ABD: Korku İmparatorluğu

Dünyayı korkuyla idare eden bir hayduttur ABD! Aslında, karşımızda ABD diye, tarihi, kökü, gelenekleri olan bir devlet yoktur.

Ya?

Ortada bir korku imparatorluğu var. Kuvveti hak sebebi sayan ve tamamen haksız bir şekilde elde ettiği güç sayesinde, adeta; “dediğim dedik, öttürdüğüm düdük” diyen...

Malum, son üç yüz yılı aşkın bir zamandan beri dünya hâkimiyeti Siyonist-Haçlı ittifakı elinde. Bunlar, bu sayede, özellikle finansı ve dünyada para eden her şeyi kendi kontrollerine aldılar. Haksız olarak ellerine geçirdikleri hâkimiyeti, şimdilik, ABD eliyle idare etmeye çalışıyorlar.

Yani, ABD, bu çevreler için, bir nevi Truva atı vazifesi görüyor. Zaten, özelde ABD, genelde bütün Batılılar, mazlum milletlerden, sömürge ve yağmacılık yoluyla elde ettikleri zenginlikle dünyaya caka satmaktalar.

Batı ülkelerinde görülen zenginlik, onun için, belirli kesimlerin kontrolü dışına çıkarılmamaktadır. Hele hele, sıradan bir vatandaşa asla uğramamaktadır. Batı sisteminin özü ve özeti budur. «Demokrasi», «insan hakları», «hukukun üstünlüğü» gibi kavramlar bu zenginliklerin üstünü örmek için kullandıkları birer palavradan ibarettir.

Elbette ki, «bu böyle gitmez» günün birinde, tüm kurum ve kuruluşlarıyla bu sistem de yok olur gider. Sadece ABD, AB ülkeleri değil, Batı-Siyonist ittifakının idaresi altında bulunan Rusya dâhil tüm ülkeler...

Sebep mi?

Çok neden var; biz, iki örnekle iktifa edelim.

1- Bu, borca dayalı sistemde, ABD, dünyanın en borçlu ülkesi. Çok yakında iflasla sonuçlanan bir çöküşü yaşaması mukadderdir. Şu an, dünya üzerinde, ABD eliyle oluşturulan kaos, bu çöküşe işaret etmektedir. Ayrıca, Dünyada, silah üreten şirketlerin yüzde sekseni ABD kökenli!

2- FED, para basma yetkisini 1913 yılında almıştı. Yüz yılı aşkın bir süreden beri sömürü sistemini dolar üzerinden devam ettirmekteler. Ama artık, onlar da yolun sonuna geldiler.

Bu ve benzeri nedenlerle; dünyada oluşan kaotik ortam aynı zamanda bir krizdir ve o da kapitalizmin krizidir, yani, Batı sisteminin krizidir.

Bilindiği üzere; 1901 yılından beri ABD›de hâkimiyet, Siyonist uşağı bir grubun elinde. Bu tarihte Başkan William MacKinley›in öldürülüp, o dönemin Başkan Yardımcısı olan Theodore Roosewelt›in Başkanlık koltuğuna oturmasıyla, ABD, tamamen bu ekibin kontrolüne geçmişti.

Bu korku imparatorluğunu oluşturmak ve dünyaya ilan etmek için, her türlü vahşeti tatbik ettiler. Yalnız bir örnek, sanırım, bunların vahşiliğini anlatmaya yeterli olacaktır: Japonya›nın teslim olmasından üç gün sonra, iki Japon kentine atom bombası atmak bu ekibin işidir.

Sebep ortada: Korku imparatorluğunu dünyaya ilan etmek...

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Sadrettin Karaduman - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?