Gizle

28 Şubat ve FETÖ’nün ipini tutan el!

Yılan hikâyesine dönen 28 Şubat davasında savcı, İsmail Hakkı Karadayı ve Çevik Bir dahil, 60 kişi için müebbet istedi. Ancak Aydınlık Gazetesi, “28 Şubat’ın Bin Yıllık Meydan Okuması” diye manşet atıyor. Ulusalcı çevrelerde “İnanılmaz bir kafa karışıklığı” var!

Onlara göre 28 Şubat darbe değilmiş. “FETÖ ve Çiller İttifakını”, “PKK ile mücadeleyi” hedef almışmış.

*

Bu zihniyete göre 28 Şubat, seçilmiş Başbakan Erbakan’ı hedef almamış! İktidardaki Refah Partisi’ni kapattırmamış! Milli Görüş’ü böldürmemiş! Sonrasındaki “Bin yıl sürecek” diyerek bugüne kadar süren siyasi dizaynı yaptırmamış!

*

Ali Haydar Çevik Bir, Yahudi düşünce kuruluşu JİNSA’ya hiç gitmemiş! Yüz binlerce Müslüman’ın hayatı karartılmamış! 28 Şubat; Amerikancı ılımlı İslam sapkınlığı ile Milli Görüş’ün, yani ülkedeki makul İslami anlayışın “Kökünü kazıyıp üzerine beton dökmek istememiş!” Başta TSK’mız ve memleket FETÖ’ye anahtar teslimi yapılmamışmış! Tabii yerseniz!

*

İşte yazıyoruz. Menfi siyaset, menfi medya ve menfi sermaye çete üçgeni kuran 28 Şubatçı bıçkın generaller ile… Batı destekli irticanın ipini aynı el tuttu. O aynı el; Necmettin Erbakan’ın ve D-8’lerin önünü kesmek isteyen Siyonizm’in güdümünde olan Amerika’nın eli idi! 28 Şubatçılar da Amerikancıydı. FETÖ de!

*

Hem Gülen’i Pensilvanya’ya 28 Şubatçılar uçurmadı mı! 28 Şubat’ın ünlü kumpas savcısı Nuh Mete Yüksel, bugün FETÖ’cülerin avukatı değil mi? 28 Şubat, NATO, FETÖ, Ali Haydar Çevik Bir, hepsi Bir… Nokta!

DERİN KULAKLAR!

YKS gelmeden, YKS kitapları çıktı! Milyonu aşkın taşeron işçisine kadro KHK ile çıkmadan, Taşeron Sınav Kitapları çıktı! Ya hu arkadaş, FETÖ doğrudan cevapları veriyordu. 15 Temmuz’a kadar iş garantiydi! Bunlar kocaman soru kitaplarını satıyor. Sonuç garanti değil! Garanti olan, kulağı çok büyük yayımcılar üzerinden, birilerinin para kazanacağı. İyi de kim bunlar? Tasarının detayından Çalışma Bakanı’nın haberi yok! Bunlar nereden biliyor! Cumhurbaşkanı ile nerede konuştular? Başbakan ile nerede çay içtiler? Hangi bakanla oturup konuştular? Sahi ne iş!

ZAAF, SELFİ MERAKINDAN!

Cumhurbaşkanı Şırnak’ta sahnede. Vatandaşın biri pat diye üzerine atıldı! Herkes şokta! Meğerse şehit yakınıymış. Sarılmak istemiş! İyi güzel de, aksi de olabilirdi.

*

Peki ya devasa güvenlik efsanesi! Cevabı sosyal medyada. Adeta herkes fenomen! Herkes gazeteci! Her ortam; selfi dekoru! Sanki her salon, Erdoğan’ın üzerinden güç devşirme mekânı!

Ne ki Belediye Başkanı, işinden çok Twitter’ı severse, işinden olur. Güvenlikçi selfiyi çok düşünürse işini yapamaz!

SOYLU’YA İÇERİDEN KUMPAS!

Pensilvanya’ya kim gitmiş, kim gitmemiş? En iyi kim bilir? Tabii ki AK Parti! O halde, CHP’ye Soylu hakkındaki o belgeleri kim veriyor?

Kulislerde konuşulanlara göre, Soylu’dan rahatsız AKP’liler var! Soylu, bakanlıktan giderse bunun müsebbibini, CHP’de değil, kendi partisinde arasın!

KALDIR DER KALDIRIR, SALDIR DER SALDIRIRSIN!

Suriye sınırımıza duvar inşaatı devam ediyor. Hatay’daki duvarın 220 kilometresi tamamlandı. Hem de üzerine dikenli tel çekiliyor.

Oysa 14 Ekim 2009 tarihli gazetelere göre Türkiye ile Suriye vizeleri kaldırıyor. Törene Türkiye’den 10 bakan katılıyordu. Ortak Bakanlar Kurulu ve sınırların kaldırılması bile gündemdeydi. İşte bu “Güzel haber”, Milli Görüş Lideri Erbakan Hoca’ya ilk kez iletilir: Hayatı İslam’ın Siyasal Birliği’ni sağlamak için geçmiş Erbakan Hoca ne dese iyi:

*

“Vizelerin kaldırılmasını kimin istediği önemli. Eğer Batı bunu istiyorsa;

Bugün KALDIR derler, vizeleri KALDIRIRSIN!

Yarın SALDIR derler, SALDIRIRSIN!

Sınırlarımızın az ötesinde yedi yıldır süren saldırılar, savaşlar, çatışmalar… Suriye’de taş üstünde taş bırakmadı!

Şimdi ise Hatay sınırına duvar örüyoruz. Üzerine de dikenli tel çekiyoruz!

BU ADAM KİMİN ASKERİ

1994, Birleşmiş Milletler madalyası…

1994, Almanya Onur Madalyası!

1994, ABD Liyakat Madalyası!

1995, TSK Üstün Hizmet Madalyası!

1996, TSK Liyakat Madalyası!

1997, İngiltere Üstün Başarı Madalyası! Aynı yıl, İngiltere Üstün Hizmet Madalyası!

1998, Ürdün İstihkak Madalyası,

1999, Fransız Liyakat Madalyası…

Bu “Madalyaları” alan arkadaş, 28 Şubat’ın baş kahramanı!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Ahmet Yavuz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?