Reklamı Kapat

Fedakâr Bir Çevik Bir

Çok fedakâr bir kişilik tanımak isterseniz eski General Çevik Bir’e bakınız. Geçen hafta hapisten tahliye edilen 28 Şubat mahkûmu Çevik Bir.

Hatırlayalım:
Çevik Bir ve yandaşları; meşru, çalışkan, üretken, dertlere deva olmak için projeler üretip hayata geçiren, dünya barışını sağlamak için dev adımlar atmakta olan 54. Erbakan Hükümeti’ne karşı, İsrail ve Amerika’nın menfaatleri için, harekete geçmişlerdi. Dipçik, yumruk ve “süngü” kullanmaktan çekinmeyen bir tarzda. Yalnız da değillerdi. Siyasi arenadan, iş ve rantiye çevrelerinden, medya patronlarından, sendika ağalarından, sözde ilim ve hukuk adamlarından derlenmiş birçok yamakları vardı. Aslında kendileri Amerika ve İsrail’in yamağı idiler.

Amerika (aslında İsrail) onlardan ne istiyordu?
*Bizim istediğimiz çizgiden dışarı çıkmayacak, bizim emellerimize hizmet edecek bir Türkiye.
*İslam’ı yeniden yorumlayıp, cihadı unutmuş, dini kaide ve kuralları devlete hâkim kılmayı reddeden, halkının gazı boşaltılmış bir Türkiye. Yani kılçığı alınmış, yemeye hazır bir lokma olacak bir Türkiye.
*Borca batmış, üretemez duruma düşmüş, halkı aç ve işsiz bırakılmış, dışa bağımlı ve de İslam dünyasına lider olmaya kalkışamayacak bir Türkiye.

28 Şubat’tan sonra ülkemizi zorla, zulümle bu çizgiye sokmaya muvaffak oldular.
Tehditkâr ve zorba bir dille bu çizginin “bin yıl” devam edeceğini de ilan ettiler.
Onlar sanıyorlardı ki, bu hizmetlerine karşılık Amerika (İsrail) kendilerini hep el üstünde tutacak, böyle bir Türkiye’yi kendileri veya tayin edecekleri kişiler yönetecek.

Büyük Şeytan Amerika bunlardan daha akıllıydı. Bu yola sokulan Türkiye “bin yıl” böyle zorla yönetilemezdi. Bu umdeleri halka süngü ve dipçikle ilelebet dayatmak mümkün olmaz, bir gün patlak verirdi. O halde bu umdeleri halka alkışlatarak benimsetmeli ve yürütmeliydi. Bunun için de mutlaka at değiştirmek gerekiyordu. Böylece 28 Şubatçı eski generaller değiştirilerek, yeni kadrolarla işbirliği yaptılar. Bu nasıl oldu diye sorarsanız; kimisinin ihtirasları (servet, şehvet, şöhret) kaşınarak, kimisinin dosyaları önüne konarak yeni ve emellerine hizmet edecek kadrolarla “işbirliği” yapılarak ve de bunları da halka alkışlattırarak ortamı hazırladılar. Sonrası ise serbest kılık kıyafetlerin ve eğitim kurumlarının altında gazı alınmış, tepkisiz, maddeci, nemelazımcı beyinler vasıtasıyla Amerika’nın (İsrail’in) emellerini tasdik edip yürürlüğe sokan bir süreç başlatıldı. Üstelik bin yıldan önce değiştirilmesi hayli zor olduğu hesaplanan bir süreç idi bu. Böylece Amerika (İsrail ve de sömürgeci Batı dünyası) 28 Şubat’taki emellerine kavuşmuş oldular.

Bu Çevik Bir de, Amerika’nın yaptığı bu kadro değişikliği için en başlarda gizli veya aşikâr yardımcı oldu, danışmanlık yaptı. Sonra da, “Her ihtilal önce kendi çocuklarını yer” kaidesi gereği okkanın altına atılıp hapse gönderildi.

Çevik Bir’in fedakârlığı şuradan kaynaklı. Ülkede başrol oynamayı beklerken, Amerika’nın at değiştirme ameliyesi ile okkanın altına sokulduğu halde gıkı çıkmadı. Olan bitenin neler olduğunu açıklayabilirdi, açıklamadı. 28 Şubat ve sonrası yandaşlarını bir bir ele verebilirdi, vermedi. Yaptıklarının ülke için bir felaket doğurduğunu itiraf edebilirdi, etmedi. Hapse tıkılırken Milli Görüş kadrolarının kıymetini geç anladığını, ülke için reçetenin bu kadrolarda olduğunu açıklayabilirdi, açıklamadı. Hapse gireceğini anladığında belki de itirafçı olabilirdi, olmadı. O, ilerlemiş yaşında, beraber suç işledikleri kadroları ele vermeyip hapse girmeyi tercih etti. Bu az bir fedakârlık sayılmaz.

Bundan sonra konuşur mu?
Konuşsa da bir kıymeti harbiyesi yok. Çünkü hapisten tahliye edilirken hafızasında çizikler oluştuğunu açıklamaları, artık konuşsa de bir delil olamayacağının dolaylı yoldan deklere edilmesi anlamı taşıyordu.
Fedakâr Çevik Bir!
Şunu bilsin ki, herkes er veya geç ettiklerinin karşılığını görecektir.
Hem dünyada hem ukbada!
Bozdukları Türkiye ve İslam dünyasının düzeni de yine Milli Görüşçü kadrolar tarafından düzeltilebilir.

ÇEVİK BİR

Büyük şeytanın şerli planları,
Alkışlarla gerçekleşti bir bir,
Halkı uyuttu tatlı yalanları,
Herkese ibrettir bu Çevik Bir!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ekrem Şama - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

Ahmet Yahya - ŞEVKET K.abimiz şikayetçi olmadı. Hâlâ üzgünüm

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 05:02
04

Cemal Altın - @Ahmet Yahya 01 nolu yoruma cevabı: 2003,un taşları döşenmiş de ondan şikayetçi olmamıştır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 15:45
03

gafil - @Ahmet Yahya 01 nolu yoruma cevabı: aynen katılıyorum,zulme rıza göstermiş oldu,şok olmuştuk.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 15:42


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Erdoğan tarafından 'yüzde 5' ek zamla duyurulan 10 bin TL'lik emekli maaşı sizce yeterli mi?