Son Dakika Haberleri

Reklamı Kapat

Vekilinden, iktidara dört barış önerisi!

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’a “Partinin gidişatı nasıl olacak? Yeni kabineyi nasıl buldunuz?” diye sordum. “Ak Parti 4 şey yapmalı?” diye doğrudan söze girdi. Dedi ki;

BİR: Saadet’le barışacak.

İKİ: HDP’de yüzde 2 civarı oyumuz var. Kürtlerle barışacak.

ÜÇ: MHP’den, BBP’den gelmiş yüzde 10’a yakın içeride oy var. Ülkücü kesim içeride yeterince temsil edilmiyor. Akşener’e gidebilecek 4-5 puan var. O kesim iyi temsil edilecek. Barışılacak!

DÖRT: Aşiretimizi küstürmeyeceğiz! Barışacağız! Bu harekete omuz vermiş herkesi bir şekilde işe dahil edeceğiz. Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu gibi...

Duyumlarımıza göre; Erdoğan, “Reisçilerden” rahatsızmış! Davutoğlu’na yakın isimlere de danışacakmış! Sizce Erdoğan, dört barış önerisini yol haritasına dönüştürür mü?

MİLLİ İÇECEĞİMİZ AYRAN, KÜSKÜN!

16 Nisan sonuçları ve 2019 endişesinin bunu yapacağını biliyordum!

Coca-Cola’nın fabrikasını Reisicumhur’a açtırıp bugünlerde Milli İçeceğimiz Ayranı küstüreceğini biliyordum! Ayran bu aralar çok mahzun, çok!

İHL’LER ÇOĞALIYOR AMA AK ÇOCUKLAR GİTMİYOR!

Halen 4 bin 300 imam hatip lise ve ortaokulumuz, 1 milyon 300 bin de İHL öğrencimiz var! Milletin gözbebeği okullardan 170’i, TEOG’dan yüksek puanla öğrenci alarak rekor kırdı!

LYS başarısı da fena değil! Türkiye geneli 50 civarı gerçekten kaliteli, proje imam hatip var! Millet oralara akın ediyor!

Ancak soru şu: İktidar, parti teşkilat yöneticileri, kalburüstü kesimi TEOG’da yüksek puan alan çocuklarını imam hatibe gönderiyor mu? Göndermiyorsa neden? Reis, teşkilatlarındaki bu metal tenakuzu biliyor mu?

ALİ YALÇIN, SONUNA KADAR HAKLI

Hükümetin zam teklifi devede kulak gibi. Yüzde 3+3! Yıllık enflasyonun çok altında! Milyonlarca memur ve emeklisi sevinemiyor. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın dediği gibi eski Türkiye’nin hesap makinesiyle hesaplanmış! Haksız mı? Bu yüzden “Teklife kapalılar!”

*

Oysa memur kesimi büyüyen Türkiye’den, refahtan pay istiyor. Hükümet ise böyle komik bir rakamı açıklayarak Cumhurbaşkanı’na topu atıyor. 2019’a giderken 6+6 ile milletin adamı olma fırsatı veriyorlar. Geçtik yüzde 50’yi. Ver yüzde 18, ol milletin adamı!

FETÖ’YÜ DEŞİFRE EDECEK İSİM İÇERİDE

Önemli bir isim 15 Temmuz sonrası içeri alındı. Eski Emniyet üst düzey görevlilerinden İbrahim Selvi. Kendisi uzun yıllar önemli görevler üstlenmiş bir emniyet müdürü. FETÖ’ye karşı dosyalar hazırlamış, Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla FETÖ sızmalarını müfettiş olarak raporlamış bir isim.

*

Bugün için “kumpas” diye görülen Ergenekon sürecinde de İbrahim Selvi, Ergenekonculukla suçlanarak kızağa çekilen bir isim. Dönemin operasyon gazetesi Taraf ve FETÖ gazetesi Zaman tarafından Ergenekoncu olarak ilan edilmişti. Devletine sadık, vatanperver olarak bilinen Selvi, şimdi 19 Eylül’de FETÖ’den ilk duruşmaya çıkacak. İlginç değil mi?

ARANAN LİDER GÜNEY, AMERİKA’DAN ÇIKTI!

Farkında mısınız? Son günlerde Türkiye’de her kesim tarafından sevilen bir lider var. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro! Çünkü kitleler, “Kim Amerika ve İsrail’e kafa tutuyorsa” onu çok seviyor!

KENDİNE DEFO, MUHALEFETE FETÖ!

Kendine gelince DEFO’lu oluyor. Muhaliflere gelince FETÖ’cü!

REİS, BİZİ DİNLİYOR!

“Defolu Devlet Yetkilileri” başlıklı yazımız çok ses getirdi. Gazeteler, internet siteleri, hatta TV’ler haberlerine kaynak gösterdi. Kısık sesimizi, Cumhurbaşkanı ve danışmanları da duymuş!

Cumhurbaşkanı; “Defolu kişilerle bu mücadeleyi yürütemeyiz!” diye noktayı koydu. Şimdi soru şu. Defolular kim ve ne kadar? Nasıl tasfiye edilecek?

AMERİKA’DA 28 ŞUBAT BEKLENTİSİ!

Siyonizm’in merkez üssü Pentagon ile Beyaz Saray’daki Trump uyuşmuyor. Pentagon, Trump’a her an bir 28 Şubat post-modern darbesi uygulayabilir.

Siyonizm, Pentagon, CIA ve FBI’ın tüm çabalarına rağmen Trump seçildi! Pentagon’un yeni dünya planı için, Trump tutarsız kalıyor!

DİYANET’İN ROTASI!

Mehmet Görmez Hoca, 31 Temmuz’da yürürlüğe koyduğu kapsamlı bir yönerge ile Diyanet’in rotasını çizdi, öyle gitti. Yeni başkan da bu hafta atanabilir. Merakla beklenen şu:

*

Gelecek yeni Diyanet Başkanı; Ali Bardakoğlu, Mehmet Görmez çizgisinde bağımsız Müslüman kişilikler mi olacak? Yoksa sıradan bürokratik bir kurum gibi iktidara göre şekil alıp, Şii Müslüman dünyaya karşı Amerikan mezhepçiliğine mi çekecek? Bir paralel yapıdan kurtulurken gözbebeği kurum, sağlıkta olduğu gibi başka paralel yapılara angaje mi edilecek? Aman dikkat!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Yavuz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

08

C.k - Sia Düsmanligi yapan Kardesim,Iranda 20 Milyondan Fazla Sia Türk var,Sen Bunlari bir cirpida yok ediyorsun.Sonra islamda Mezhepcilik yoktur Mezhepcilik yapanlar esas Siyonozmin ve Amarikanin Usaklaridir.Tek Mezhep vardir oda H.Z.Peygamberin Mezhebidir.

Yanıtla . 2Beğen 16 Ağustos 01:56
09

Ahmet Yavuz - @C.k 08 nolu yoruma cevabı: Değerli C.k, İran-Şia düşmanı Amerikan Sünnicisi miyim? Yoksa gizli İran-Şia hayranı kendi mezhebinin düşmanı mı? İki yorum da yanlış.200 milyon Şia-1 milyar 800 milyon sünnisiyle 2 milyar Müslümandan,biri olma çabasındayım? Dahası Siyonizme karşı,3 milyar Hristiyanı da kendimize daha yakın buluruz.7 milyar insanın saadeti için çalışmayı yaratılış gayemiz sayarız.Atamız Selçuklu-Osmanlı'nın yaptı gibi... Neden yanlış anlaşılıyoruz ki... Lütfen tüm değerli yorumcularımıza karşı yapılmış bir açıklama sayılsın...

Yanıtla . 0Beğen 17 Ağustos 00:40
07

Zaza - Adam doğruları yazmis. Dokundu mu canlar. Siz akşam okuyun yuzde 3luk memur zammini yuzde 12.5 olarak duyuran. Trollere yer yok gülüm. Burasi hakikat kapısı.

Yanıtla . 2Beğen 16 Ağustos 01:16
06

Kenan Yıldız - Amerikan mezhepçiliği ha!

Bırak Ahmet bey içindeki İran sevgisini

Salıver gitsin takiye mideye zararlıdır

Yanıtla . 1Beğen 15 Ağustos 22:37
10

Ahmet Yavuz - @Kenan Yıldız 06 nolu yoruma cevabı: Coğrafyamızı asırlarca kan gölüne çevirecek Şii-Sünni mezhep savaşına karşı, 2 milyar Şii-Sünni müslümanın, Siyonizme karşı kardeşliğini savunup Amerika'ya iki çift laf etmemiz, sizi neden bu kadar rahatsız etti anlamadım Kenan Bey? Pensilvanya'daki zat da yıllarca İran tehlikesini anlattı da...

Yanıtla . 2Beğen 17 Ağustos 00:50
05

Osmann - Sağlıkta olduğu gibi derken açık olun..

perinçek grubu da aynı endişeyi taşıyor ne acı..

Yanıtla . 1Beğen 15 Ağustos 17:46
11

Ahmet Yavuz - @Osmann 05 nolu yoruma cevabı: Selçuklu/Osmanlı sonrası olağanüstü şartlarda ortaya çıkmış, hiçbir dini yapının, bir dış gücün etkisinden azade kalabileceğinin garantisi yok. Devleti bu haliyle hiçbir cemaate, komple teslim edemeyiz. Her ne kadar, hemen hepsi de, kendisinin dini yorumunun, Dünya/Ahiret saadetinin yegane şartı olduğun kabul etse de... Hem madem öyle değil, Sağlığı, İktidar neden değiştirdi? İktidar, Perinçek'in emriyle hareket ediyor mu demek istiyorsunuz?

Yanıtla . 0Beğen 17 Ağustos 00:56
12

Ahmet Yavuz - @Yavuz Selim 04 nolu yoruma cevabı: Saygıdeğer Adaşım,

Amerika=Müttefik, AB=Kurtuluş ise, söz kendimi Şia=Tehlike argümanına inandırmaya çalışacağım, yazılarımda savunacağım. Atam ve adaşım Sultan Yavuz Selim Han, kalksa bu şartlarda böyle düşünen müslümanlara birer tokat atmak için çift kulağına küpe takardı!

Yanıtla . 0Beğen 17 Ağustos 00:59
03

Reis Reis - Bir paralel yapıdan kurtulurken gözbebeği kurum, sağlıkta olduğu gibi başka paralel yapılara angaje mi edilecek? Aman dikkat!

Üstteki cümleyi biraz daha açar mısınız ?? sağlık camiasına iftira eder bir tavır gördüm de sayın yazar ?

Yanıtla . 1Beğen 15 Ağustos 15:42
13

Ahmet Yavuz - @Reis Reis 03 nolu yoruma cevabı: Yukarıda izah ettim efendim? İktidar çevrelerinden tanıdıklarınız varsa lütfen sorun, O bakanı neden görevden aldılar?

Yanıtla . 0Beğen 17 Ağustos 01:00
01

Yunus - Nedense Amerika Şii dünyayla pek kırıştırıyor bu günlerde Irakı altın tepside Şiilere sunmadı mı

Yanıtla . 5Beğen 15 Ağustos 11:09
14

Ahmet Yavuz - @Yunus 01 nolu yoruma cevabı: Doğru. Nijerya'dan Endonezya'ya Erbakan Hoca'nın D-8 İslam Birliği hilalini,, İran-Irak-Suriye-Lübnan Şii hattını muhkemleştirmek isteyen bir Amerika var. Ama bu Amerika ile kırıştıran sözde Şii'ci Müslüman ne kadar işbirlikçi ise, yine o Amerika ile müttefik olan sözde Sünni'ci Müslüman da aynı derece işbirlikçidir. Kabul mü Yunus Bey....

Yanıtla . 2Beğen 17 Ağustos 01:04
02

Orhan - @Yunus 01 nolu yoruma cevabı: Yunus bey birakalim sii sünni ayrismasini. Allahin ipine simsiki sarilin tefrikaya düsmeyin diyor ayette ama bizler sanki mezhepleri imanin sarti gibi algiliyoruz ondan dolayi iki yakamiz bir araya gelmiyor.kimki bir müslüman bir müslümana Kafir derse eger karsi taraf Kafir degilse Allah göstermesin söyleyen kisi Kafir oluyor.onun icindirki kimse kimsenin kalbini acipta bakamaz saygilar.

Yanıtla . 1Beğen 15 Ağustos 14:16

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?