Akıllı insan

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Akıl, iman ve İslam Allah’ın insanlara bahşettiği önemli nimetlerdir. Dünya ve ahiret saadetimiz için akıl, iman ve İslam zaruridir. İnanmayan ve İslam’a teslim olmayan akıl, bir işe yaramayacağı gibi akıl olmadan da inanmak ve İslam’ı yaşamak mümkün olmaz. Çünkü insanın iman etmesi ve İslam ile mükellef olması akıl iledir. Akıl, eserden müessire ulaşma kabiliyetidir. Akıllı olmak, işin sonunu görebilmek, yaptığın işin seni cehenneme mi, cennete mi götüreceğini kestirebilmektir. Akıllı insan, hesap gününü düşünür, dünya hayatını İslam ile ikame eder. Rabbimiz Allah, dünya hayatımızı hak ile batılın mücadelesi şeklinde tanzim etmiştir. Bu mücadelede insanlar, tercih edecekleri taraf ile imtihan edilmektedir. Birtakım yorumlarla bu gerçeği örtmeye kimsenin gücü yetmez. Hak İslam’dır, Allah’tandır, tek saadet dini ve düzenidir, üstündür, ona hiçbir ideoloji ve batıl din ve düzen üstünlük sağlayamaz. Çünkü İslam, gerçektir. Batıl ise bugün Irkçı Emperyalizm cehaletidir. İnkârcı Yahudi kâhin, haham ve sihirbazların İslam’ın yerine ikame etmeye çalıştıkları yalandır, zillettir, zulümdür, hiledir ve kölelik düzenidir. Asrımızda Hak-Batıl mücadelesi Hakk’ı temsil eden Millî Görüş ile Batılı temsil eden Siyonizm, Siyonist Hıristiyanlar ve bunların işbirlikçileri arasında geçmektedir. Hak olan İslam, Allah’ın rızasıdır, batıl olan ırkçı emperyalizm, materyalizm, kapitalizm, beşeri din ve düzenlere ise Allah gazap eder. İslam’a teslim olmuş müminler tek bir ümmettir. İnkârcı Yahudiler, sapıklığı tercih etmiş Hıristiyanlar, işbirlikçi münafıklar, İslam’dan yüz çevirmiş bütün gafiller ise tek bir millettir. İslam’ın hayata ikame edilmesi, İslam kapısını tutan ümmetin cihadı iledir. Batılın fert ve toplum üzerinde etkin hale gelmesi de yine hayırcıların vereceği mücadele iledir. Dağılan İslam birliğinin yeniden inşa edilmesi ve yeni bir dünyanın kurulması için, bir cihadın ortaya konulması Müslümanlık inanışının gereğidir. Bu inanışın gereği olarak ülkemizde ve İslam coğrafyasında birçok şuurlu hareketler ortaya çıkmış ve Hakk’ın hâkim Batılın zail olması için cihat etmektedirler.

TÜRKİYE’DE

Ülkemizin inanan şuurlu evlatları, Irkçı Emperyalizmin ve işbirlikçilerinin bilinen planlarına karşı bir direniş hareketi olarak 1969 yılında Konya’dan Millî Görüş hareketini başlatmışlardır. Bu direniş ruhunu biz Millî Görüş’ün ilk partisi olan Millî Nizam Partisi’nin kuruluş beyannamesinde görmekteyiz. “Aziz Milletimiz! Bugün, daima Hakk’a bağlılıkta, Hakk’ı tutmakta, iyiyi destekleyici, kötüyü men edici hüviyetiyle insanlık tarihinin en ulvi mahreki üzerinde yürüyen Büyük Milletimizin, çeşitli tesirlerle kendi yolundan saptırılması gayretlerinin hüküm sürdüğü oldukça uzun bir devreden sonra, yeniden ulvi ve şanlı tarihi yörüngesi üzerine oturtulması için füzelerin ateşlendiği gündür. Millî Nizam Partisi; Milletimizi karışık ve karanlık devrelerden sonra aydınlığa götürecek, onu parlak tarihi yörüngesi üzerine yeniden oturtmak için, ateşlenen güçlü füzedir. Bugün bu füzenin ateşlendiği gündür. Bugün, bu mutlu gündür. Bütün milletimize uğurlu ve hayırlı olsun; ey daima Hakk’ı tutmak, iyiyi sağlamak ve kötüyü men etmek yolunda bulunmak üzere seçilmiş mümtaz ve Aziz Milletimiz.” Bu metin dikkatlice okunduğunda Millî Görüş hareketinin Irkçı Emperyalizmin dünyada ve ülkemizde yürütmeye çalıştığı ifsat çalışmalarını engellemek ve yeni bir saadet dünyasını kurmak için başlatılmış bir cihat hareketi olduğu görülecektir.

Millî Görüş hareketini başlatan, liderliği yapan ve kınayanın kınamasına aldırmadan vefatına kadar cihadına devam eden Erbakan Hocamız, verdiği bütün eğitim seminerlerinde; İslamsız saadetin olamayacağını, Müslümanlık şuurunu, adil düzeni, İslam’ın bir aksiyon ibadeti olan Cihat farzının bilinip eda edilmesinin yaratılış gayemiz olduğunu anlatmaya ömrünü vakfetmiştir. Millî Görüş’ün son temsilcisi Saadet Partisi’nin varlık sebebi bu cihadı sürdürmektir. Biz inananların dünya imtihanını kazanması, ancak bu iman ve cihat iledir.

SAADET İÇİN

Bir gün gelecek, gerçeğe teslim olmuş bütün doktorlar, hastalarına tek satırlık bir reçete yazacaklar. Yazacakları tek satır ise; “bütün dert ve hastalıklardan kurtulmak istiyorsan sadece İslam’ı yaşa” olacaktır. İslam şifadır, her türlü hastalığın tek ilacıdır. Müslüman olarak ölebilmenin tek yoludur. Millî Görüşçü olmak, mikroplarla savaş etmeyi zorunlu kılar. Enfal 39: “Temel hak ve özgürlüklere yapılan tecavüz, baskı, zulüm, işkence ve fitne ortadan kalkıncaya, Allah için hakkı üstün tutan düzen, kamu düzeni, ülkede tamamen yerleşip işler hale gelinceye kadar onlarla savaşın…” Rabbimiz bu ayet ile batıl din ve düzenlere karşı cihadı emrediyor. Cihat; Allah’ın rızası olan İslam’ın dünya hayatımızda fert, toplum ve kurum olarak yaşanılır hale gelmesi için tüm gücümüzle çalışma mecburiyetidir. İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır. Millî Görüş harekâtı ilk günden günümüze bu milletin uyanışına sebep olmuş ve insanlığa çok büyük hizmetler yapmış, yapmaya da devam edecektir. Bu görev, Millî Görüşçüler için mecburi istikamettir. Yiğit, düştüğü yerden ayağa kalkar. Mazlumlar ayağa kalkmadan zalimler diz çökmez. Saadet Partisi, mazlumların ayağa kalkan şuuru, aşk ve heyecanıdır. Şuurlu bir bakışla ülkemizde Ak Parti’nin yürüttüğü icraatlara bakıldığında, faizci kapitalist düzenin esas alındığı görülür. Bir Müslüman, faizci kapitalist düzenin kabullerine göre yapılan icraatlara rıza gösteremez. Gösterirse zillete düşer. Müslüman’ın görevi Allah’ın rızasını kazanabileceği İslam yolunda yürümektir. Kudret ve kuvvet sahibi yalnızca Allah’tır. Mülk Allah’ındır. Ve Allah, mülkü olan yeryüzüne salih kullarını vâris kılmıştır. Allah’ın salih kulları Müslümanlar, O’nun yeryüzündeki halifesi olarak, rızası olan İslam’ın adil düzenini yürütmenin mükellefidirler. Akıllı insan, bu gerçeğe itiraz etmez, teslim olur. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

Ahmet Bölükbaş - Ellerinizden öperim. Allah CC razı olsun muhterem hocam ?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 20:45


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT ve genel af çıkar mı?