Kılıçlar çekildi

Siyonist-Haçlı ittifakı işi iyice azıttı. ABD , AB, İsrail hattında ciddi hareketlilik gözlenmekte.

Yeni inşa edilen; Suudi Arabistan -BAE- Mısır gibi ülkeler üzerinden pazara inen, yeni proje oldukça ürkütücü görünüyor. Bu ülkelerin hemen yanı başlarında İsrail’in de bulunduğu iyi bilinmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın Trump tarafından aranması ve YPG’ye yapmakta oldukları silah ve askeri mühimmat transferinin durdurulmuş olduğunu ifade etmesinin de bu gelişmeler dikkate alınarak okunmasında yarar var.

Önce bu açıklamayı yapıyor Bay Trump hemen arkasından 100 tır dolusu askeri malzemeyi sokuyor Suriye ’ye. Şu sıralarda, ABD ve dostlarının inşa etmeye çalıştıkları yeni cepheyi iyi takip etmek lazım. Yeni cepheyi oluşturanlar kendilerini çok akıllı, âlemi sersem sanırlar. Hâlbuki, her şey meydanda.

Bir zamanlar, bizim insanımıza söyletilen «Türk›ün Türk›ten başka dostu yoktur» benzeri bir yaklaşımla hareket edilmektedir. Bu, yeni doktrine göre dünya Müslümanları şöyle kategorize edilmekte: Arap olanlar ve Arap olmayan Müslümanlar...

Bu yaklaşımın son derece tehlikeli olduğunu belirtmekte yarar var. Şimdilik, topun ağzında İran görünmekte, lakin bizlerin de; Arap olup olmadığımız sorgulandığında, bizim de aynı potada olduğumuz hemen anlaşılacaktır.

Bu arada, kendilerini Ehli Sünnet müdafii zannedenlerin, mevcut duruma göre, şahsiyetlerini yeniden konumlandırmalarını iyi izlemek lazım. Eskiden, işleri kolaydı; İran›a vurmaları yeterliydi. Bakalım şimdi İran›a, hatta Suriye›ye mezhep üzerinden saldırabilecekler mi?

Ayrıca; Filistin davası ve bilhassa Kudüs meselesi, bu çevrelerce, nasıl ele alınacak, bekleyip göreceğiz.

Küresel ittifak, birinci ve ikinci dünya savaşları sonrası kurdukları küresel sisteme benzeyen bir yapı kuracaklarını düşünüyorlardı; bunun mümkün olmadığı görüldü. Artık, ABD, AB ve İsrail öncülüğünde küresel bir sistemin kurulamayacağı herkes tarafından iyi bilinmektedir.

Geçtiğimiz yüzyıl içerisinde iki adet dünya savaşının çıkartılmış olması, hemen ardından kurgulanan küresel sistem artık çökmüştür ve yenisi bu haydutların öncülüğünde kurulamayacaktır.

Çünkü bunlar, insanlığın hasretle beklediği, Saadet nizamını getirememişlerdir. Artık, dünya insanlığı, bütün sistemleri tanıdı ve denedi. Onun içindir ki, hiç kimse, bu saatten sonra, gayri adil bir nizamı tekrar denemek istemeyecektir.

Dünyada ve bölgemizde çok ilginç gelişmelerin yaşandığı muhakkak; Lübnan Başbakanı Saad Hariri önce istifa ediyor/ettiriliyor, bir müddet sonra, görevimin başındayım diyor. ABD Başkanı Trump için de, durum pek farklı değil; o da, Cumhurbaşkanına telefon açıp, PYD›ye askeri mühimmat sevkiyatını durdurduğunu söylüyor, arkasından sevkiyata devam ediliyor.

Görünürde, ABD öncülüğünde inşa edilmeye çalışılan yeni düzeni takip etmeye devam edeceğiz.

Bu yeni proje ile dünya Müslümanlığına öldürücü darbeyi indirmeyi planladıkları ayan-beyan ortada. Şimdilik kılıçları çekmiş, sinsice hareket ediyorlar.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Sadrettin Karaduman - Mesaj GönderYorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Adnan - BOP eşbaşkanı kim ve hala görevine devam ediyor mu?devam ediyorsa abd'nin izzinden gidiyordur.Ve bu kavga kayıkçı kavgasıdır.

Yanıtla . 1Beğen 01 Aralık 18:54
01

Ammar Erdem - Küresel sömürgeci ve işbirlikçilerine karşı mücadele yine mazlumların küresel işbirliği ile olmalıdır diye düşünüyorum. Bu mücadelede Rusya, Venezüella, Bolivya vb. ülkeleri Hristiyan; İran, Irak, Suriye gibi ülkeleri Şii ve Alevi diye bir kenara itersek küçük lokmalar haline geliriz ki ABD ve İsrail'inde istediği budur. Sömürgeciler nasıl aralarında Hristiyan (ABD, AB), Yahudi (Siyonist İsrail) ve Müslüman (Suudi Arabistan, BAE, Mısır...) ayrımı yapmadan hedefleri uğrunda birliktelik oluşturabiliyorlarsa, ezilen ve sömürülen mazlumlarda karşı mücadele için birlikte hareket edebilmelidirler. Yoksa bu kurtlara küçük lokmalar olmaktan öteye gidemeyiz. Saygılarımla,

Yanıtla . 2Beğen 01 Aralık 13:49

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?