Gizle

Kudüs İsrail’in başkenti olamaz!

Kulislere yansıyan bilgilere göre, ABD Başkanı Trump , yarın (5 Aralık 2017 Salı günü) ya da bir sonraki gün (6 Aralık 2017, Çarşamba günü) ABD’nin Tel Aviv’deki Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıyacağını açıklayacak.

Bu şu anlama geliyor; Kudüs İsrail ’in başkenti olacak!

Bu bir defa, tüm zamanların en hatalı ve yanlış kararlarından biri olmaya aday!

Şehir, Doğu Kudüs ve Batı Kudüs olmak üzere ikiye ayrılmış durumda.

Filistin yönetimine bağlı olan Doğu Kudüs, yanı sıra İsrail işgalinde bulunan Batı Kudüs…

İsrail’in bölgeyi Yahudileştirme amacıyla Kudüs çevresine yeni yerler inşa ederek işgal politikasını sürdürdüğü de bilinen bir gerçek!

Ortadoğu’nun çıbanbaşı, terörist devlet İsrail yıllardır Filistin’i işgal altında tutuyor.

Terörist devletin en büyük planı Kudüs›ü İsrail›in başkenti yapmak. Bu, tıpkı, “Arz-ı Mev’ud-Vadedilen Topraklar” da olduğu gibi yıllardır bilinen bir gerçek!

ABD Başkanı Trump, geçenlerde ABD›nin Tel Aviv›deki Büyükelçiliği›ni Kudüs›e taşıma vaadini unutmadığına değindi ve, «Ben verdiğim sözden vazgeçmeyen bir şahsiyetim. İsrail ile çalışmak için sabırsızlanıyorum» diye konuşmuştu.

Yazının başında da dile getirdiğim gibi, iddia odur ki yarın bu söz resmen açıklanacak!

***

Bu noktada asıl sorgulanması gereken, 60’tan fazla İslam ülkesinin bu gelişmeye karşı nasıl refleks göstereceği!

Kudüs, Ümmetin ortak değeri. İsrail’in başkenti olamaz, olmamalı, Kudüs. Amerika ve İsrail bölgede bir kez daha ateşle oynamamalı…

Bugün Pazartesi, yarın Salı…

Göreceğiz bakalım…

ERBAKAN HOCA: SİYONİSTLER FİRAVUNLARI GEÇTİ!

Milli Görüş Lideri, Refah-Yol Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, hayatını Kudüs ve Filistin davasına adayan bir liderdi.

Öyle ki, 6 Eylül 1980 tarihinde, Konya’da yapılan ve Milli Selamet Partisi (MSP) tarafından düzenlenen “Büyük Kudüs Mitingi”, 12 Eylül askeri darbesinin gerekçeleri arasında sayıldı!

Peki, Erbakan Hoca, farklı zamanlarda Kudüs ve Filistin davası için neler dedi? Okuyalım;

* “İsrail’in vahşi saldırıları karşısında, Milli Görüşçüler olarak bizler ne yaptık; biz Milli Görüşçü olarak Selçuklu ve Osmanlı’nın abadı olarak aziz milletimizi inancıyla, imanıyla, ruh köküyle, tarihiyle ve kimliğiyle temsil ettiğimiz için bundan önce nasıl İsrail’in Kudüs’ü başkent ilan etmesi üzerine siyasi ilişkileri kesmeyen Dışişleri Bakanı’nı ikaz ettiysek ve bugüne kadar çeşitli mitinglerle hep tek vücut olarak Filistin’deki katliamların karşısında üzerimize düşeni yaptıysak şimdi de Filistin’de aylardan beri devam eden soykırım, katliam ve vahşet karşısında bu muazzam mitingi yaparak Selçuklu, Osmanlı ecdadımızın torunları olduğumuzu ortaya koyuyoruz…”

* “İsrail’in zulümlerini telin ediyoruz. Ve bütün gücümüzle soykırım ve katliama uğrayan Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu haykırıyoruz. Bu, ecdadımızın bize bıraktığı mirastır. Görevimizi yapıyoruz, ecdadımıza layık olmaya çalışıyoruz. Kimliğimizin gereğini yerine getiriyoruz.”

* “Laf yetmez, hareket, aksiyon ve çözüm gerekir. Başta İslam âlemi olmak üzere insanlığın tamamını Filistin’deki katliamın durdurulması için hiç vakit kaybetmeden gereken tedbiri almaya davet ediyorum.”

* “Filistinliler bilelim ki, kendi ülkeleri için değil, İslam âlemi, Türkiye ve bütün insanlık için mücadele ediyorlar. İsrail’in hileli, vahşi planlarını yaşıyoruz. İsrail, Gazze bölgesini, sözde Filistin’in bir bölgesini serbest bırakmış görüntüsü altında boşalttılar. Hâlbuki asıl maksadı, orayı bütünüyle bombalayıp yok ederken, kendi askerlerine bir zarar gelmemesini temin etmek, korumak içindi. Hedef, Gazze’deki 1 buçuk milyon Müslüman kardeşimizi bir yandan tanklarla, füzelerle, uçak bombardımanlarıyla yok edilmesi sağlanırken, öbür yandan kuşatılmış Gazze bölgesine konulan ambargolarla Müslüman kardeşlerimizin aç, ilaçsız, elektriksiz bir suretle yok edilmelerini sağlamaktır.”

* “Bu zulüm yıllardan beri devam etmektedir. İsrail böylece, Firavunların İsrailoğullarına uyguladıklarından daha fazlasını Filistinli kardeşlerimize uygulamaktadır.”

MESCİD-İ AKSA

Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde

Bir çocuk gibiydi ve ağlıyordu.

Varıp eşiğine alnımı koydum

Sanki bir yeraltı nehri kaynıyordu.

***

Gözlerim yollarda, bekler dururum

‘Nerde kardeşlerim’ diyordu bir ses.

İlk kıblesi benim ulu Nebimin

Unuttu mu bunu acaba herkes.

***

Şimdi kimsecikler varmaz yanıma

Resulden yoksunum, tek ve tenhayım.

Rüzgârlar silemez gözyaşlarımı

Çöllerde kayıp bir yetim vahayım.

***

Mescid-i Aksa›yı gördüm düşümde

Götür Müslüman›a selam diyordu.

Dayanamıyorum bu ayrılığa

Kucaklasın beni İslâm diyordu.

(Mehmet Akif İnan)

KUDÜS NEDİR?

* Kudüs, ilk kıblemizdir.

* Kudüs, İslam’dır.

* Kudüs, temizdir.

* Kudüs, Müslüman’dır.

* Kudüs, arıdır.

* Kudüs, Erbakan’dır.

* Kudüs, Osmanlı’dır.

* Kudüs, kutsaldır.

* Kudüs, mukaddestir.

* Kudüs, nefestir.

* Kudüs, ahenktir.

* Kudüs, mihenktir.

* Kudüs, Miraç’tır.

* Selahaddin Eyyûbi’dir.

ELBET KIRACAĞIM BİR GÜN BU İHANET KELEPÇESİNİ…

* “Kudüs ve Mescid’i Aksa Haçlıların işgalinde olduğu müddetçe ben nasıl olur da gülebilirim, istediğim gibi rahat yemek yiyebilirim ve hele nasıl gözüme uyku girebilir!” (Selahaddin Eyyubi)

* “Yüreğimizin yarısı Mekke’dir, geri kalanı da Medine’dir. Üstünde bir tül gibi Kudüs vardır. Kudüs’ü savunmak, gerçek bağımsızlığı savunmaktır.” (Nuri Pakdil)

* “Yeryüzü bana mescit kılındı / Ant verdim toprak şahit tutuldu / Her sabah her öğle her akşam / İkindiyle yıkanarak yatsıyla donanarak / Seslerden bir sesle fırınlanıp / Sulardan polatlanan benim. / Geldim durdum önünde işte bir anıt gibi / Sıyırarak sırtımdan bir yılan giysisini. / Evet bir hançer ağacı gibi büyüyor içimde acı / Dağlardan bir dağ gibi kabaran yüreğimde. / Kargaların sırtlanlarla anlaştığı bir günde / Bir yabancı fırtınaya tutulan yapraklarım / Kudüs›te Mescid-i Aksa›da / Belki bir batı karanlığında Topkapı›da / Yangına uğramışsa / Duymaz olmuşsa kulaklarım göklerin muştu sesini / Elbet kıracağım bir gün bu ihanet kelepçesini…” (Erdem Bayazıt, Sürüp Gelen Çağlardan).

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?