Reklamı Kapat

Faiz ve Ak Parti

Bismillahirrahmanirrahim
Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Faiz, kumar, içki, zina, domuz; bunlar sıradan şeyler değildir. Din gününde, dünya hayatının hesabını Allah’a vereceğine inanan hiçbir Müslüman; faiz, kumar, içki, domuz gibi ve benzeri insan hakkı ihlallerine sessiz ve duyarsız kalmaz. İktidar hırsı yüzünden AK Parti, bu milleti İslam’a bağlayan bütün itikadi, ahlâki, iktisadi ve siyasi ayarları bozmuştur. Yirmi yıllık AK Parti icraatları İslam’ca bir değerlendirme ile ele alındığında görülecek şey, temel haramların sulandırılması, normalleştirilmesi ve meşrulaştırılmasıdır. Bu olay, AK Parti için bir yol kazası değil, şuurlu bir tercihtir. Bu yazımızda AK Partinin ekonomik bir araç olarak kabul ettiği faizi ele alacağız. Batılılar ve içerideki uzantıları AK Partiyi özellikle İslamcı bir parti olarak tanımlamaktadırlar. AK Parti lider ve yöneticileri ise bu tanımlamayı doğru bulmadıklarını, kendilerini muhafazakâr demokratlar olarak tanımladıklarını ifade ediyorlar. Milli Görüş gömleğini bir kez daha giymemek üzere çıkaran AK Partililer, muhafazakâr demokratlık gömleğini giymiş oldular. Muhafazakâr demokratlık gömleği, AK Partinin faizci bir düzenin yürütmesine imkân tanıyan bir kimliktir. Bu kimlikle AK Parti; “ Avrupa Birliği bizim vazgeçmeyeceğimiz bir hedeftir” diyor. Bu kimlikle AK Parti; “Faiz bir dünya gerçeğidir, ABD ve İsrail stratejik ortağımızdır” diyor. Bu üç şeyi gerçekleştirmek ancak, haktan batıla dönmekle mümkündür. AK Partinin en önemli hedeflerinden birisi de, Bu milletin her bir ferdini faize bulaştırmaktır. Bunda da önemli bir ölçüde başarılı olmuştur. Faiz; Müslüman milletimizin Allah ve rızası İslam ile bağını koparmak için en etkili araçların başında gelir. Vadedilmiş topraklar üzerinde büyük İsrail’i kurmak isteyen ABD ve AB ülkeleri, faizle Müslümanları etkisiz hale getiriyorlar. Faiz bir nevi emek hırsızlığı, hileli bir şekilde sermaye aktarımıdır. AK Parti iktidarı döneminde bankaların vergi rekortmeni olması, sizce düşündürücü değil midir?

KUR’ANDA FAİZ

Bakara 275-279: “Faiz geliri yiyenler, kesinlikle şeytanın çarptığı, cinnet nöbetindeki kimseler gibi, toplumda huzur ve düzen bozucu davranırlar; kıyamet günü, cinnet nöbeti geçirenler gibi kabirlerinden kalkarlar. Bu ceza onlara; ‘alışverişe dayalı kazanç elde etme düzeni de kesinlikle faizciliğe dayalı gelir elde etme düzenine benziyor’ demeleri sebebiyledir. Hâlbuki Allah ticari alışverişleri helal ve meşru kılmış, faizciliği ve faizi de haram kılmıştır. Bundan böyle kim, Rabbinden kendisine gelen bir öğüt, bir sorumluluk uyarısı üzerine, aklını kullanarak faizciliğe son verirse, geçmişte olan kendisine, hakkındaki hüküm de Allah’a kalmıştır. Kim de tekrar faizciliğe dönerse, işte onlar cehennemliktirler. Onlar, orada ebedi kalırlar. Allah faizi yok eder sadakaları ise bereketlendirir. Allah iyice küfre dalan, günahların içine gömülen hiç bir kimseyi sevmez. İman ederek, halis niyet ve amaçlarla, İslam’ca düzeni hayata geçirenlerin, iş barışı içinde bilinçli, planlı, mükemmel, meşru, faydalı, verimli çalışarak üretimin artmasını sağlayanların, yerinde, haklı çıkışlar yaparak, düzelmeye, iyiliğe, iyileştirmeye ön ayak olanların, kalıcı hayırlar ve ameller işleyenlerin, namazları erkânına riayet ederek ikame edenlerin, zekâtı verenlerin Rableri katında mükâfatları vardır. Onlara her iki dünyada da korku yok. Geride bıraktıkları yakınları ve yapamadıkları şeylerden dolayı mahzun da olmayacaklar. Ey iman edenler, Allah’a sığının, emirlerine yapışın, günahlardan arınıp, azaptan korunun. Eğer gerçekten mümin iseniz, eskiden kalan alınmamış faiz alacaklarınızdan vazgeçin. Eğer böyle yapmazsanız, Allah ve Resulü tarafından faizcilere açılan savaştan haberiniz olsun. Eğer tevbe ederseniz, günah işlemekten vazgeçip Allah’a itaate yönelirseniz, anaparalarınız sizindir. Haksızlık etmeyeceksiniz, haksızlığa da uğratılmayacaksınız.” Ali İmran 130: “Ey iman nimetine kavuşanlar, eklenerek katlanan faiz geliri, bileşik faiz geliri yemeyin. Allah’a sığının, emirlerine yapışın, günahlardan arınıp, azaptan korunun ki, kurtuluşa, ebedi saadete eresiniz.” Nisa 161: “Onlara, ilmimizin hikmetimizin gereği faiz almaları, sözcülüğünü savunuculuğunu yapmaları yasaklandığı halde faiz geliri elde etmeye devam etmeleri, hile, soygun, rüşvet gibi haksız, haram ve hileli yollarla insanların mallarını yemeleri sebebiyle, kendilerine daha önce helal kılınmış olan, helal ve temiz şeyleri haram kıldık. İçlerinden kulluk sözleşmesindeki ortak taahhütlerini, Allah’a iman, kulluk ve sorumluluk bilincini şuur altına iterek örtbas edip inkârda ısrar eden kâfirlere can yakıp inleten müthiş bir azap hazırladık.” Rum 39: “İnsanların malları içinde artması için verdiğiniz faiz Allah katında artmaz. Ama Allah’ın rızasını isteyerek verdiğiniz zekâta gelince işte zekâtı verenler ecirlerini kat kat artıranlardır.” Mümin ve Müslüman olanlar bu hükme itaat ederler, inkârcılar, müşrikler ve münafıklar ise isyan ederek faizciliğe devam ederler.

HADİSTE FAİZ 

Peygamberimiz; faizi yiyene, yedirene, şahitlik edenlere, bu işlemi yazana da lanet emiştir. Peygamberimiz Veda Hutbesi’nde; “Haberiniz olsun, cahiliye devrindeki bütün faizler kaldırılmıştır, ödenmeyecektir. Sadece verdiğiniz anaparayı alacaksınız. Böylece ne zulmetmiş, ne de zulme uğramış olacaksınız…” buyurduğunu bilmeyenimiz yoktur. Peygamberimiz; “Miraç gecesi, bir kavme uğradım ki, karınları evler gibi iri idi. Bu karınların içi yılanlarla dolu idi ve yılanlar dışarıdan gözüküyorlardı. Ben: ‘Ey Cibril bunlar kimlerdir?’ diye sordum. ‘Bunlar faiz yiyenler!” dedi...” diye buyurmuştur. Faiz ile ilgili hadislerde geniş malumatlar vardır. Ve faiz Peygamberimizin mücadele ettiği kötülüklerin başında gelir. Ona ümmet olduğunu söyleyen herkesin de faizle mücadele etmesi gerekir. İşte AK Partinin inatla yürüttüğü faize dayalı politikaların Kur’an ve sünnetteki hükmü budur. Kurtuluş Milli Görüşte, Adil Ekonomik Düzen’de ve Saadet iktidarındadır. Selam Hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

G.g - Senin genel başkanın ne diyor bu faiz düşürme konusunda....

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 14 Mayıs 17:37
02

Ahmet Bölükbaş - @G.g 01 nolu yoruma cevabı: Beyfendi faizsiz sistem diyen tek parti Saadet partimiz vemilli görüştür.

Biz geldik ve 54. Hükümet de faizsizliğe adım attık ve memlekette bolluk ve bereket oldu. Genel başkanımızı takip ederseniz bu vb. Hususlarda aydınlanma imkânı mutlaka bulacaksınız. Saygılar

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 15 Mayıs 04:49


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT ve genel af çıkar mı?