Reklamı Kapat

Acilen yapılacak işler

1- İMAN

Emelimizin, arzumuzun, mefküremizin, idealimizin sınırı kabirde biter.

Biz bu saydıklarımızın hepsine sahip olduğumuz gibi sonsuz hayatımızı da içine alan imanımıza sahibiz.

Genç ihtiyar, kadın erkek herkese lazım olan iman üzerinde acilen durulmalı.

Okullarda iman esaslarına ağırlık verilirken veliler için de bilgilendirme toplantıları yapılmalı.

Rabbimiz buyurur:

“Gevşemeyin, üzülmeyin, eğer mü’min/imanlı iseniz mutlaka en üstün sizsiniz.” (Al-i Imran süresi ayet 3/139)

2- TAKVA VE DİRENÇ

İmanlı, istikrarlı, arzulu insanlarımız için imanının gereği olan amel-i salihi yerine getirerek İslam’a göre yaşamayı anlatan takva ve o takva halini devam ettirecek sabır/dirence sahip olmalı.

Rabbimiz bizi uyarıyor:

“Ey iman edenler, kendinizden aşağı olanı (kâfirleri) sırdaş edinmeyin. Onlar size kötülük yapmada kusur etmezler. Sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların (size olan) kinleri ağızlarından taşmaktadır. Göğüslerinin gizlediği ise daha büyüktür. Size ayetleri açıkladık eğer akıl ederseniz.

“İşte siz, onlar sizi sevmezken onları seven ve kitapların hepsine iman edenlersiniz. Onlar size rastladıklarında “İman ettik” derler. Yalnız kalınca da size olan kinlerinden parmaklarının uçlarını ısırırlar. De ki: “Kininizle geberin” şüphesiz Allah göğüslerdeki özü hakkıyla bilir.

“Size bir iyilik dokunsa onları tasalandırır. Size bir kötülük dokunsa onunla neşelenirler. Eğer sabreder ve sakınırsanız onların hilesi hiçbir şeyle size zarar veremez. Şüphesiz Allah yaptıklarını kuşatmıştır.” (Al-i Imran süresi ayet 3/118-120)

3- YARIŞ

İmanlı, emelli, istikrarlı, takvalı ve sabırlı neslin insanlığın cehenneme gitmemesi için dini hayatı dünya insanına tebliğde ve İslam düşmanlarından kendisine zarar vermek isteyenlere haddini bildirmek için öne geçmede yarış yapmaları gerekir.

Buyurun, Rabbimizin dinleyelim:

“Rabbinizden bir mağfirete ve genişliği gök ile yer genişliği gibi olan, Allah’a ve peygamberlerine iman edenlere hazırlanan, Cennete doğru yarış yapınız. Bu, Allah’ın dilediğine verdiği bir lütuftur. Allah büyük lütuf sahibidir.” (Hadid süresi ayet 57/21)

“Muhacirlerden ve Ensar’dan önde gidenler ve iyilikle onlara uyanlar, Allah onlardan razı olmuştur. Onlar da Allah’tan razı olmuşlardır. Onlar için, içinde ebediyen kalacakları ve altından ırmaklar akan cennetler vardır. İşte büyük başarı budur.” (Tevbe süresi ayet 9/100)

“(İman, amel ve her hayırlı işte) öne geçenler

İşte bunlar (Allah’a) yaklaştırılanlar.

Naim Cennetlerindedirler.” (Vakıa süresi ayet 56/10-12)

4- GÜÇ

Haklının güçlü de olması gerekir.

Okullarda Beden Eğitimi Öğretmenlerine yeni görevler verilmeli.

30/11/2015/tarihli Milli Gazetedeki yazım okunabilir.

Rabbimiz, gücün çağa göre değişeceğini bildiğinden “Kuvvet hazırlayın” buyurmuş:

“Onlara gücünüz yettiği kadar kuvvet ve besili atlar hazırlayın ki onunla Allah’ın düşmanını, sizin düşmanınızı, Allah’ın bildiği, sizin bilmediğiniz (düşmanları) ve onlardan başkalarını korkutasınız. Allah yolunda ne harcarsanız size tam olarak verilir. Ve siz haksızlığa uğratılmazsınız.” (Enfal süresi ayet 8/60)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mahmut Toptaş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?