Gizle

Her eve bir Coni her eve bir İncirlik ve NATO üssü projesi

Bağdat’ı da, Şam’ı da, darbe gecesi Ankara ’yı da bombalayan uçakların merkez üssü, ümmet coğrafyamızdaki darbelerin, terörün, fitne ve kargaşanın ana karargâhı olan NATO üslerinin ve İncirliğin kapatılacağı günü heyecanla beklemek Müslümanlık görevimizdir.

Ancak, evlerimizin her yanında birer NATO üssü ve İncirlik gibi konuşlanmış ve bu emperyalistlerin öncü işgal kuvvetleri gibi hareket eden çanak antenler, uydu cihazları, televizyonlar ve internetle ilgili aynı heyecanı ve teyakkuz halini taşımakta Müslümanlık görevimizdir.

İncirlikten kalkan uçakların Iraklı çocukları bombaladığı gibi evlerimizdeki NATO üslerinden kalkan dizilerin, filmlerin, ana haber bültenlerin, magazin ve yarışma programlarının evlerimize, ocaklarımıza, ailelerimize attıkları nükleer bombalara neden engel olamıyoruz? İncirliğin ve NATO üslerinin İslam coğrafyasında yaptığı darbeler, çıkardığı terör, kargaşa ve kaos gibi, İnternetin, televizyonun, ahlaksız dizi ve filmlerin ailelerimize vurduğu darbeleri, evlerimizin orta yerinde çıkardığı terör ve fitneyi önlemek için de neden bir şeyler yapamıyoruz?

Eğer İncirlik ve NATO üslerinin kapanması konusundaki iddiamızda samimi isek bu iddiamızı önce evlerimizde ve hayatımızda kanıtlamamız gerekmez mi? Bu emperyalistlerin ahlak ve kültürü, karakter ve yaşam tarzı bizlere sirayet edip, miras kaldıktan sonra, her evde bir incirlik, her evde bir NATO üssü olduktan sonra, Amerikan Conileri topraklarımızdan defolup gitseler, İncirlik ve NATO üsleri hepten kapansa ne değişir kardeşim!

Eğer nesillerimiz, ekonomide, siyasette, ahlakta, aile yaşantısında bir Müslüman gibi değil de bir Coni gibi düşünmeye ve bir Coni gibi hareket etmeye başlarsa İncirlik kapansa ne değişir kardeşim! Nesillerimiz, ekonomi politikaları konusunda « faiz , Allah›a ve Rasûlüne savaş ilan etmektir, hiçbir memleket faizle âbâd olamaz» diye inanan bir Müslüman gibi değil de, “faizsiz bir ekonomi mümkün değildir, bunu düşünmek bile akıl dışıdır” diye inanan bir Coni gibi inanmaya başlarsa İncirlik kapansa ne değişir kardeşim!

Nesillerimiz, uluslararası siyasette “yegâne güç ve kudret sahibi cenabı Allah’tır ve bu zulümler ancak Müslümanların bir araya gelip, İslam Birliğini kurmasıyla son bulur” diye inanan bir Müslüman gibi değil de “ ABD ›siz, İsrail ’siz, AB›siz, BM’siz olmaz” diye inanan bir Coni gibi inanmaya başlarsa İncirlik kapansa ne değişir kardeşim!

Nesillerimiz, Önce ahlak ve maneviyat diye düşünen ve buna göre hareket eden bir Müslüman gibi değil de, zinayı ve iffetsizliği, yasak aşk, seviyeli ilişki ve flört olarak gören bir Coni gibi düşünmeye ve hareket etmeye başlarsa İncirlik kapansa ne değişir kardeşim!

Nesillerimiz, bir lokma haramının cehennem olabileceğini düşünen bir Müslüman gibi değil de, para gelsin de, haramdan mı helalde mi, rüşvet mi, kul hakkı mı önemli değil diye düşünen bir Coni gibi düşünmeye başlarsa İncirlik kapansa ne değişir kardeşim!

Zihinlerimiz emperyalist fikirlerle, kalplerimiz dünya sevgisiyle, topraklarımız bankalarla, ceplerimiz kredi kartlarıyla, evlerimiz İncirlik ve NATO üslerinin birer şubesi gibi ahlaksız dizilerin, filmlerin, magazin ve yarışma programlarının merkez üssü olan televizyon ve internetle işgal edildikten sonra İncirliği kapatsak ne değişir? NATO üslerini kapatsak ne değişir?

İşte asıl tehlike budur. Allah Ümmetimizi de milletimizi de bu tehlikelerden muhafaza buyursun.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdülaziz Kıranşal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Cihan - Cok dogru. Asil sorun "zihniyette". Ama bakin kendimizi de elestirelim: "Basariyi" fabrika, yol, kpru, silah yapmak ve kisi basil geliri arttirmak, ekonomiyi buyutmek seklinde olcersek, elestirdigimiz dunya gorusunun mihenk taslarini kullanmis olmiuyor muyuz? Ise bunu dusunerek baslamak lazim derim.

Yanıtla . 1Beğen 12 Ekim 12:18

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?