Yapmasanız konuşulur mu?

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Reza Zarrab’a 2015 yılında ihracat ödülü vermesiyle ilgili bir soruyu cevaplarken, “Bizim için geçmiş, konuşulmaması gereken şeyler” diyor.

Biz de bu cevap üzerine, “Hayır, binlerce kez hayır” diye isyan bayrağını açıyoruz. Çünkü inanıyoruz ki bu konular konuşulmaması gereken şeyler değil aksine yapılmaması gereken şeylerdir. Gelin önce Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin konuyla ilgili cevabını hep birlikte okuyalım! Bakan bey diyor ki:

“Türkiye’de bu mesele sağlıklı bir ortamda tartışılmıyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ihracat ödülleri verilecekler listesini yapan ve bunu belirleyen kendileri olmuyor.

İnsanlar bir performans gösteriyor ve listeye giriyorlar.

Biz de ödül töreninde önümüze getirilen ödülü verdik.”

Bu açıklamasının ardından Nihat Zeybekci’ye şu soru yönetiliyor:

“Zarrab’ın o dönem yüceltilmesi hataydı” diyor musunuz?

Bakan bey bu soruya şu cevabı veriyor:

“Şimdi bunları tartışmaya devam etmek aynı şey değil mi?

Böyle şeylere hiçbir zaman itibar etmiyoruz. Bizim için geçmiş, konuşulmaması gereken şeylerdir.”

Evet, bu satırları okuduktan sonra “Hayır, binlerce kez hayır” deme ihtiyacını duyuyoruz.

Bu konular konuşulmaması gereken şeyler değil yapılmaması gereken şeylerdir. Siz önünüze getirilen her ödülü, “Bu adam kim?” demeden verirseniz başkalarının konuyu tartışmalarına nasıl sınır koyarsınız?

Keşke bu tür tartışmalara itibar etmeyeceğinize önünüze getirilen kim olduğunu bilmediğiniz kişilere itibar etmeseydiniz.

O zaman bu türlü tartışmalara meydan vermemiş olurdunuz. O fotoğraf zihinlerde de pek çok soru işareti oluşturmuş fotoğraftı!

O günlerde bile ismi tartışma konusu olan Zarrab’a ödülü iki bakan Nihat Zeybekci ile Numan Kurtulmuş birlikte veriyorlardı. Bunu yok saymak mümkün değil. Dün öyle yapılmasa bugün böyle konuşulmazdı ki!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?