Siyaset ve Şuur

Bismillahirrahmanirrahim
Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Müslümanlığı muhafazakârlık olarak tanımlayan çoğunluk, İslam’ca bir siyasetin olmadığını zanneder. Bir kesim ise, hilafet kavramıyla bir şeyler ifade etmeye çalışırlar ama ortaya anlaşılır bir şey koyamazlar. Ancak Müslüman toplumun içinde öyle bir grup vardır ki, onlar “Hakk’ı” üstün tutmanın gereği olarak, kutuplaştırmayı, gruplaştırmayı değil birleştirmeyi ve bütünleştirmeyi esas alırlar ve İslam’ın telkin ettiği siyasetin “ıslah, adil düzen ve İslam Birliği” yolu olduğunu çok iyi bilirler. Ülkemizde Hakk’ı üstün tutan bu kesim, kendilerini “Millî Görüş” ile tanımlamışlardır. Siyaseti; Allah’ın rızasını kazanmak, yaratılmışlara hizmet, şefkat ve merhamet olarak gören Millî Görüş mensupları, bu kavram ile kendilerini, muhafazakâr demokratlardan, slogancı, sağcı, solcu, liberal ve radikal kesimlerden ayırmış oluyorlar. Millî Görüş’e göre siyaset; fert ve toplumun dünya ve ahiret saadetini temin etmek maksadıyla yönetimlerine talip olmak olarak tanımlanır. Bu siyaset, ilhamını Kur’an’dan, sünnetten ve salim fıkıhtan alır. Millî Görüş siyasetinin en önemli özelliklerinden birisi de, fert ve topluma zarar veren bütün kötülüklerle mücadele etmek, bu kötülükleri savunan zalimlerin karşısında olabilmektir. Millî Görüş gömleğini çıkardım diyenler, “ıslah, adil düzen ve İslam Birliği” yolundan “ifsat, faizci kapitalist düzen ve Avrupa Birliği” yoluna sapmışlardır. Bu; Hakk’ı üstün tutan bir zihniyetten, kuvveti üstün tutan bir zihniyete dönme olayıdır. Millî Görüş gömleğini çıkaranlar, işbirlikçilik gömleğini giymişlerdir. Şuur, bu gerçeği görebilmektir. Gaflet, insanın gözünü “ıslah, adil düzen ve İslam Birliği” siyasetine karşı kör ediyor. Bu gaflet ile onlar sevdiklerine, fert ve topluma ve de kendilerine zulmediyorlar. Hayra değil şerre hizmet ediyorlar.

SİYASETİN DIŞINDA KALMAK

Biz siyasetle ilgilenmiyoruz diyenler, insanın yaratılmış olduğu gayeyi görmezlikten gelenlerdir. Gerçek şudur ki, siyasetin dışında kalan tek bir insan bile yoktur. Yani insan, her ne kadar siyasetten anlamadığını ya da siyasete ilgi göstermediğini söylese de, mutlaka bir siyasi görüşe sahiptir. Çünkü insanlar benimsedikleri siyasi görüşe göre oy kullanıyorlar. Hayrın yanında olanların, şerrin karşısında olmaması gibi bir durum olmayacağı gibi, şerrin yanında olanların da hayrın karşısında olmamaları düşünülemez. Siyaset; akıl, irade ve şuur olmadan olmaz. Bu yüzden mahlûkat içinde yalnızca insanlar bir siyasete sahiptirler. Kedilerin bir idare etme meziyetinden söz etmek abestir, çünkü kedi insan değil hayvandır. Demek ki, siyasi bir görüşe sahip olabilmek için, insan olmak gerekir. Mülkün sahibi olan Allah, yeryüzünde insanı bir halife olarak yaratmıştır. Ona, nasıl bir siyasi çizgiye sahip olması gerektiğini de, kitap ve peygamberler yoluyla bildirmiştir. Bu siyasetin temeli adalete dayanır. Adalet düzeninin tek adı vardır, o da İslam’dır. Yahudiler ve Hıristiyanlar kendilerine indirilen kitapları ve İslam’ca siyaseti değiştirdiler, hahamlarını, rahiplerini ve kâhinlerini ilah edindiler, adil siyaset yolundan zulüm siyaseti yoluna döndüler. Sapıttılar ve ilahi gazaba uğradılar. Siyasette müstakim olan yolu benimseyenlere Müslüman adını veren Allah’tır. Allah’ın insanı sorumlu kıldığı adil siyaseti önemsiz görenlerin sonu, Yahudi ve Hristiyanların sonundan farklı olmayacaktır.

ÜSTÜN SİYASET

Üstün siyaset; Batı’nın yani AB’nin, ABD’nin ve İsrail’in temsil ettiği siyaset değildir. Üstün siyaset; Allah’ın siyasetidir. Bu siyaseti tarih boyunca peygamberler ve inananlar temsil etmişlerdir. Günümüzde ise bu kapıyı Millî Görüş mensupları tutmuştur. Bu gerçeği her zaman ifade etmek gerekir. Millî Görüş’ün tek temsilcisi ise Saadet Partisi’dir. Saadet Partisi’nin durduğu yerle ilgili olarak algılar üretiliyor ve üretilen bu algılarla itham ediliyor. Bilin ve görün ki, Saadet Partisi, ne AK Parti’nin karşısında, ne de CHP ve diğerlerinin yanındadır. Saadet Partisi; üstün siyasetin yanında, zulüm siyasetinin karşısındadır. Saadet Partisi; bu milleti, içinde bulunduğu buhrandan, faizden, israftan, zulüm vergilerinden, materyalist eğitimin şerrinden, ahlaki yozlaşmadan kurtaracak tek ilaçtır. Saadet Partisi’nin yapmaya çalıştığı şey, tedavi etmektir. Hastalık pazarlayan zihniyetlerin karşısında, şifa dağıtan şuurlu bir hekimdir. “Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya” sadece üstün siyasetin kapısını tutan Millî Görüş zihniyeti ile kurulabilir. Saadet Partililerin bundan başka bir davası yoktur. Saadet Partisi, sağlam bir istikamet üzeredir. Ebetteki bir takım kusurlar olur, Allah kendi yolunda bulunanların kusurlarını affeder. Şeytanla, ABD, AB ve İsrail ile iş tutanlar, ayıplarını örtmek için Saadet Partisi’ne attıkları çamur, eninde sonunda kendi yüzlerine yapışacaktır. Yapışıyor da zaten… Yaklaşık elli yıllık mücadelede Millî Görüşçülerin dün başka, bugün başka bir tek sözü yoktur. Dün söylediğini bugün unutan, anlık laf değiştirenlerin Saadet Partisi’ne yönelik ithamları, onların acizliğini, zavallılığını gösterir. Saadet Partisi’nin dostane uyarılarına kulak verselerdi, bugün bu halde olmazlardı. Dudağınız uçukluyor, haberiniz olsun.

HESAP GÜNÜNE İNANAN

Hesap gününe inanan hiçbir kimse, topluma Kur’an ahlakı yerine Batı ahlakını teklif ve tekin etmez. Faizci kapitalist düzeni yürütmez. İslam’ca eğitim yerine materyalist eğitimi Milli Eğitim olarak yutturmaya çalışmaz. İslam Birliği yerine AB’yi savunmaz. Bankaların kârını artırmak için, milleti onların kölesi yapmaz. Yerli üretimin alt yapısını tahrip etmez. Ülkeyi dışa bağımlı hale getirmez. Milletin parasını israfa ve ölü yatırımlara aktarmaz. Hesap gününde Allah, Süleyman’dan da firavunlardan da hesap soracaktır. Adil Süleyman hesabını kolay verirken, zalim firavun hesabın altında kalacak, münafıklar ise cehennemin en çukur yerine itileceklerdir. Önce Ahlak ve Maneviyat, Adil Düzen, İslam Birliği… Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT ve genel af çıkar mı?