İnsanca yaşamak için Saadet

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Müslüman ve adaletten yana olan milletimizin bilmesi gereken gerçek şudur ki; ülkemiz Adil Düzen’le değil, kapitalizmin faizci zulüm düzeni ile yönetiliyor. Son 19 yıldır iktidarda olan AK Parti, esas aldığı faizci kapitalist zulüm düzeniyle ülkede manevi tahribat, ekonomik yıkım yapmış, dış politikayı da içinden çıkılmaz hale getirmiştir. “Ben hep 50 liralık alıyorum” diyen vatandaş, artık o paraya 2 litre mazot dahi alamıyor. Halkımız feryat ediyor, ekonomimiz çöküyor, kriz her geçen gün daha da derinleşiyor. Ekranda; “faizle mücadele ettiklerini” söyleyen, gerçekte ise ülkeyi Cumhuriyet tarihinin en büyük faiz borcuna mahkûm eden AK Parti iktidarıdır. “Herkesi ev, araba sahibi yaptık” deyip; gerçekte bu ülkeyi tarihin en fazla icra dosyasına mahkûm eden yine AK Parti iktidarıdır. “Türkiye’yi dünyanın en büyük ekonomisi yapacağız” deyip; gerçekte ülkeyi açlığa ve yoksulluğa mahkûm eden AK Parti iktidarından başkası değildir. AB’yi üstün medeniyet olarak görenler, faizci kapitalizmi inatla yürütenler, materyalist eğitimi benimseyenler, ABD ve İsrail’i stratejik müttefik edinenler, tolumu, eğitimi ve ekonomiyi hiçbir zaman düzeltemezler. Düzeltemiyorlar da… Çünkü gittikleri yol, zulüm ve yıkım yoludur. Faizi “müjde ve kurtuluş yolu” olarak takdim ediyorlar. Kazanan bankalar, kaybeden vatandaş oluyor. Bankaların 2021 yılı kârı 92,8 milyar TL iken sadece 2022’nin ilk dört ayında kârı 98,2 milyar TL olmuş. Nasıl olmasın ki; bankalar Merkez Bankası’ndan %14 faizle aldığı krediyi devlete %26,36 ile satıyor. Yaşanan her türlü ekonomik sıkıntının sebebi olarak faiz lobisini gösteren Erdoğan iktidarı, faizden beslenen kesimlerin koruyucusu olmaya devam ediyor. Bunları söylemek, Erdoğan ve iktidarına düşmanlık yapmak değildir. Faiz mikrobunun meydana getirdiği hastalığı teşhis etmektir. Teşhis etmeden tedavi olmaz. Çare vardır. Kurtuluş, Millî Görüş’e dönmekte, Saadet Partisini tek başına iktidara getirmektedir. Bundan başka kurtuluş yolu yoktur.

KISA ZAMANDA

Millî Görüş ve Saadet Partisi; önce ahlak ve maneviyat dediği, adil düzeni benimsediği, maddi ve manevi kalkınmayı birlikte ele alıp yürüteceği için kısa zamanda ülkenin bütün meselelerini çözecek inanca, birikime ve tecrübeye sahiptir. Saadet Partisi iktidarı, herkesin iyiliğinedir. Çünkü Saadet Partisi, zulmün ve zalimin karşısında, mazlum milletimizin yanındadır. Üretilen algılar ile Saadet Partisinin temsil ettiği gerçeği ortadan kaldırmak mümkün değildir. Saadet Partisi; 85 milyon insanımızın saadet ve refah içinde yaşaması için “Adil Düzen” teklif ediyor. Adil Düzen; insanca yaşayabilmenin tek yoludur. Adil Düzen, insanı yaşatan gerçek düzendir. Eşref-i mahlûkat olan insan; dünyanın var oluş gerekçesidir. İnancımıza göre insan; “Allah’ın yeryüzündeki halifesidir.” Zaman, mekân ve imkân tartışmasız insan içindir. Ve elbette inanç, erdem, adalet, fikir, irfan, siyaset ve devlet insanla ilgilidir. Saadet Partisi için, “insanı yaşatmak” da “insanca yaşatmak” da vazgeçilmez bir öncelik ve hedeftir. Saadet Partisi; insanımızın maneviyatını ve ahlakını tahrip eden AB zihniyetine karşıdır. Faizci kapitalizme, milletimizi köleleştirdiği için karşıdır. Saadet Partisi; ülkemizde yürütülen, faizci, israfçı, yıkan ve yok eden zulüm düzeninden razı değildir. Saadet Partisi iktidarında, ekonomik yıkım son bulacak, adil düzenle onarılacaktır. Halkın refah düzeyi artırılacak, adil paylaşım sağlanacaktır. Sosyal ve ekonomik hayat insan merkeze alınarak yeniden yapılandırılacaktır. Bu da mümkün olan en kısa zamanda yapılacaktır.

MİLLETİN YANINDA

Saadet Partisi; çocuğunu pamuk tarlasında doğurmak, fındık bahçesinde büyütmek, ayçiçeği tarlalarında çalıştırmak zorunda kalan mevsimlik tarım işçisinin yanındadır. Kuru ekmek ve soğanını inşaatta yiyen, duşunu inşaatta alan, yastığını çimento torbasından, yorganını çimento kâğıdından yapmak zorunda kalan inşaat işçisinin yanındadır. Saadet Partisi; eşi ve çocukları günyüzü görsün diye gün ışığı görmeden yeraltında çalışan maden işçisinin, çocukları okula aç gitmesinler diye başkalarının evinde cam silen, yer süpüren temizlikçi annelerin yanındadır. Mazota, gübreye, ilaca, elektriğe para yetiştiremeyen üreticinin, okul masraflarını çöpten çıkaran kömür gözlü kâğıt toplayıcısı çocukların yanındadır.

Saadet Partisi; insanların inandığı gibi yaşama haklarının, adil yargılanma talebi duyulmayan, beraat ettiği, takipsizlik kararı aldığı halde işine dönemeyen KHK’lının, lambasını yakmaya, kombisini açmaya korkan emeklinin yanındadır. Saadet Partisi; zor şartlarda fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarının, öğretmenlerin, güvenlik görevlilerinin, basın mensuplarının ve bütün emekçilerin yanındadır. Saadet Partisi; yağma, talan ve zulümden yana değil, üretimden, hakça paylaşımdan, adil yargılamadan, milli ve yerli eğitimden, özgür ve hak sahibi olarak doğan insanların özgür ve hak sahibi olarak yaşamalarının yanındadır.

Saadet Partisi; emeğin, alın terinin, bereketin, üretmenin, paylaşmanın, dayanışmanın, kardeşliğin yanındadır ve bu coğrafyanın vicdanıdır. Saadet’in kapısı; kin, nefret, ırkçılık, mezhepçilik, yabancı düşmanlığı kapısı değil, sevgi, şefkat ve merhamet kapısıdır.

DEVLET VE ADALET

Devlet; insanı insanca yaşatmanın aracı, adaleti ve maddi ve manevi değerleri hâkim kılma, adil düzeni yürütme mekanizmasıdır. Adalet; insanı yaşatan, onuru koruyan, hakkı ve hukuku gözeten iradenin, kararın ve kuralın geçerli ve esas olmasıdır. Her şeyin yerli yerinde, olması gerektiği gibi olmasıdır. Özgürlük; insanı yaşatmayı hedefliyor, insanca yaşamayı sağlıyorsa değerlidir. İnsan onuru, ihlale de ihmale de konu edilemez. İnsan hakları, devlet için tehdit, adalet için yük görülemez. Sosyal devlet; vatandaşına hayatta kalacak kadar yardım eden devlet değil, vatandaşını “yardıma muhtaç etmeyen ve yardıma muhtaç olmaktan kurtaran” devlettir. Bu da ancak Millî Görüş ile sağlanabilir. Saadet iktidarında devlet, gardiyan değil, garson devlet olur. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT ve genel af çıkar mı?