız... Hem de Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığında; dikkat lütfen! Bu kişi avukatlık yapmakta; İşi gereği adliyelere gidiyor, iş yeri belli, ev adresi belli. Buraların hiç birinde karışmayacaksınız, haftanın 2,5-3 saati, toplantıya katılmak amacıyla bulunduğu Saadet İstanbul il başkanlığında gözaltına alacaksınız.

Soruyoruz, sizce bu normal mi?

Hayır. Bin kere hayır. Bu işte bir hinlik olduğu her halinden belli. Ortada «yaman çelişki» var. Asıl burası önemli. Önce içeri tıkacaksınız, altı ay sonra pardon(!) diyeceksiniz, burası anlaşılır değil. Yani, şimdi, Mustafa Yaman devletten altı ay alacaklı mı oldu? Bunun da aydınlatılması gerekmektedir.

Bazı sazanlar niçin öyle dediler, niye şöyle yazdılar demiyorum; çünkü, duyduğum kadarıyla, iş hukuka intikal ettirilecektir. Orada versinler hesabını. Bir insanın haysiyetiyle oynamak neymiş, görsünler.

Her zaman ve her zeminde söyledik, bir kere daha ifade edelim:

15 Temmuz bir darbe kalkışmasıdır, 17-25 Aralık tarihlerinde olduğu gibi. Ancak, darbeye karşı çıkmak ve darbeciden hesap sormak başka, suçsuz insanların hakkını savunmak başka bir şeydir. Bu ikisini iyi ayırt etmek gerekir. Yeri gelmişken bir kez daha ifade edelim ki; darbeden yana olunamaz. Bizler de, her daim darbenin karşısındayızdır. Darbe kimden ve nereden gelirse gelsin, durum değişmez.

Bir anekdotla konuyu sonlandıralım: Geçtiğimiz Cuma günü Milli Gazete›de Ömer Yüksel Bey›in odasındaydık. Saadet İl Başkanı Abdullah Sevim Bey de oradaydılar. İl Teşkilat Başkanı Şaban Aydın Bey›in kuşağına; beni, Bakırköy MGV›ye Mustafa Yaman›ın davet ettiğini söyledim. Sayın Aydın, beni de o davet etti, hepimizi o toparladı dedi. (Ki, Şaban Aydın Bey, o dönemde ilçe başkanı idi)

Düşünebiliyor musunuz, Mustafa yaman, cezaevine konmuş sıradan biri değildir.

O, artık özgür...

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Sadrettin Karaduman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Murat - YA DİYER MADURLAR NE OLACAK.

Yanıtla . 0Beğen 05 Ocak 11:06

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?