Gizle

Asla Namaz Kılan Köleler Olmayacağız -1

Bize diyorlar ki, işte camiler açık istediğiniz kadar namaz kılın, rükû edin, secde edin. Namaz kılın ama namazınız ekonomiye etki etmesin. Namaz kılın ama namazınız siyasete yön vermesin ve uluslararası stratejilerinizi belirlemesin. Camide namazınızı kılın gelin, akşam ailecek evlilik programlarını, aşk, ihtiras ve entrika dolu dizilerimizi heyecanla takip edin. Ana haber bültenlerimizi de sakın ola kaçırmayın. Sakın haa namaz kılan, alnı secdeli bir Müslüman olarak “yav bizim ekranlarımızda bunca ahlaksızlığın, sapkınlığın ne işi var, niçin bunlara bir dur denilmiyor” diye sorgulamayın.

Bize diyorlar ki, işte Kur’an’ınız elinizde istediğiniz kadar okuyun, mukabele yapın, hatimler düzenleyin. Mevlitlerinizde, düğünlerinizde, cenazelerinizde okuyun. Kur’an’ınızı okuyun ama siyasetinizi Fransız laikliğine göre, ticaretinizi Alman borçlar hukukuna göre, yargı sisteminizi İtalyan hukukuna göre, evliliğinizi de İsviçre medeni hukukuna göre yapın. Kur’an’ınızı okuyun ama Kur’an okuyan bir Müslüman olarak “yav biz bu Kur’an’ı okuyoruz da niçin hayatımızı okuduğumuz bu kitaba göre düzenlemiyoruz” diye sakın ola sormayın.

Bize diyorlar ki, vakıf kurun, dernek kurun, cemaat kurun, tefsir dersi yapın, hadis okuyun, sohbet yapın. Ama okuduğunuz derslerinizin gerektirdiği ekonomik ve siyasi sistemi kurmak için bir adım dahi atmayın, yoksa kazanımlarınızı kaybedersiniz. Bir de “yav biz bu derslerde bunca ayeti, hadisi öğrendik de ne zaman bunların gereklerini yerine getireceğiz” diye sakın sormayın çünkü daha onun zamanı gelmedi. Her şeyin bir zamanı var.

Bize diyorlar ki, İslami ilimler merkezleri, medreseler, ilahiyatlar açın, ilim adamları, hoca efendiler yetiştirin ancak onlarda sadece demokrasinin caiz gördüğü ayetlerle konuşsunlar, kazanımlarınızı kaybetmeme adına ehven-i şer fetvalar üretsinler. İtikadi meselelere kafa yorsunlar ama inandıkları bu itikadın gerektirdiği düzeni kurmak için sakın haa harekete geçmesinler. Mezhepsel ve itikadi ihtilaflarınız üzerine derin ilmi mütalaalar ve münazaralar yapsınlar, hacimli makaleler yazsınlar. Ama sakın ola ümmetin ittifak ettiği hususlardan bir kelime dahi bahsetmesinler. Bir de sakın ola “yav hocam iyi de ümmet perişan, ahlaksızlık almış başını gidiyor. İçki, kumar, zina, faiz, eşcinsellik gibi büyük günahların hepsi kurumsallaşmış ve alenen işleniyor biraz da bu konulardan bahsedip yetkilileri uyarsanız olamaz mı» diye söylenip, sakın ola hocaların kafasını karıştırmayın. Fitne de çıkarmayın.

Bize diyorlar ki, pek tabii siz de zulümleri kınayın, basın açıklaması yapın, mitingler düzenleyin, yardım toplayın, kurban kampanyaları ve hayır hasenat çalışmaları yapın ama sakın haa bu zulümleri durdurmak için Müslümanların bir araya gelmesinden, askeri, ekonomik ve siyasi birliktelikler falan oluşturmasından bahsetmeyin. Suriyeli kadınların iffetini kurtarmak için ıraklı kadınların iffetini kirletenleri yardıma çağırın. Arakanlı Müslümanları kurtarmak için de Bosna’da, Afrika’da, Somali’de Müslümanları katledenlere çağrı yapın. Reel politikten zerrece taviz vermeyin. Her ne kadar gözünüzün önünde Bosna, Afganistan, Irak, Libya, Suriye, Arakan birer birer düşse de reel politiği sorgulamayın. Sessizce oturup sıranın size ne zaman geleceğini düşünün. Hem Müslümanların birlikteliğini falan da unutun. Bin yıldır düşman olduğunuz AB ile bir araya gelirsiniz ama bin yıldır kardeş olduğunuz İslam ülkeleriyle imkânsız. Anlayın artık canım.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Abdülaziz Kıranşal - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

Mustafa - Sana da böyle yazılar yaz nefsini temize çıkar demişler. Çözüm yok!

Yanıtla . 0Beğen 01 Ekim 17:59
04

Huseyi̇n Şaşmaz*uzun -

Asla Namaz Kılan Köleler Olmayacağız diyorsan,hala mankurtlaşmadı isen buyurun buraya....

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=332173797234028&id=100013242319421

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=342501889534552&id=100013242319421&substory_index=0

Sessizce oturup sıranın size ne zaman geleceğini düşünün.

GELMİŞ ! KAPIDA...

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=337693533348721&id=100013242319421&pnref=story

Yanıtla . 1Beğen 08 Eylül 15:10
03

Cihan - Tabii ki inanan insan icin amac inandigi sisteme gore bir toplumun var olmasidir. Ama bunu kirip dokmeden, usulunce, hosgoru ve sevgi ile yapmak gerekir. Bunun birinci sarti da "iyi ornek" olmaktir. Benim gorusum, Muslumanlar yasamlari ile iyi ornek olsa, ne yazik ki degiller gercekci konusmak gerekirse, tum dunyada bir degisim ruzgari esecektir.Iyi ornek olmak icin de Islam'i "gercekten anlayip yasamak" yeterlidir. Keske cogunluk yapabilse. Islamiyet'e olumsuz bakanlarin bile dusuncesi kisa surede degisir. Ben o insanlarin da toptan "kotu" oldugunu dusunmuyorum.

Yanıtla . 0Beğen 07 Eylül 14:15
02

Fahri - Ağzınıza sağlık hocam, bu uyarıları milyonlara göstersek, Erbakan hocamızın dediği gibi Yüce Rabbim hidayet vermeyince anlamazlar, görmezler, duymazlar. Gerçekten o manzara ile karşı karşıyayız. Söylüyorsun, anlatıyorsun, delil gösteriyorsun fakat koskocaman 'ama' diyerek 'iyi ama alternatif yok' gibi mazeretleri sunarak karşı koyuyorlar. Hatta bununlada yetinmeyip kendi hatalarını gizleme adına iftara atmaktan da geri durmuyorlar. 'Sizinkisi ingiliz ajanı'

Bizde dışa vuramadan içimizden çüşşş diyoruz :)

Yanıtla . 0Beğen 07 Eylül 13:40
01

Şami̇l Yücel - MÜJDELER OLSUN.ÇÜNKÜ BİZ TÜRKLERE CEHENNEM ATEŞİ YOKTUR.: ÇÜNKÜ KURAN BİZ TÜRKLERE DEĞİL ARAPLARA HİTAP EDİYOR? İŞTE KURAN. İŞTE AYETLER:

“İşte bu Kuran önündekileri doğrulayıcı ve şehirlerin anası Mekke ile çevresindekileri uyarman için indirdiğimiz kutlu kitaptır. Ahrete iman edenler buna inanırlar. Onlar namazlarını özenle koruyanlardır.(Enam 92) “Anlayasınız diye biz onu Arapça bir Kuran olarak indirdik.( Yusuf 2) “Eğer biz bu Kuran’ı yabancı bir dilde indirseydik, onlar kesinlikle, ayetlerinin açıklanması gerekmez miydi? Bir Arap'a yabancı bir dille söylenir mi?” diyeceklerdi. De ki: “O, inananlar için bir yol gösterici ve gönüllerine şifadır. Kâfirlerin kulaklarında ağırlık vardır ve Kuran onlara kapalıdır; sanki onlara uzak bir yerden sesleniliyor.” (Fusllet 44) “Biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara (Allah’ın emirlerini) iyice açıklasın. Allah, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.( İbrahim 4) “Kim doğru yola giderse, sırf kendi iyiliği için gider; kim de sapıklık ederse, ancak kendi aleyhine eder; Hiçbir günahkâr başkasının günahını yüklenmez! Biz bir peygamber göndermedikçe azap da etmeyiz.( İsra 15) “Kendilerine peygamber gönderilenlere mutlaka soracağız. Peygamberlere de elbette soracağız”( Araf 6).“Allah dilediğini siler, dilediğini de sabit kılıp bırakır. Ana kitap (Levh-i Mahfûz) O'nun yanındadır.( Rad. 39) “Apaçık Kitab’a andolsun ki, iyice anlayasınız diye biz, onu Arapça bir Kuran yaptık”(Zuhruf 3) Ey Muhammed!) Biz Kur'ân'ı senin dilin üzere kolaylaştırdık ki, onunla inat edenleri de korkutasın. Allah’tan korkup sakınanları müjdeleyesin diye senin Biz; bunu muttakilere müjdeleyesin ve inatçı bir kavmi uyarasın diye senin dilinde indirdik.”( Meryem 97) Kur’an, ataları uyarılmamış, bu yüzden de gaflet içinde olan bir kavmi uyarman için gönde

Yanıtla . 1Beğen 07 Eylül 11:42

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?